Rusza proces akredytacji dziennikarskich na wizytę Papieża w Polsce i ŚDM

mp / br, Kraków, 2016-02-28

29 lutego rusza proces akredytacji dziennikarskich na Światowe Dni Młodzieży i wizytę Ojca Świętego Franciszka w Polsce. Z tej okazji o godz. 12.00 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem m.in. kard. Stanisława Dziwisza w Krakowie, w sali okna papieskiego na Franciszkańskiej 3.

Akredytacje na wizytę Ojca Świętego w Polsce oraz Światowe Dni Młodzieży przyjmować będzie Katolicka Agencja Informacyjna: od 29 lutego do 24 czerwca br. W tym celu zostanie otwarta specjalna strona internetowa, współpracująca z oficjalną stroną ŚDM. Akredytacje będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną.

Akredytacja upoważniać będzie do obsługi medialnej Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce. Na jej podstawie dziennikarz będzie mógł korzystać z Centrów Prasowych, z wszelkich dostępnych pomocy i materiałów, które będą potrzebne do wykonywania pracy. Natomiast do wejścia na konkretne punkty obsługi prasowej uprawniać będą odrębne karty, wydawane wraz z akredytacją.

29 lutego nastąpić ma w Krakowie także podpisanie umowy pomiędzy Telewizją Polską a Konferencją Episkopatu Polski i Archidiecezją Krakowską. Dotyczyć będzie ona obsługi przez TVP wizyty Ojca Świętego oraz ŚDM Kraków 2016. TVP będzie Oficjalnym Nadawcą Telewizyjnym transmisji tych uroczystości.

Podczas konferencji 29 lutego o godz. 12.00 w Krakowie wystąpi kard. Stanisław Dziwisz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM, bp Damian Muskus, koordynator tegoż komitetu, bp Artur Miziński, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce w 2016 r., Marcin Przeciszewski, prezes KAI, Lidia Sobańska, prezes PAP, Jacek Kurski, prezes TVP i ks. Adam Parszywka, przewodniczący sekcji komunikacji KO ŚDM.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook