KSM organizuje kolejny Festiwal Małych Form Artystycznych „Inspiracje”

luk, Kraków, 2016-03-08

„U Boga wszystko jest możliwe” – to hasło przewodnie VII Festiwalu Małych Form Artystycznych „Inspiracje” oraz towarzyszącego mu konkursu fotograficznego, które organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz jego oddział w Skawinie. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 marca.

„Temat festiwalu jest bardzo szeroki – chcemy dać uczestnikom możliwość takiej jego interpretacji, by mogli nas zaskoczyć i na swój własny sposób pokazać, że Bóg jest wszechmogący. Oczekujemy zatem propozycji spektaklowych, ale także na przykład tańca, pantomimy, akrobatyki czy śpiewu. Wszystkiego co wyrazi ich własne rozumienie tego, że u Boga wszystko jest możliwe” – powiedział KAI Wojciech Krakowiak, rzecznik prasowy krakowskiego KSM. Jak podkreślił celem konkursu jest rozwój talentów młodych ludzi, ich twórcze angażowanie w rozwój życia kulturalnego oraz szerzenie wartości katolickich.

W ramach Festiwalu Małych Form Artystycznych przewidziano dwie konkurencje – teatralną z udziałem 3-15 osób lub dowolną formę artystyczną z udziałem grup, duetów, jak i indywidualnych uczestników. W przypadku towarzyszącego festiwalowi konkursu fotograficznego można nadsyłać swoje zdjęcia bez modyfikacji lub fotomontaże z wykorzystanie zdjęć własnego autorstwa – zdjęcia finałowe zostaną wybrane poprzez głosowanie na Facebook’u. Zarówno formy festiwale, jak i zdjęcia muszą nawiązywać do tematu festiwalu, którego celem jest zwrócenie uwagi na rolę bezgranicznego zaufania Bogu.

Festiwal odbędzie się 23 kwietnia na scenie teatralnej w parafii Bożego Miłosierdzia w Skawinie (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 12) – rozpoczęcie od godz. 10:00. Wtedy także zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć finałowych nadesłanych w ramach konkursu fotograficznego.

W obu konkursach wziąć mogą udział osoby w wieku od 8 do 30 lat. Warunkiem udziału w konkursach jest wysłanie odpowiedniego formularza zgłoszeniowy – decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowy regulamin festiwalu dostępny jest pod adresem www.krakow.ksm.org.pl.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook