Zakopane: "Mazowsze" na festiwalu kolęd i pastorałek

jg, Zakopane, 2016-01-11

Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze" wystąpił w zakopiańskim kościele św. Krzyża w ramach trwającego w stolicy Podhala VII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył". Szczególny koncert odbył się także w podhalańskiej miejscowości Dział.

- Co to był za koncert! Radują się nasze serca, że takich artystów gościmy w zakopiańskiej świątyni - mówił ks. Mariusz Dziuba, proboszcz parafii św. Krzyża. Kapłan dodaje, że koncert "Mazowsza" jeszcze raz pokazał, że wnętrze tego zakopiańska kościoła jest jednocześnie doskonałą salą koncertową.

W koncercie rozbrzmiewały utwory znane, śpiewane i lubiane, ale także te mniej popularne, jak chociażby „Serca ludzkie się radują” czy „Święta Panienka”.

Koncert odbył się w ramach VII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył...2015/2016".

Szczególny koncert odbył się także w podhalańskiej miejscowości Dział. Był dedykowany Karolowi Stopce z Nowego Bystrego. Zagrali dla niego zespół "Białcanie" i przyjaciele. Chłopak w maju 2015 skończył 18 lat. Jak mówi świat stał przed nim otworem. - Dużo marzeń, planów i wszystko wydawało się w zasięgu ręki. Lipiec 2015 spędziłem w Londynie, chcąc zarobić pieniądze na kurs przewodnika tatrzańskiego. Miesiąc później zostałem zdiagnozowany na na glejaka mózgu. Przeszedłem poważną operację usunięcia tego nowotworu, radioterapię i póki co chemioterapię. Czekają mnie kolejne - mówi Karol.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook