Kraków: chrześcijański ruch Tucum zachęca do wzięcia udziału w akcji „Mój Post – Twój Posiłek”

led, Kraków, 2016-02-23

Misyjny ruch Tucum oraz misjonarze kombonianie zachęcają do przyłączenia się do akcji „Mój Post – Twój Posiłek”. Polega ona na wyrzeczeniu się w Wielkim Poście czegoś materialnego. Zaoszczędzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na ośrodek resocjalizacyjny prowadzony przez Zgromadzenie Ojców Kombonianów w Kenii. Zapewnienie wyżywienia dla jednego dziecka wychowującego się w ośrodku to koszt jedynie 25 groszy dziennie.

„Akcja „Mój Post – Twój Posiłek” pozwala przeżyć prawdziwie okres Wielkiego Postu wzrastając duchowo. To czas zatrzymania się i zastanowienia nad swoim życiem. Akcja polega na wyrzeczeniu się czegoś materialnego i przekazanie zaoszczędzonych środków na misje” - powiedział KAI Maciej Garmada z Ruchu Tucum.

Oszczędności w tym roku zostaną przeznaczone na ośrodek resocjalizacyjny prowadzony przez Zgromadzenie Ojców Kombonianów w Kibiko (Kenia). Jest to miejsce, gdzie dzieci ulicy mogą rozpocząć edukację i często pierwszy raz doświadczają poczucia wspólnoty i przynależności. Organizatorzy akcji podkreślają, że zapewnienie wyżywienia dla jednego dziecka wychowującego się w ośrodku to koszt jedynie 25 groszy dziennie.

„Zachęcamy do zaangażowania się i pokazania, że los tych biedniejszych, często osamotnionych, opuszczonych przez rodziny i żyjących na marginesie społeczeństwa, nie jest nam obojętny. Dla nas ten gest to niewiele, a może realnie odmienić czyjś los. Nie chodzi o duże kwoty pieniędzy, ale o poświęcenie na rzecz bliźniego, a równocześnie pracę nad własnym charakterem i wytrwałością” - podkreślają organizatorzy akcji.

Zaoszczędzone środki na koniec Wielkiego Postu należy przesłać na konto: ING Bank Śląski: 27 1050 1445 10000022 8669 0751 (z dopiskiem „MÓJ POST - TWÓJ POSIŁEK”), przekazem pocztowym (także z dopiskiem: „MÓJ POST - TWÓJ POSIŁEK”)

lub na adres:

Misjonarze Kombonianie
ul. Skośna 4
skr. poczt. 21
30-383 Kraków

Wszelkie pytania dotyczące akcji można kierować na adres: ruchtucum@gmail.com.

Tucum to chrześcijański ruch, związany z misjonarzami kombonianami, skierowany do młodych, którzy poprzez własne zaangażowanie chcą świadomie żyć i działać. Jego członkowie dzielą się życiem z innymi, poprzez gesty solidarności, nowy sposób patrzenia na świat, kształtowanie odpowiedzialnych postaw. Należący do ruchu Tucum starają się by ich wiara nabierała konkretnych kształtów', a wyzwania Ewangelii stawały się ich wyzwaniami, by w ten sposób, poprzez świadectwo życia, prowadzić innych do Boga. Tucum jest też ruchem misyjnym, wspierającym misje i misjonarzy, poprzez modlitwę i różnego rodzaju akcje charytatywne i informacyjne. Znakiem przynależności do ruchu jest czarna obrączka.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook