Legnica: Rada Młodych nowym gremium w legnickiej kurii 2017-01-19

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski powołał w środę, 18 stycznia, diecezjalną Radę Młodych. Będzie to gremium złożone z przedstawicieli ruchów i duszpasterstw młodzieży. W zarządzie Rady znaleźli się m.in. Marek Staroń, Monika Petelska, Katarzyna Hul oraz ks. Przemysław Superson, który mianowany został także nowym diecezjalnym duszpasterzem młodzieży.

Więcej...

Bp Mendyk dla KAI: reforma oświaty jest wyzwaniem dla szkół katolickich 2017-01-11

Bp Mendyk dla KAI: reforma oświaty jest wyzwaniem dla szkół katolickich

Szkoły katolickie przyjmują reformę oświaty jako wyzwanie na dzisiejsze czasy i próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ufam, że szkolnictwo katolickie w Polsce, które cieszy się dobrą marką, poradzi sobie - mówi w rozmowie z KAI bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Wyraża też m.in. nadzieję, że w przyszłości uczniowie będą mieli możliwość zdawania matury z religii.

Więcej...

Bp Kiernikowski modli się za ofiary wypadku w Jeleniej Górze 2017-01-02

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski modli się za ofiary wypadku w Jeleniej Górze. W modlitwie biskup prosi Boga, "aby wszystkim, których dotknęły skutki tego tragicznego wypadku, dał moc i światło w przeżywaniu bolesnej straty bliskich osób". W sylwestrową noc, tuż przed północą w tragicznym wypadku drogowym zginęły dwie nastolatki. Sprawcą okazał się pijany obywatel Ukrainy.

Więcej...

Lubin: biskupi poprowadzili modlitwę za tragicznie zmarłych górników z Rudnej 2016-12-04

Górnicze święto, wspomnienie św. Barbary, było w niedzielę 4 grudnia po raz kolejny okazją do wspólnej modlitwy osób związanych z górnictwem. W kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie tysięczna wspólnota zanosiła do Boga tym razem obok modlitwy dziękczynnej także prośby w intencji ostatnio tragicznie zmarłych 8 górników oraz ich rodzin.

Więcej...

Dzień żałoby w diecezji legnickiej 2016-12-02

Dzień żałoby w diecezji legnickiej

Najbliższa niedziela, kiedy przypada również wspomnienie św. Barbary, będzie w diecezji legnickiej dniem żałoby i modlitwy za poległych w Zakładzie Górniczym Rudna - postanowił bp Zbigniew Kiernikowski. "Proszę uwzględnić w modlitwie powszechnej wezwania za zmarłych górników oraz za wszystkich, którzy przeżywają utratę swoich bliskich” – napisał w specjalnym komunikacie do wiernych biskup legnicki. Hierarcha spotkał się także z rodzinami ofiar katastrofy.

Więcej...

Bp Kiernikowski składa kondolencje po śmierci górników 2016-12-01

Bp Kiernikowski składa kondolencje po śmierci górników

Zginęło ośmiu naszych braci, którzy pracowali dla dobra naszej społeczności. Nam wszystkim, którzy jesteśmy dotknięci tym bólem, pozostaje modlitwa i głęboka refleksja nad losem każdego człowieka, który jest w ręku Boga – powiedział bp Zbigniew Kiernikowski, wyrażając kondolencje po śmierci górników, którzy zginęli w Zakładach Górniczych Rudna w Polkowicach – oddziale KGHM Polska Miedź.

Więcej...

Rudna: biskup legnicki apeluje o modlitwę w intencji górników i ich rodzin 2016-11-30

We wtorek wieczorem w kopalni Rudna doszło do silnego wstrząsu, wskutek którego śmierć poniosły cztery osoby. Biskup legnicki, Zbigniew Kiernikowski wzywa wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji górników, którzy stracili życie w wypadku w kopalni Rudna, apeluje także o opiekę duchową dla ich rodzin. Prosi też o solidarność z górnikami, którzy są nadal poszukiwani przez służby ratownicze i z tymi, którzy zostali poszkodowani w wypadku i przebywają w szpitalu.

Więcej...

Niedziela Chrystusa Króla w Legnicy 2016-11-21

Uroczystość Chrystusa Króla, jest w diecezji legnickiej świętem patronalnym Eucharystycznego Ruchu Młodych, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Apostolatu Modlitwy i Akcji Katolickiej. Stąd też uroczysta Msza św. w legnickiej katedrze, tego dnia była odprawiona z udziałem przedstawicieli tych ruchów i stowarzyszeń.

Więcej...

Bp Milewski: rok Miłosierdzia pozwolił dostrzec nasze słabości i grzechy 2016-11-20

Rok Miłosierdzia pozwolił dostrzec nasze słabości i grzechy – powiedział biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski podczas uroczystego zakończenia Roku Miłosierdzia w diecezji płockiej, które odbyło się w kościele parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie.

Więcej...

Bramy Miłosierdzia w diecezji legnickiej zamknięte 2016-11-15

„Zamknięcie Bramy Miłosierdzia oraz zakończenie Roku Miłosierdzia nie oznacza, że Boże Miłosierdzie się skończyło. Ono jest i będzie do samego końca" – podkreślił biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas obrzędu zakończenia Roku Miłosierdzia. Uroczystość miała miejsce w katedrze legnickiej w niedzielę 13 listopada.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook