ŚDM: trzecia odsłona rekolekcji „Dla nas i całego świata” (zapowiedź)

mip, BP ŚDM, Kraków, 2016-02-17

Ojciec Adam Szustak OP, znany rekolekcjonista i popularny kaznodzieja będzie w najbliższą sobotę, 20 lutego, gościem trzeciej części cyklu rekolekcji „Dla nas i całego świata”, które odbywają się w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Comiesięczne spotkania realizowane są przez Komitet Organizacyjny ŚDM w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

To już trzecia odsłona rekolekcji, w których uczestniczyć można na żywo, bądź przez transmisję internetową (po polsku na stronie: http://www.krakow2016.com/dla-nas-i-calego-swiata-oficjalne-rekolekcje oraz z angielskim tłumaczeniem: https://www.youtube.com/watch?v=o9wFvwbzw8o).

Spotkanie będzie miało podobny scenariusz do poprzednich. Rozpocznie się ono o 16.30. W pierwszej części w ramach projektu Miasto Świętych przedstawiani będą polscy święci - św. Jacek Odrowąż OP oraz Sługa Boży ks. Piotr Skarga SJ. Prowadzący – blogerzy: Tomek Adamski i Mateusz Ochman - zaprezentują również uczynki miłosierdzia: przyjmowanie w dom podróżnych i pouczanie nieumiejętnych, o których porozmawiają z rekolekcjonistą. Po Mszy Świętej o godzinie 18:00 temat kontynuowany będzie przez o. Szustaka, podczas głoszonej przez niego konferencji. Spotkanie zwieńczy adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

Ojciec Adam Szustak – dominikanin; jest wędrownym kaznodzieją, autorem książek i audiobooków.

W organizację rekolekcji włączają się krakowskie duszpasterstwa akademickie, schole i młodzieżowe zespoły religijne. W konfesjonałach Sanktuarium będą dyżurować kapłani.

Poprzednio w ideę uczynków miłosierdzia wprowadzali katechiści: o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu, misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii oraz ks. Michał Olszewski SCJ, rekolekcjonista i egzorcysta. Spotkania odbywają się co miesiąc, do czerwca włącznie.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook