Podhale: górale przeszli w nabożeństwach Drogi Krzyżowej po ulicach swoich miejscowości

jg, Nowy Targ, 2016-03-19

W kilku miejscowościach Podhala, m.in. Poroninie i Czarnym Dunajcu oraz Nowym Targu, mieszkańcy Podhala uczestniczyli w nabożeństwach Drogi Krzyżowej po ulicach należących do parafii.

Górale z Poronina w czasie Drogi Krzyżowej ulicami miejscowości rozważali teksty kard. Karola Wojtyły. Odczytał je ks. proboszcz Stanisław Parzygnat. - Chciałem serdecznie wszystkim podziękować za zaangażowanie i wspólną modlitwę, w tak ważnym dla nas okresie liturgicznym. Kończy się już Wielki Post, dlatego tak ważna jest każda chwila wspólnej i głębokiej modlitwy, aby jeszcze lepiej przygotować się do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego - mówił ks. Parzygnat.

Poszczególne grupy parafian: rodziny, władze samorządowe, strażacy, służba liturgiczna, róże różańcowe, młodzież, dzieci, siostry zakonne, kapłani - nieśli krzyż do kolejnych stacji. W nabożeństwie uczestniczyli m.in. członkowie Związku Podhalan z Poronina, którzy przyszli w strojach regionalnych

Droga Krzyżowa przeszła też ulicami Nowego Targu. Przeszli w niej wierni ze wspólnoty św. Jana Pawła II. Rozważania na poszczególne stacje przygotował diakon Wojciech Baran, a czytali je przedstawiciele: gimnazjalistów, rady parafialnej i róż różańcowych. Oni też nieśli kilkumetrowy drewniany krzyż.

- Matko Miłosierdzia, dopomóż nam, byśmy byli podobni do Chrystusa! Dopomóż nam, by wyznawanie ustami naszej wiary przemieniało nasze serca - mówiła w czasie rozważań przy stacji IV jedna z parafianek.

Parafialna Droga Krzyżowa miała też miejsce w parafii w Czarnym Dunajcu. Kilkumetrowy krzyż nieśli strażacy z OSP w Czarnym Dunajcu. - Dziękuję wszystkim za świadectwo wiary i rozpoczęcie w taki szczególny sposób naszych rekolekcji wielkopostnych, które doprowadzą nas do wielkiego i mam nadzieję radosnego świętowania - podkreślił ks. Krzysztof Kocot, proboszcz parafii w Czarnym Dunajcu i jednocześnie dziekan dekanatu Czarny Dunajec.

- Niosę wiele intencji i podążam za Chrystusem. Cieszę się, że wokół mnie tylu sąsiadów, przyjaciół - mówiła jedna z mieszkanek Czarnego Dunajca, która wcześniej wzięła także udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Czarnego Dunajca do Ludźmierza.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook