Nowy Targ: góralska doba dla Pana

jg, Nowy Targ, 2016-03-06

Górale z wielu podhalańskich miejscowości wzięli udział w akcji doba dla Pana. Do największej parafii w regionie - pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przyjechali przedstawiciele wielu parafii.

- To była modlitwa, dziękczynienie i uwielbienie. To wszystkich nas bardzo ubogaciło. Taka rozmowa z Bogiem to też forma przygotowania się do Wielkanocy i owocnego przeżywania Wielkiego Postu - mówi KAI ks. Józef Urbańczyk z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

W programie doby dla Pana było nabożeństwo Drogi krzyżowej, Gorzkie żale, adoracja grup wspólnotowych i czas na prywatną adorację.

W poszczególnych nabożeństwach brali udział nie tylko nowotarżanie, dojechali także przedstawiciele z parafii nowotarskiego dekanatu. Byli górale z Rogoźnika, Pyzówki, Ostrowska, Klikuszowej, Waksmunda. - Nasz kościół nawiedzili także parafianie z nowotarskich parafii: św. Jadwigi Królowej, św. Katarzyny, Matki Boskiej Anielskiej i św. Brata Alberta. Bardzo wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę - mówi w imieniu kapłanów z parafii NSPJ ks. Józef Urbańczyk. Podczas 24h godzin dla Pana była także możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

Kościół NSPJ w Nowym Targu jest jednym z kilkunastu w naszej archidiecezji , gdzie znajduje się Brama Miłosierdzia i można w Roku Miłosierdzia zyskać specjalne odpusty. W świątyni odbywają się różne jubileusze. - Zapraszamy cały czas do wspólnej modlitwy i przeżywania Roku Miłosierdzia - mówi ks. Józef. Na Podhalu kościół z Bramą Miłosierdzia to też sanktuarium Świętej Rodziny w Zakopanem oraz sanktuarium w Makowie Podhalańskim.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook