Siepraw: jubileuszowe warsztaty gospel z promocją ŚDM 2016

luk, Siepraw, 2016-01-20

Już w piątek w Sieprawiu rozpoczną się trzydniowe jubileuszowe X Ogólnopolskie Warsztaty Gospel. Specjalnymi gośćmi i uczestnikami szkoleń będą wolontariusze promujący tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Polsce.

„Gospel to Ewangelia, gospel to śpiewanie dla Pana Boga, a wszystkie działania podejmowane przez wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży są dla Boga. Stąd ich obecność na gospelowych warsztatach – zarówno jako uczestników, jak i promujących lipcowe święto młodych, a także wspomagających organizacyjnie szkolenia w Sieprawiu” – powiedziała KAI Katarzyna Kucik, koordynator wolontariatu ŚDM Kraków 2016. Stwierdziła, że takie wydarzenia jak warsztaty gospelowe i Światowe Dni Młodzieży powinny się nawzajem wspierać, by pokazywać niesłychaną siłę młodości i wiary.

Wśród prowadzących weekendowe warsztaty znaleźli się: Gerald T. Smith, muzyk gospelowy, kompozytor i pianista, Colin Vassell, jeden z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel w Londynie, Clinton Jordan, wokalista prowadzący niezależną wytwórnie płytową JFLY, Brian Fentress, instruktor warsztatów gospel i dyrygent chórów warsztatowych oraz Szymon Markiewicz, dyrygent i pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.
Koncert finałowy uczestników odbędzie się 24 stycznia o godz. 17:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sieprawiu. Wstęp wolny. Podczas niedzielnego występu wieńczącego warsztaty zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz 5-letniego Marcinka Sporka, chorującego na nerwiaka.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie siepraw.gospel.com.pl. Organizatorem warsztatów jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Gimnazjum w Sieprawiu.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook