Jezuickie e-rekolekcje wielkopostne z nietypowym filmem promocyjnym

pra, Kraków, 2016-02-09

Ruszyła strona internetowa wielkipost.jezuici.pl z przeglądem najciekawszych propozycji internetowych i klasycznych rekolekcji wielkopostnych przygotowanych m.in. przez jezuickie portale „Modlitwa w Drodze” i „Święta Przestrzeń”. Tegoroczne rekolekcje promuje specjalnie na tę okazję przygotowany spot reklamowy.

Jak przekonują autorzy projektu, „za ideą strony internetowej stoi realna potrzeba zebrania w całość bogatej oferty jezuickich rekolekcji internetowych”. Jedną z promowanych pozycji rekolekcyjnych jest cykl rozważań audio, który dla portalu „Modlitwa w Drodze” napisały siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik. Cykl zatytułowany został „Wielki Post – Wielkie Miłosierdzie”.

Wśród propozycji znajdują się także rekolekcje portalu „Święta Przestrzeń” oraz Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. Jezuici zapewniają, że oferta będzie rozwijana.

Tegoroczną inicjatywę promuje specjalne wydarzenie w mediach społecznościowych oraz spot reklamowy, który w ciągu zaledwie kilku godzin obejrzało na Facebooku blisko 10 tys. osób. Przesłanie minutowej produkcji oparte zostało o słowa z Księgi proroka Izajasza: „Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby czerwone jak purpura, staną się jak wełna” (Iz 1, 18). Słowo Boże wchodzi w filmie w relację z wymownymi scenami przedstawiającymi grzech.

(link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=OqWb7VdB6c0)

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook