Kraków: rekolekcje dla niepłodnych małżeństw

pra, Kraków, 2016-03-03

Krakowskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw „Abraham i Sara” zaprasza małżeństwa nie mogące doczekać się potomstwa na Wielkopostny Dzień Skupienia „Płodność relacji”. 12 marca w temat wprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski OP.

„Staramy się nie adorować swoich braków – chcemy adorować Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, który kocha osobiście i bezwarunkowo” – mówi Zdzisław Rapacz z duszpasterstwa „Abraham i Sara”, które jak co roku w Wielkim Poście organizuje dzień skupienia. Jest to propozycja dla małżeństw nie mogących doczekać się potomstwa.

W tym roku rekolekcje poprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin, rekolekcjonista, autor publikacji ze styku duchowości i psychologii, współautor witryny mateusz.pl. Tematem będzie „Płodność relacji”. Dzień skupienia odbędzie się w sobotę 12 marca w godz. 9:30-20:00 w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu przy ul. Nazaretańskiej 1 w Krakowie.

Szczegóły i zapisy za pośrednictwem strony internetowej duszpasterstwa: www.abrahamisara.pl.

Małżeństwa poza rekolekcjami spotykają się przy ul. Nazaretańskiej w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 16 na Mszy św., adoracji i spotkaniu. „Są pary z różnym doświadczeniem oczekiwania, ale niewiele rozmawiamy o tym czego nam brakuje. Staramy się raczej dzielić nadzieją, podnosić na duchu” – mówi Zdzisław Rapacz i dodaje, że wsparcie modlitewne sióstr nazaretanek, konferencje, adoracja, Eucharystia, spowiedź, wielbienie pomagają podnosić się z upadków, przyjmować Bożą miłość i rozeznawać Jego wolę.

„Nowe małżeństwa przyjmowane są zawsze z otwartymi ramionami. Żywe dyskusje przy kawie i długie pożegnania przy drzwiach; wdzięczność, serdeczność, otwartość – tak jest w „krakowskim Nazarecie” – zachęca Rapacz.

W czasie comiesięcznych Eucharystii kapłan składa na ołtarzu intencje powierzane duszpasterstwu przez skrzynkę intencji dostępną na stronie www.abrahamisara.pl/intencje/.

Krakowskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw „Abraham i Sara” powstało w 2010 r. Jego członkowie mówią, że o tego czasu byli świadkami kilku narodzin, które medycznie nie miały prawa się zdarzyć. „Bóg obdarzył kilkanaście małżeństw potomstwem. Kilka par zdecydowało się na adopcję. Część małżeństw jest w trakcie leczenia; część ma już dość wizyt, leków i diet. Mimo różnic jesteśmy razem, bo wszystkich jednoczy Chrystus. Przychodzimy do Tego, który jest źródłem życia, by „wbrew nadziei uwierzyć nadziei” – mówi Zdzisław Rapacz.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook