Legnicka

17:28 / 16-06-2018

Legnica: ewangelizacja miasta pod hasłem „W mocy Ducha”

Jesteśmy uczestnikami misji Jezusa Chrystusa, który głosi Ewangelię. Tak jak On, mamy nieść nadzieję, żeby człowiek mógł wyjść ze swego zagubienia – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski rozsyłając ewangelizatorów w różne rejony miasta. To pierwsza przeprowadzona na taką skalę i w taki sposób ewangelizacja biskupiego miasta. Wzięło w niej udział kilkaset osób, które podzielone na grupy głosiły Dobrą Nowinę przy największych galeriach handlowych, przy legnickim Rynku, w Parku Miejskim i w szpitalu.

17:24 / 09-06-2018

X Marsz dla Życia i Rodziny w Legnicy

“Polska rodziną silna” – pod takim hasłem ulicami Legnicy przeszedł już po raz 10. Marsz dla Życia i Rodziny. Poprzedziła go konferencja naukowa poświęcona encyklice Pawła VI Humanae Vitae, o moralnych zasadach przekazywania życia ludzkiego oraz Eucharystia pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

17:20 / 09-06-2018

Legnica: konferencja naukowa o moralnych zasadach przekazywania życia

Encyklika „Humanae Vitae” po 50 latach – pod takim tytułem odbyła się w Legnicy konferencja naukowa poświęcona encyklice papieża Pawła VI. Po części konferencyjnej w kościele Matki Bożej Królowej Polski została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, po której wyruszył X Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz zakończył się w sanktuarium św. Jacka, w miejscu Wydarzenia Eucharystycznego.

20:58 / 31-05-2018

Zgorzelec-Goerlitz: nadgraniczna procesja Bożego Ciała

Po raz siódmy odbyła się w nadgranicznych miastach Zgorzelec i Goerlitz międzynarodowa procesja Bożego Ciała. Poprzedziła ją Msza św. w zgorzeleckim kościele św. Bonifacego.

15:26 / 31-05-2018

Legnica: procesja ulicami miasta Wydarzenia Eucharystycznego

Po raz drugi w Legnicy od czasu ogłoszenia Wydarzenia Eucharystycznego, procesja Bożego Ciała przeszła ulicami miasta od katedry do sanktuarium św. Jacka, gdzie to wydarzenie miało miejsce. Uroczystości przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

07:19 / 31-05-2018

Wspólna procesja Bożego Ciała na granicy polsko-niemieckiej

Już po raz kolejny tysiące Polaków i Niemców pójdą razem w procesji Bożego Ciała w Zgorzelcu i Görlitz. Procesję przekraczającą granice poprowadzą biskupi Zbigniew Kiernikowski z Legnicy i Wolfgang Ipolt z Görlitz. Wspólne procesje Bożego Ciała odbywają się co cztery lata. Po Mszy św. w kościele św. Bonifacego w Zgorzelcu uczestnicy procesji przechodzą mostem im. […]

19:52 / 27-05-2018

Jelenia Góra-Cieplice: tu już od 30 lat obchodzone jest Święto Matki

Już po raz 30 parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach zorganizowała obchody Święta Matki. Trwające dwa dni świętowanie to czas na modlitwę, refleksję i radość podczas festynu rodzinnego. W obchodach wziął udział bp Antoni Długosz, a list do organizatorów skierowała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

18:40 / 19-05-2018

Diecezja legnicka: pięciu nowych kapłanów

Jezus wszedł na dno ludzkiej egzystencji, by przez tajemnicę śmierci i zmartwychwstania ratować człowieka. Jezus oddał się całkowicie Ojcu. I takich sług trzeba dzisiaj. To odnosi się do was – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas święceń prezbiteratu. Uroczystość odbyła się w legnickiej katedrze. Święcenia przyjęło 5 diakonów legnickiego seminarium duchownego.

17:46 / 05-05-2018

Legnica: dwutygodniowy Piotruś w Oknie Życia

Dwutygodniowy Piotruś pojawił się w sobotę po godzinie 15 w Oknie Życia mieszczącym się w ośrodku opiekuńczo-leczniczym Samarytanin, prowadzonym przez legnicką Caritas. To już piąte dziecko, które zostało oddane do tego miejsca. Niespełna dwa tygodnie temu w Oknie pojawiła się dziewczynka. Jak powiedział ks. Artur Trela, dyrektor ośrodka, Piotrusiem zajęły się pielęgniarki pełniące dyżur.

12:22 / 04-05-2018

Bp Mendyk wspomina swoją maturę i zachęca do modlitwy za zdających egzamin dojrzałości

Kiedy przygotowywałem się do matury, modlitwa osobista i przekonanie, że są wokół mnie osoby, które pamiętają o mnie w tym ważnym czasie, były dla mnie źródłem siły – wspomina w rozmowie z KAI bp Marek Mendyk. Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP zachęca do modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów i refleksji nt. tego, czy Kościół dostatecznie dużo czasu poświęca dziś towarzyszeniu młodym. Dziś, egzaminem z języka polskiego, rozpoczęły się tegoroczne egzaminy dojrzałości.

1 2 3 44
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.