Nowy Targ: IX Bieg Podhalański im. Jana Pawła II (zapowiedź)

jg, Nowy Targ, 2016-01-23

Już po raz dziewiąty na nowotarskim lotnisku odbędzie się 6 lutego 2016 r. IX Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. W tym miejscu z góralami w 1979 r. spotkał się w czasie pierwszej wizyty do ojczyzny papież Polak. Honorowy patronat nad zawodami objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Trasa dziewiątej edycji zawodów poprowadzona zostanie tradycyjnie wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu.

- Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 30, 15 lub 5 kilometrową. Co ważne, IX Bieg Podhalański został wpisany do kalendarza masowych biegów Polskiego Związku Narciarskiego jako jedna z edycji Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN - mówi Jadwiga Guzik, dyrektor biegu.

Zapisy już trwają. Zgłoszenia można składać w internecie na stronie www.bieg.nowytarg.pl. Tam też widnieją wszelkie szczegóły i regulamin. W kilku poprzednich edycjach biegu brali udział księża, a także Justyna Kowalczyk.

IX Bieg Papieski im. Jana Pawła II organizuje Urząd Miasta Nowy Targ we współpracy z innymi instytucjami i organizacjami.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook