Kraków: IX Nowohucki Konkurs Kolęd i Pastorałek

luk, Kraków, 2016-01-10

W pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie-Nowej Hucie przez całą sobotę trwał IX Nowohucki Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie zgromadziło prawie 250 uczestników – solistów, duety, zespoły, chóry czy schole.

Uczestnicy przybyli na konkurs z wielu miejscowości całej południowej Polski m.in. z Miechowa, Olkusza, Raby Wyżnej, Jasła, Nowego Sącza czy Nowego Targu. Najmłodszy wykonawca miał 3 lata.

„Mamy zespół wokalno-instrumentalny. Muzyka jest całym naszym życiem – bardzo chętnie to robimy. Dużo kolędujemy na naszym terenie, a tutaj jesteśmy, by pośpiewać pastorałki także w Krakowie” – powiedziała KAI Marta Pijanowska z zespołu VOX EREMI z Kamionnej. „Kolędy to ważny element polskiej tradycji – pragnę go kultywować, a przy okazji się rozwijać – konkurs taki jak ten mi to umożliwia” – wyjaśniła swój udział w rywalizacji Aleksandra Duda, solistka.

„Konkurs ma bardzo wysoki poziom, co wiem od jury, które ma wielką trudność w wyłanianiu laureatów. Widać, że uczestnicy coraz więcej pracy wkładają w profesjonalne przygotowanie się do występu” – oceniła tegoroczną edycję wydarzenia Agnieszka Jucha, współorganizatorka przeglądu.

Zwycięzcami przeglądu zostali: w kategorii zespoły – Zespół Wokalny Centrum Kultury i Sportu w Miechowie; w kategorii duety – Karolina Grzyb i Kinga Żuk; w kategorii solista do lat 8 – Paweł Madzia, w kategorii solista 9-11 lat – Malwina Łaś; w kategorii solista 12-14 lat – Julia Walaszczyk, a w kategorii solista od lat 15 – Zofia Sydor.

Dla laureatów przygotowano specjalne nagrody wydawnicze. Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zdjęcie przedstawiające go podczas wykonywania utworu, które na miejscu przygotowywali i ozdabiali logiem konkursu organizatorzy.

Organizatorem i gospodarzem IX Nowohuckiego Konkursu Kolęd i Pastorałek była Fundacja nowohuckie.PL i parafia Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie, zaś partnerami gazetka parafialna, Radio nowohuckie.PL oraz rada dzielnicy XVIII Nowa Huta. Całość przeglądu była transmitowana przez Radio nowohuckie.PL oraz radio AIN KARIM ze Skomielnej Czarnej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook