Kraków: poszukiwany wykonawca opracowania tymczasowej organizacji ruchu podczas ŚDM

pra, Kraków, 2016-02-16

Przetarg na opracowanie i wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu obowiązującej w Krakowie w trakcie Światowych Dni Młodzieży ogłosił właśnie Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Jak informuje krakowski ZIKiT, firma, która zwycięży w postępowaniu przetargowym, będzie miała do wykonania skomplikowane zadanie logistyczne. Przewiduje się, że wykonawca będzie musiał ustawić co najmniej 2 tys. znaków drogowych i przeszło 7 kilometrów taśmy ostrzegawczej. Dodatkowo w czasie ŚDM w Krakowie na ulicach pojawi się 4,5 tys. zapór drogowych i kilkaset tablic wyznaczających objazdy, o łącznej powierzchni przynajmniej 900 metrów kwadratowych.

„Oczekujemy od firmy posiadania dwudziestu brygad, pracujących 24 godziny na dobę, które będą w stanie szybko reagować na wszystkie wydarzenia i wprowadzać konieczne zmiany w organizacji ruchu na bieżąco” – mówi Jarosław Kielar, kierownik Zespołu Zarządzania Ruchem ZIKiT. Zwycięskie przedsiębiorstwo będzie odpowiedzialne bowiem nie tylko za ustawienie oznakowania, ale również za jego utrzymanie podczas trwania ŚDM.

Szczegółowe rozwiązania komunikacyjne, związane z odbywającymi się w lipcu w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży, będą znane w marcu. Ale ZIKiT już teraz zachęca firmy do wzięcia udziału w przetargu. Zwycięskie przedsiębiorstwo w maju będzie musiał złożyć do zatwierdzenia projekt tymczasowej organizacji ruchu. Do końca maja na projekt zostaną nałożone wszystkie niezbędne poprawki. Przygotowanie organizacji ruchu będzie koordynowane z ZIKiT, policją i innymi służbami biorącymi udział w pracach przy ŚDM. Pierwsze znaki drogowe pojawią się na krakowskich ulicach w drugiej połowie lipca.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook