Legnicka

02 lutego 2019 | 16:50

Diecezja legnicka: pierwsza świecka pustelnica

Dzień życia konsekrowanego to dzień radości z tego, że mamy tyle osób, które swoje serce, całe swoje życie ofiarują Bogu. Życzę wszystkim osobom konsekrowanym jak najwięcej radości ze swojego poświęcenia się Bogu, życzę także nowych powołań w zakonach i zgromadzeniach – powiedział biskup Stefan Cichy podczas Mszy św. w święto ofiarowania Pańskiego.

31 stycznia 2019 | 17:08

Legnica: Jubileusz bpa Marka Mendyka

Legnicka parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski, była dziś miejscem dziękczynnej modlitwy z okazji 10. lecia święceń biskupich legnickiego biskupa pomocniczego Marka Mendyka.

23 stycznia 2019 | 08:14

Nabożeństwo ekumeniczne w cerkwi prawosławnej w Legnicy

Nasza chrześcijańska godność wymaga tego, abyśmy mówili i postępowali w taki sposób, żeby słowa, które przypomniał nam dzisiaj z ewangelii Pan Nasz Jezus Chrystus, spełniały się codziennie wobec ludzi żyjących wokół nas – powiedział ks. Lubomir Worchacz, proboszcz parafii prawosławnej w Legnicy podczas nabożeństwa ekumenicznego.

21 stycznia 2019 | 17:59

40 Dni dla Życia – wielkopostna akcja legnickiego KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej po raz kolejny organizuje akcję 40 Dni dla Życia. Inicjatywa wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, znana jako „40 days for life”. Polega ona na nieustannej modlitwie w intencji życia poczętego przez 40 dni i 40 nocy od 6 marca do 14 kwietnia, co daje 960 godzin modlitwy, która ma olbrzymie znaczenie!

06 stycznia 2019 | 23:58

Orszaki Trzech Króli w diecezji

Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział w orszakach Trzech Króli, które przeszły ulicami 15 miejscowości diecezji legnickiej.

12 grudnia 2018 | 14:11

Legnica: wieczysta adoracja u św. Jacka

W sanktuarium św. Jacka w Legnicy rozpoczęła się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Wierni przez 24 godziny na dobę mogą trwać przed Panem. To jedyne takie miejsce w diecezji legnickiej.

08 grudnia 2018 | 19:00

Klerycy legnickiego seminarium otrzymali sutanny

Sutanna to zewnętrzny znak oddania się Chrystusowi, to znak gotowości bycia z Jezusem – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas uroczystości obłóczyn kleryków trzeciego roku legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego.

05 grudnia 2018 | 09:26

Legnica: górnicze święto w Kombinacie Polskiej Miedzi

Jak co roku dzień św. Barbary był w diecezji legnickiej świętem pracujących na jej terenie górników i skalników. W Lubinie, siedzibie Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi (KGHM), uroczystej Mszy św. w intencji górników i ich rodzin przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

20 listopada 2018 | 08:46

Lubomierz: Marcel Pérès przygotuje starorzymski chorał na uroczystość Chrystusa Króla

W Lubomierzu na Dolnym Śląsku odbędzie się już druga edycja warsztatów chorału gregoriańskiego, organizowanego przez Stowarzyszenie “Dusza”. Do miasta ściągną śpiewacy z różnych stron, by pod kierunkiem wybitnego francuskiego śpiewaka i muzykologa Marcela Pérèsa zgłębiać celebrację uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, wykorzystując dawny śpiew kaplicy papieskiej, który towarzyszył liturgiom rzymskim od VI do XIII wieku.

11 listopada 2018 | 14:55

Bp Kiernikowski: nasza relacja do Ojczyzny rodzi się z relacji do Boga

Nasza relacja do Ojczyzny rodzi się z naszej relacji do Boga. Naszym współczesnym wyzwaniem jest to, by zbliżać się do krzyża i nie nieść tylko własnych idei. To również podejmowanie takich działań, by budować wolny dom – mówił biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny odprawionej w legnickiej katedrze.

1 2 3 48
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.