Ludźmierz: prezydent Andrzej Duda z małżonką nawiedzili sanktuarium Gaździny Podhala

jg, Ludźmierz, 2016-02-04

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką nawiedzili sanktuarium maryjne w Ludźmierzu. Uczestniczyli także w koncercie wspominającym zmarłych podhalańskich dudziarzy w Zakopanem.

Prezydent wraz z małżonką nawiedził sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu, gdzie trwa peregrynacja obrazu Świętej Rodziny, który pobłogosławił papieża Franciszek. Prezydent złożył też kwiaty na grobie wielkiego kustosza ks. prałata Tadeusz Juchasa na miejscowym cmentarzu i przy figurze świętego Jana Pawła II w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym.

W zakrystii para prezydencka wpisała się do Złotej Księgi sanktuarium, zauważając, że są tutaj w dowód wdzięczności, bowiem niemal dokładnie przed rokiem (12 lutego 2015) modlił się Andrzej Duda przed Królową górali o mądre i dobre wybory.

Z prezydentem RP spotkali się podhalańscy samorządowcy, m.in. Krzysztof Faber, starosta tatrzański.

Z Ludźmierza prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką pojechał do Zakopanego, gdzie wziął udział w koncercie "Dudaski Tłusty Czwartek". Prezydenta RP witała banderia konna. - Bardzo wam dziękuję za przywiązanie do kultury, do ojczyzny i do wiary. Zwracacie się zawsze w stronę krzyża na Giewoncie - mówił prezydent RP Andrzej Duda.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook