Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Legnicka

08:44 / 05-12-2017

Uroczystości Barbórkowe w Zagłębiu Miedziowym

Wspomnienie św. Barbary, w diecezji legnickiej obchodzone jest jako święto górników i skalników. W Zagłębiu Miedziowym, tradycyjnie miejscem modlitwy osób związanych z górnictwem, jest kościół św. Maksymiliana Kolbe. Tegorocznej Eucharystii przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, a homilię wygłosił biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński.

17:12 / 22-11-2017

Dyrektor Caritas Polska z wizytą w Legnicy

Dyrektor Caritas Polska odwiedził Legnicę. Ks. Marcin Iżycki, który pełni tę funkcję od 4 miesięcy, odwiedza wszystkie diecezje, zapoznając się z działaniami Caritas diecezjalnych. Wszystko po to, by działania tej największej w Polsce instytucji charytatywnej były jeszcze bardziej owocne.

21:24 / 11-11-2017

Bp Kiernikowski: tylko służąc Bogu, potrafimy służyć każdemu

-Tylko służąc Bogu, potrafimy służyć każdemu – powiedział bp Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. za Ojczyznę odprawionej w legnickiej Katedrze. Przy ołtarzu stanęli także księża posługujący w Legnicy oraz przełożeni Seminarium Duchownego. W modlitwie za Ojczyznę udział wzięli m.in. parlamentarzyści, władze miasta i powiatu oraz rzesza wiernych. Eucharystię uświetniła kompania reprezentacyjna X Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

09:21 / 05-11-2017

Biskup z Aleppo odwiedził Legnicę

Módlcie się za nas, abyśmy świadczyli o obecności chrześcijan tam, w tej świętej ziemi. Abyśmy my – biskupi, księża i siostry zakonne – pokazywali cierpiącym tam ludziom prawdziwe oblicze Jezusa Chrystusa, które jest obliczem miłości i przebaczenia – mówił bp Georges Abou Khazen z Aleppo podczas pobytu w Legnicy.

09:00 / 02-11-2017

Uroczystość Wszystkich Świętych na legnickim cmentarzu

W Uroczystość Wszystkich Świętych w dniu 1 listopada, na legnickim cmentarzu miała miejsce wspólna modlitwa pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Najpierw, modlitwa nieszporów ofiarowana ku czci Świętych Pańskich, a następnie podczas procesji, w intencji zmarłych.

16:44 / 16-10-2017

W Legnicy poświęcono grób dzieci utraconych

„Te dzieci żyją w Bogu” to słowa św. Jana Pawła II wyryte na pomniku, który stanął na grobie dzieci utraconych na legnickim cmentarzu w Jaszkowie. Na dotychczasowym grobie dzieci nienarodzonych stał biały krzyż z tabliczką „Dzieci NN”. Teraz zastąpił granitowy pomnik, a odsuwana płyta umożliwi dokonywanie kolejnych pochówków w tym grobie.

17:27 / 07-10-2017

„Różaniec do granic” w diecezji legnickiej

Kilka tysięcy osób modliło się w diecezji legnickiej wzdłuż granic czeskiej i niemieckiej. W 17 kościołach stacyjnych wyznaczonych przez biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego odprawiane były Msze św., trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Po duchowym przygotowaniu wierni wymaszerowali do kilkudziesięciu punktów modlitewnych. Tam, dokładnie o godz. 14.00, rozpoczęła się modlitwa różańcowa w intencji ojczyzny i świata.

15:39 / 07-10-2017

„Różaniec do granic” w nadgranicznym Zgorzelcu

Jednym z miejsc modlitwy Różańca do granic, stało się także nadgraniczne miasto Zgorzelec, leżące na zachodniej granicy diecezji legnickiej. Kościołem stacyjnym był kościół św. Józefa Robotnika. – Cieszę się, że mogliśmy udostępnić naszą świątynię biorącym udział w tym wydarzeniu modlitewnym. Modliliśmy się w niej w gronie około 1,5 tys. uczestników – powiedział KAI ks. Kazimierz Pietkun, proboszcz parafii.

17:56 / 27-09-2017

Szklarska Poręba: spotkanie dyrektorów kurialnych wydziałów duszpasterskich

O sposobach realizacji programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce w nadchodzącym roku rozmawiali dyrektorzy wydziałów duszpasterskich kurii diecezjalnych. W dwudniowym spotkaniu, zorganizowanym w ośrodku Caritas w Szklarskiej Porębie uczestniczył przewodniczący Komisji Duszpasterskiej KEP abp Wiktor Skworc.

17:35 / 26-09-2017

Legnica: szkoła katolicka przechodzi gruntowne zmiany

Nowoczesny budynek, bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne i zaledwie 14. uczniów w klasie – tak będzie funkcjonować Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny w Legnicy, która w przyszłym roku przeniesie do nowego budynku.

1 2 3 42
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.