Suche k. Zakopanego: zawody narciarskie w ramach akcji „Krzysiek pomaga pomagać”

jg, Zakopane, 2016-02-13

Blisko 5 tys. zł zebrali zawodnicy zawodów charytatywnych, które odbyły się dzisiaj na stoku narciarskim w Suchem na Podhalu. Rozgrywki zorganizowano w ramach akcji „Krzysiek pomaga pomagać”.

W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z całej Małopolski, najwięcej z Krakowa. „Wpisowe” z zawodów zostało przeznaczone na chorych chłopców, 16-letniego Karola i 12-letniego Kacpra. - Fajna atmosfera, szczytny cel, a do tego upragniona zima - mówi Staś Hejmo, który wygrał zawody charytatywne na stoku w Suchem.

Oto inni zwycięzcy w następnych kategoriach: Agnieszka Leonowicz, Justyna Kłos, Jan Walczak, Wojciech Macheta, Hanna Łach, Filip Robotycki. Zawodnicy startowali w kategoriach od przedszkolaków do „mężczyzn starszych”.

Zawodnikom gratulował patron akcji Krzysiek Graczyk. W organizację zawodów było zaangażowanych wiele osób, m.in. pracownicy stacji narciarskiej w Suchem. A współorganizatorami zawodów byli: Stowarzyszenie „Krzysiek pomaga pomagać”, Polski Związek Narciarski, Małopolski Okręgowy Związek Narciarski. Zawodom patronował m.in. „Gość Niedzielny”.

- Choć zawody już za nami, to naszej akcji pomocowej dla Krzysia i Karola nie kończymy. Przed nami koncert w Krakowie, który odbędzie się w następną sobotę w Krakowie. Cały czas zachęcamy także do wzięcia udziału w naszej aukcji internetowej. Do wygrania przeróżne akcesoria polskich zawodników z różnych dyscyplin sportowych, są m.in. narty Roberta Lewandowskiego - przypomina Jacek Peszko, który współprowadził ceremonię rozdania dyplomów.

Stowarzyszenie „Krzysiek Pomaga Pomagać” wzięło swoją nazwę od Krzysia Graczyka, który miał kiedyś poważne kłopoty – udar mózgu w wieku 15 lat. Wtedy inni mu pomogli, w szczególności ci z krakowskiego klubu narciarskiego „Yeti” i ci z Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego. W 2006 roku po raz pierwszy zorganizowano zawody narciarskie, z których dochód przeznaczono na rehabilitację Krzysia. W roku następnym rzecz powtórzono – i tak powstała tradycja corocznych „Zawodów dla Krzysia”.

Potem Krzysztof, który chciał w jakiś sposób odwdzięczyć się za otrzymaną pomoc wspólnie z najbliższymi doszedł do przekonania, że dobrą ideą jest pomóc teraz komuś, kto aktualnie tego bardzo potrzebuje. I tak rozpoczęła się akcja „Krzysiek pomaga pomagać”, która co roku - jak mówią organizatorzy - stoi na trzech nogach: zawody narciarskie, koncert i aukcja.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook