Bp Muskus do młodych: otwórzcie wasze serca na Dobrą Nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa

md, Kraków, 2016-03-26

Koordynator generalny ŚDM 2016 bp Damian Muskus OFM złożył życzenia świąteczne młodym przygotowującym się na lipcowe spotkanie w Krakowie. „Mam nadzieję, że nie zabraknie nikogo z Was na tym wielkim święcie wiary Kościoła młodych, że wypełnicie swoim entuzjazmem ulice i place polskich miast, z odwagą i mocą głosząc, że Jezus żyje, a Jego miłosierdzie nie ma końca” – napisał w słowie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Bp Damian Muskus wzywa młodych do radości, bo w zmartwychwstaniu Jezusa miłość zwyciężyła śmierć, na zawsze i ostatecznie. „Oby ta wieść obiegła całą ziemię i wypełniła światłem wszystkie młode serca, tak bardzo spragnione miłości, pokoju i przebaczenia!” – apeluje hierarcha. „Nie lękajmy się zanurzyć w tej radości, niech nas obmywa i oczyszcza, odnawia naszą nadzieję i napełnia niezniszczalną, życiodajną siłą dobra, pojednania i pokoju!” – zachęca młodych.

Biskup podkreśla, że wierność Boga jest większa niż nasza słabość i grzech, a dzięki Jego miłosierdziu zmartwychwstajemy do pełni życia. „Jego miłosierdzie ocala świat!” – dodaje.

„Otwórzcie Wasze serca na Dobrą Nowinę o Zmartwychwstałym Jezusie, który przyszedł po to, by obdarzyć nas miłością bez końca, ponad krzyż i śmierć, ponad grzech i zło” – pisze dalej szef przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zaprasza on także młodych do tego, by głosili z radością orędzie miłosiernego Pana. „Nie ustawajmy w drodze, bo udręczony świat potrzebuje światła nadziei, chwiejący się i osłabli – siły, a zrozpaczeni i wątpiący – pokrzepienia. Nieśmy radość świadków Bożego Miłosierdzia wszystkim spragnionym miłości i odrzuconym, w niespokojnym i podzielonym świecie” – apeluje.

Na koniec bp Muskus ponowił zaproszenie do Krakowa na „wspólne spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym i Miłosiernym”. „Mam nadzieję, że nie zabraknie nikogo z Was na tym wielkim święcie wiary Kościoła młodych, że wypełnicie swoim entuzjazmem ulice i place polskich miast, z odwagą i mocą głosząc, że Jezus żyje, a Jego miłosierdzie nie ma końca” – napisał.

Wszystkich młodych, którzy przygotowują się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie biskup powierzył opiece Matki Bożej, zapewniając o swojej modlitwie przed Jej wizerunkiem w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej - „w miejscu, do którego od lat dziecięcych aż po schyłek życia pielgrzymował Patron ŚDM – św. Jan Paweł II, i które jest szczególnie bliskie także mojemu sercu”.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook