Myślenice: VI Ogólnopolska Spartakiada Zimowa KSM (zapowiedź)

luk, mip, Myślenice, 2016-01-22

Slalom gigant na nartach i snowboardzie, slalom gigant dla kapłanów oraz zjazd „na byle czym” – w tych konkurencjach będą mogli rywalizować uczestnicy VI Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej organizowanej przez KSM Archidiecezji Krakowskiej oraz Stację Narciarską Myślenice we współpracy z Miastem i Gminą Myślenice. Formularz zgłoszeniowy można wypełnić do 15 lutego.

Wydarzenie gromadzące co roku młodych ludzi, dla których sport i rywalizacja fair play są w życiu bardzo ważne, rozpocznie się 20 lutego o godz. 8:00 na terenie Stacji Narciarskiej Myślenice. Tegoroczne hasło zawodów brzmi „Żyć, a nie wegetować” i nawiązuje do postaci bł. Pier Giorgio Frassatiego.

„Pragniemy w ten właśnie radosny sposób promować aktywny tryb życia – poprzez dbanie o zdrowie w ramach uprawiania sportu, jak i aktywność w rozwoju osobistym i działaniu na rzecz innych” – powiedziała KAI Joanna Kula, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Krakowie.

Uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne. Dla zwycięzców przewidziano wartościowe nagrody m.in. całodzienne karnety narciarskie, sprzęt sportowy czy wejścia na ściankę wspinaczkową w Centrum Wspinaczkowym "Forteca" w Krakowie.

Honorowy patronat nad spartakiadą objęli Wanda Gawrońska, siostrzenica bł. Frassatiego oraz kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Ubiegłoroczna spartakiada zgromadziła około 100 osób z całej Polski. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej www.krakow.ksm.org.pl.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży gromadzi młodzież w wieku od 14 do 30 lat. Jego celem jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia.

KSM zostało reaktywowane w 1990 r. W Polsce ruch wywodzi się z istniejących przed II wojną światową Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook