Nowy Targ: XV Misterium Męki Pańskiej

jg, Nowy Targ, 2016-03-06

"Panie, Ty wiesz, że Cię kocham" - to tytuł XV Misterium Męki Pańskiej, które, jak co roku, aktorzy amatorzy pokazali na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Premierowe przedstawienie miało miejsce w sobotę 5 marca.

Tegoroczne misterium wyreżyserował Piotr Piecha, aktor Teatru Ludowego w Krakowie, a scenariusz napisał ks. Grzegorz Wąchol. - W tym roku jest wiele nowych scen, nowych perspektyw czasowych. Wszystko to pod hasłem "Panie, Ty wiesz, że Cię kocham". W przedstawieniu nawiązujemy do trwającego Roku Miłosierdzia - mówi KAI ks. Jan Karlak, proboszcza parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu, która jest głównym organizatorem spektaklu.

W ostatniej scenie widzowie oglądają procesję. Kapłan błogosławi Najświętszym Sakramentem. Wokół ustawione są wielkie banery z wizerunkiem św. Faustyny, św. Jana Pawła II i Jezusa Miłosiernego. Po nabożeństwie pojawia się rodzina. Spotyka ich Zmartwychwstały Jezus.

Premierowe przedstawienie widzowie nagrodzili brawami i owacją na stojąco. Wśród publiczności byli kapłani, władze miasta i starostwa nowotarskiego na czele ze starostą Krzysztofem Faberem.

Kolejne przedstawienia zaplanowano na 6 marca (niedziela), 12 marca (sobota) i 13 marca (niedziela) o godz. 15 i 18. Bezpłatne wejściówki można zamawiać pod nr. tel. (18) 266 76 55 oraz w zakrystii kościoła św. Jana Pawła II po Mszach św. Dostępne są one również w pozostałych nowotarskich kościołach.

W misterium grają aktorzy amatorzy, skupieni m.in. w grupie teatralnej parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Są wśród nich urzędnicy, nauczyciele przedsiębiorcy, dzieci, młodzież.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook