Kraków: trwa plebiscyt „Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku 2015”

luk, Kraków, 2016-03-02

Już po raz dwunasty Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza organizuje plebiscyt „Wybieramy Miłosiernego Samarytanina Roku”, aby uhonorować tych, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny. „W trwającym Roku Miłosierdzia to nasze poszukiwanie współczesnych miłosiernych jest jeszcze bardziej wymowne i symboliczne” – powiedział KAI założyciel i opiekun stowarzyszenia o. Stanisław Wysocki OC.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie. Pierwsza z nich to „Pracownik służby zdrowia” – w tej kategorii można zgłaszać osoby, dla których pomoc cierpiącym nie jest tylko pracą zarobkową czy wykonywaniem obowiązków, ale prawdziwym powołaniem. Druga kategoria „Osoba nie należąca do żadnej organizacji charytatywnej” obejmuje ludzi, którzy bezinteresownie i z dobroci serca służą na co dzień drugiemu człowiekowi.

„Spotykamy tu ludzi skromnych, nie szukających rozgłosu. Są nieraz bardzo zdziwieni, kiedy zostają laureatami naszego konkursu. Często mówią, że nic nadzwyczajnego przecież nie robią. Ale tak nie jest – w dzisiejszym świecie skupionym bardzo na indywidualizmie, ich działania to jest coś wyjątkowego” – opisał dotychczasowych laureatów plebiscytu o. Wysocki.

Zgłoszenia kandydatów za rok 2015 przyjmowane są do 13 marca. Głosując należy podać imię i nazwisko oraz dane teleadresowe osoby. Konieczne jest także krótkie uzasadnienie swojego wyboru. Zgłoszenia przyjmowane są listownie (ul. Porucznika Wąchały 5, 30-608 Kraków), e-mailowo (samarytanin@eliasz.org.pl), telefonicznie (12 263 61 56 lub 885 512 500), a także poprzez formularz na stronie stowarzyszenia (www.eliasz.org.pl).

Po zakończeniu głosowania Kapituła Konkursu wybierze laureatów do wyróżnienia. Gala wręczenia statuetek i wyróżnień odbędzie się 8 kwietnia w auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda. „Będąc pełna uznania dla tej ważnej inicjatywy promującej osoby zaangażowane w niesienie pomocy potrzebującym z przekonaniem obejmę XII finał Plebiscytu honorowym patronatem” – napisała w liście do organizatorów.

Wolontariat św. Eliasza jest Organizacją Pożytku Publicznego powstałą przy klasztorze OO. Karmelitów „Na piasku”. Celem statutowym stowarzyszenia jest pomoc ludziom znajdującym się w potrzebie poprzez spotkania, rozmowy, dyskusje, kursy formacyjne oraz szerzenie idei wolontariatu.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook