Kraków: Jubileusz Miłosierdzia dla księży w Łagiewnikach

luk, Kraków, 2016-02-18

W ciągu dwóch najbliższych sobót do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na jubileuszową pielgrzymkę udadzą się kapłani archidiecezji krakowskiej. Jednym z elementów wydarzenia będzie zbiórka na wyposażenie domu dla osób starszych oraz budowę magazynu żywności na Campus Misericordiae.

„Zapraszam serdecznie wszystkich Kapłanów pracujących w parafiach i kościołach rektoralnych, na Uniwersytecie Jana Pawła II i w Kurii Metropolitalnej, w ośrodkach rekolekcyjnych i domach dla chorych, na kapłańskie przeżywanie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia” – napisał kard. Stanisław Dziwisz w liście przesłanym do wszystkich parafii archidiecezji krakowskiej.

Celem umożliwienia uczestnictwa w wydarzeniu większej liczbie kapłanów ustalono dwa terminy Jubileuszu – w soboty, 20 lub 27 lutego. Duchowni mogą wybrać bardziej dogodny termin. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 10:00 wspólną modlitwą brewiarzową, po której nastąpi nabożeństwo pokutne złożone m.in. z czytania Słowa Bożego, wysłuchania konferencji oraz indywidualnego przejścia przez Bramę Miłosierdzia. Uczestniczy będą mogli też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spotkanie zakończy się koncelebrą Mszy świętej o godz. 12.00 oraz obiadem.

W ramach jubileuszowej pielgrzymki księża zostali zaproszeni do włączenia się w dar miłosierdzia, czyli złożenia ofiary na wyposażenie domu dla osób starszych „Campus Misericordiae” oraz na budowę i wyposażenie centrum Caritas „Chleb Miłosierdzia”, gdzie będzie się znajdował magazyn żywności wraz z punktem wydawania żywności dla parafii, które na swoim terenie organizują przekazywanie żywności najuboższym. Oba dzieła powstają obok Pola Miłosierdzia, gdzie odbędzie się czuwanie i papieska Msza św. podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

W zaproszeniu na pielgrzymkę kard. Dziwisz podziękował księżom za ich trud i poświęcenie w ich codziennej pracy. „W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia podejmujecie wiele duszpasterskich wysiłków, aby pomóc wiernym, powierzonym Waszej trosce, w przeżyciu tego szczególnego czasu łaski” – podkreślił metropolita krakowski.

Kapłańska pielgrzymka do Łagiewnik wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, który rozpoczął się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 2015 r. i zakończy się 20 listopada 2016 r. wraz z uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook