Nowy Targ: noworoczne błogosławieństwo dla miasta w 670-lecie lokacji

jg, Nowy Targ, 2016-01-07

Na spotkaniu noworocznym, które odbyło się 6 stycznia w miejskim Ratuszu podhalańscy duchowni, parlamentarzyści, przedstawiciele władzy samorządowej modlili się w intencji pomyślności dla miasta Nowy Targ, które w tym roku obchodzi jubileusz 670-lecia lokacji.

- Na świecie i w Europie rok 2015 z pewnością naznaczony był narastającymi konfliktami, wojną i ziejącą agresją, które przyniosły tragiczne w skutkach zamachy terrorystyczne i falę nienawiści. Polskę i nasze miasto - dzięki Bogu omijały większe nieszczęścia i katastrofy, które były udziałem innych społeczności, niemniej zaznaczę tu, że w pełni solidaryzujemy się z naszym partnerskim miastem Evry pod Paryżem i jego mieszkańcami w proteście przeciw terroryzmowi i niszczycielskiej fali przemocy - podkreślił Grzegorz Watycha.

- Przed nami Nowy Rok 2016. Rok wyjątkowy bo ustanowiony przez Wysoką Radę Rokiem Jubileuszu 670-lecia lokacji Królewskiego Wolnego Miasta Nowego Targu. Będziemy świętować i wspominać ważne rocznice i jubileusze, ale też nie ustajemy w pracy i wysiłkach, by przygotować znaczące projekty, które istotnie wpłyną na poprawę życia mieszkańców i będą kołem zamachowym rozwoju Nowego Targu - podkreślił nowotarski włodarz.

Na zakończenie spotkania noworocznego ks. Zbigniew Płachta, proboszcz parafii św. Katarzyny poprowadził modlitwę w intencji miasta i ojczyzny. Potem był czas na noworoczny toast i prywatne rozmowy.

Na spotkaniu, które prowadził aktor pochodzący z Nowego Targu Mateusz Dewera byli obecni nowotarscy duchowni, przedstawiciele różnych instytucji, lokalnych samorządów, przedsiębiorcy.

Nowy Targ to miasto lokowane 670 lat temu przez króla Kazimierza Wielkiego. Jest uznawane za stolicę całego Podhala. Miejscowość bardzo prężnie się rozwija, stała się centrum handlowo - usługowym dla regionu. We współczesnej historii miasta jego najważniejszym wydarzeniem była pielgrzymka papieża Jana Pawła II i jego spotkania z milionową rzeszą pielgrzymów na nowotarskim lotnisku, w czerwcu 1979 r.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook