Zakopane: wspomnienie św. Jana Pawła II na Kasprowym Wierchu w 80-lecie kolejki

jg, Zakopane, 2016-03-17

W ramach obchodów 80-lecia budowy kolejki na Kasprowy Wierch w budynku górnej stacji powstaje wystawa pamiątek związanych z wizytą Jana Pawła II. Ojciec Święty odwiedził „świętą górę narciarzy” podczas pielgrzymki w 1997 r.

Wizyta była wzruszającym momentem dla pracowników stacji, ale również dla samego Ojca Świętego, któremu przypomniała lata młodzieńcze.

- Jesteśmy dumni z tego, że Jan Paweł II odwiedził Kasprowy Wierch. To najważniejszy turysta, który gościł na szczycie, znany ze swojej wielkiej miłości do gór. Dlatego chcemy w sposób szczególny upamiętnić jego wizytę kompletując i prezentując zdjęcia, filmy oraz inne materiały z tamtego okresu, podczas ważnych dla nas wszystkich obchodów 80-lecia powstania kolejki - mówi KAI Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

Wystawa znajduje się w budynku górnej stacji, w holu przy wyjściu z kolejki. Została przygotowana w przystępnej, multimedialnej formie m.in. z wykorzystaniem monitorów, na których można obejrzeć zdjęcia i filmy z wizyty. Oprócz tego zaprezentowany zostanie wpis Jana Pawła II w księdze pamiątkowej z tamtego dnia. Polskie Koleje Linowe planują systematyczne poszerzanie wystawy.

- Prowadzimy rozmowy dotyczące udostępnienia wielu innych, cennych pamiątek z odwiedzin Ojca Świętego, które obecnie są w posiadaniu osób prywatnych lub parafii. Chcemy jak najpełniej przywołać wspomnienia z tamtego ważnego wydarzenia - tłumaczy Patryk Białokozowicz.

Jan Paweł II na Kasprowy Wierch wyjechał w czerwcu 1997 r. podczas swojej pielgrzymki do ojczyzny i kilkudniowego pobytu w Zakopanem.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook