Krakowska Caritas: 20 tys. „skarbonek miłosierdzia” w ramach Jałmużny Wielkopostnej

ah, Kraków, 2016-02-10

Ponad 20 tys. „Skarbonek miłosierdzia” zostało zamówionych w Caritas przed Wielkim Postem przez parafie archidiecezji krakowskiej. Dzieci i młodzież będą do nich wrzucać ofiary zaoszczędzone dzięki wielkopostnym wyrzeczeniom. Potem wspólnie z katechetami lub opiekunami SKC zdecydują, komu pomóc zebranymi pieniędzmi.

Tekturowe skarbonki akcji „Jałmużna Wielkopostna” od lat pomagają młodym świadomie przygotowywać się do Wielkanocy poprzez uczynki miłosierdzia. Są one możliwe właśnie dzięki wielkopostnym wyrzeczeniom.

Na związek pomiędzy miłosierdziem otrzymywanym od Boga a ludzkimi uczynkami miłosierdzia zwraca uwagę papież Franciszek w orędziu na tegoroczny Wielki Post. „Miłosierdzie Boże zmienia serce człowieka i pozwala mu doświadczyć wiernej miłości, sprawiając, że i on staje się zdolny do miłosierdzia. Wciąż odnawiającym się cudem jest fakt, że miłosierdzie Boże może opromienić życie każdego z nas, pobudzając nas do miłości bliźniego i tego, co tradycja Kościoła nazywa uczynkami miłosierdzia względem ciała i duszy” - pisze papież.

Akcja „Jałmużna wielkopostna” uczy, że miłość bliźniego wymaga od nas daru z siebie: ofiarowania czasu, pieniędzy, zainteresowania. Jej głównym celem jest wychowanie dzieci i młodzieży w duchu miłosierdzia i wrażliwości na potrzeby innych osób oraz przypomnienie, że tradycyjne przygotowanie do Wielkanocy to post, modlitwa i jałmużna.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook