Kraków: konkurs „Zaproś Papieża do swojej miejscowości”

luk, Kraków, 2016-01-31

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie „Zaproś Papieża do swojej miejscowości”. Prace można nadsyłać do 30 kwietnia.

„Wiemy, że już niedługo papież Franciszek odwiedzi Polskę z racji Światowych Dni Młodzieży. Dlatego zapraszamy wszystkich do stworzenia wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju zaproszenia Ojca Świętego do odwiedzenia właśnie swojej miejscowości” – powiedziała KAI Magdalena Siemion z Instytutu.

Jak podkreśliła, konkurs ma promować najciekawsze miejsca w Polsce oraz pobudzać aktywność i lokalny patriotyzm mieszkańców danego rejonu.

Na konkurs będą przyjmowane prace wyłączne indywidualne, bez ograniczeń co do wieku autora. Zaproszenie powinno zawierać część opisową oraz ilustracje, a jego rozmiar nie może przekraczać formatu A4.

„Z wyróżnionych prac powstanie specjalny album, który przekażemy papieżowi Franciszkowi w lipcu. Jest więc szansa, że poprzez nadesłane do nas zaproszenie właśnie wasza miejscowość znajdzie się na jego kartach” – zachęciła do udziału Siemion.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz jego regulamin dostępne są pod adresem www.idmjp2.pl.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook