Zembrzyce: ostatnia szansa na udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych prowadzonych przez bp. Rysia

luk, Zembrzyce, 2016-03-25

Jeszcze tylko dzisiaj i jutro można zgłosić swoje uczestnictwo w rekolekcjach „Kto jest największy w Królestwie Niebieskim?”, które odbędą się od 28 do 31 marca w Zembrzycach. „To są rekolekcje ewangelizacyjne – chcemy przeżyć kerygmat” – powiedział o wydarzeniu bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski.

Rekolekcje adresowane są do kapłanów oraz ich świeckich współpracowników w zespołach ewangelizacyjnych, począwszy od liderów wspólnot dorosłych czy młodzieżowych po członków duszpasterskich rad parafialnych. „To istotne, że rekolekcje chcemy przeżyć we wspólnocie świeckich i księży, wspólnie. Dlatego, że to, co przyjęło się wspólnie, trzeba przekazywać wspólnie” – podkreślił bp Ryś.

„Zapraszamy księży z ich świeckimi współpracownikami, żeby oni później to samo wydarzenie kerygmatu przekazywali jako Kościół. Żeby przełamać ten model, że tym, który odpowiada za przekaz wiary jest ksiądz i on to po pierwsze musi zrobić sam i po drugie on to zrobi najlepiej. I jedno i drugie nie jest prawdą” – wytłumaczył hierarcha. Zaznaczył, że przecież każdy ochrzczony jest posłany przez Pana Jezusa i to Kościół ewangelizuje, a nie pojedynczy człowiek.

„Jeśli jeden człowiek ewangelizuje to i tak idzie w imieniu Kościoła. I to nie może być czysta teoria, tylko realne doświadczenie. No bo co to znaczy, że ja ewangelizuję w wierności z Kościołem, jeśli jestem ciągle sam. Czas tych rekolekcji to ważny moment budowania świadomości Kościoła jako ciała z różnymi członkami, o różnych darach i charyzmatach” – dodał.

Tematem tegorocznej edycji rekolekcji będzie odkrywanie wartości Królestwa Bożego: jego kerygmatu, tajemnicy, uczniostwa oraz urzędu, charyzmatu i posługi w Kościele. „By zapraszać obojętnych do wspólnoty Kościoła, trzeba ją najpierw rzeczywiście stwarzać – we wspólnym doświadczeniu – tego (Tego!), co dla niej fundamentalne: osobistej relacji z Panem, słuchaniu Słowa, nawróceniu, liturgii” – podkreślają organizatorzy.

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod numerem: 734 165 929. Koszt udziału w rekolekcjach wynosi 250 zł. Wydarzenie odbywa się już po raz trzeci – prowadzone będzie przez bp. Grzegorza Rysia i Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.ne.diecezja.pl oraz www.totus-tuus.com.pl.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook