Kraków: „Kolędowanie z Janem Pawłem II” po raz siódmy

luk, Kraków, 2016-01-07

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza wszystkich na doroczny koncert „Kolędowanie z Janem Pawłem II”. Bezpłatne zaproszenia można od dziś odbierać w siedzibie Instytutu.

„Kolędowanie z Janem Pawłem II” po raz drugi odbędzie w Kościele Górnym Sanktuarium św. Jana Pawła II przy ul. Totus Tuus 32 w Krakowie. Rokrocznie koncert kolęd przyciąga prawie półtora tysiąca osób. „Tradycja wspólnego śpiewania pastorałek była bardzo rozpowszechniania przez św. Jana Pawła II, który jako kapłan chętnie kolędował z wiernymi. Chcemy to przypomnieć, a także ulubione kolędy Ojca Świętego” – powiedziała KAI Izabella Szum z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

W tym roku kolędy wraz z chórem i orkiestrą zaśpiewają: Agnieszka Cząstka, Beata Rybotycka, Michał Gasz, Adam Szerszeń, Grzegorz Wilk i Jacek Wójcicki. „To bardzo wiele gwiazd – łącznie z chórem i muzykami dla przybyłych wystąpi około 60 osób” – opisała Szum.

Wydarzenie rozpocznie się 24 stycznia o godz. 19:00. Bezpłatne zaproszenia na tegoroczny koncert można już odbierać w siedzibie Instytutu (w kompleksie budynków Sanktuarium) w godzinach 8:00-16:00. Liczba zaproszeń jest ograniczona.

W ramach poprzednich edycji „Kolędowania z Janem Pawłem II” wystąpili m.in. Golec uOrkiestra, Rafał Brzozowski, Monika Kuszyńska, Halina Frąckowiak, Trebunie Tutki, Pospieszalscy, Iren Lovasz, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Natalia Niemen, Zbigniew Wodecki, Andrzej Lampert, czy Andrzej Sikorowski.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook