Kraków: cykl katechez o miłosierdziu (zapowiedź)

luk, Kraków, 2016-02-19

W Krakowie rusza nowy cykl spotkań poruszających temat miłosierdzia w ramach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. „Miłosierdzie – serce Objawienia i centrum Kerygmatu” to temat pierwszej z ośmiu planowanych katechez, którą w środę, 24 lutego w siedzibie stowarzyszenia "Ognisko" poprowadzi pomysłodawca cyklu, bp Grzegorz Ryś.

„Chcę aby te katechezy odbywały się nie w sali uniwersyteckiej i żeby nie miały charakteru wykładu, ale żeby miały formę popularną, były dostępne dla każdego” – powiedział o idei cyklu jego pomysłodawca, bp Grzegorz Ryś. Hierarcha będzie pierwszym prelegentem – spotkanie z jego udziałem odbędzie się w najbliższą środę, 24 lutego o godz. 19:00.

Miejscem katechez będzie siedziba Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” przy ul. Prądnickiej 10-12 (w sali szkoleniowej na parterze). „Zależy mi na tym, abyśmy w tym miejscu, gdzie na co dzień w bardzo praktyczny sposób dzieje się miłosierdzie, spotkali się na otwartej refleksji na ten temat” – wyjaśnił bp Ryś.

Autorzy kolejnych katechez będą mówić o miłosierdziu w Misterium Paschalnym (23 marca, ks. Janusz Mieczkowski), miłosierdziu w Biblii (20 kwietnia, ks. Stanisław Witkowski), miłosierdziu jako „modelu” spotkania Kościoła i świata (23 maja, ks. Łukasz Kamykowski), miłosierdziu w kontekście sakramentu pokuty i pojednania (15 czerwca, o. Piotr Jordan Śliwiński), miłosierdziu u Ojców Kościoła (wrzesień, ks. Marek Gilski), o kontemplacji miłosierdzia (październik, siostry Albertyni i bracia Albertyni) oraz miłosierdziu jako misji Kościoła krakowskiego (listopad, bp Grzegorz Ryś).

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o rezerwację na stronie internetowego Radia nowohuckie.PL, które będzie również transmitowało co miesiąc całe wydarzenie. Organizatorem spotkań są archidiecezja krakowska, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”, Radio nowohuckie.pl oraz Fundacja Misericors.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook