Legnicka

20:39 / 14-02-2018

Środa Popielcowa w legnickiej katedrze

Nasze życie to stała Pascha, to przejście z niewoli samych siebie do wolności – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. rozpoczynającej Wielki Post.

15:58 / 02-02-2018

Bp Kiernikowski: konsekracja to budowanie w sobie świątyni

– Konsekracja to budowanie w nas świątyni, w której realizuje się zamysł Boży – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. odprawionej w katedrze w święto Ofiarowania Pańskiego.

20:33 / 06-01-2018

Legnica: 1,5 tys. uczestników Orszaku Trzech Króli

Około 1500 osób wzięło udział w legnickim Orszaku Trzech Króli, który przemaszerował ulicami miasta. Po raz kolejny organizatorem wydarzenia był min. Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli.

18:37 / 06-01-2018

Zgorzelec: niemiecko-polski Orszak Trzech Króli

Blisko 2 tys. osób wzięło udział w V Międzynarodowym Orszaku Trzech Króli, który w sobotę odbył się w nadgranicznych miastach Görlitz-Zgorzelec.

11:40 / 24-12-2017

Legnica: Ewa z Okna Życia

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, w sobotę o 17,50 w legnickim Oknie Życia mieszczącym się w budynku ośrodka opiekuńczo-leczniczego legnickiej Caritas odezwał się alarm. – To znak, że okno zostało otwarte – powiedziała pielęgniarka Alicja Wojtyła. – Wielkie emocje, radość, ale też lęk. Okazało się, że w oknie jest mała, śliczna dziewczynka. Do tej pory na myśl o tym łzy cisną się do oczu. Bogu dzięki, dziewczynka jest zdrowa, silna, trafiła w dobre ręce – dodała pielęgniarka.

09:32 / 23-12-2017

I Wigilia Legniczan w Rynku

W piątek 22 grudnia w centrum Legnicy odbyła się I Wigilia Legniczan. Na to świąteczne wydarzenie przybyło wielu mieszkańców miasta a także osoby, które w tym świątecznym czasie odwiedziły Legnicę.

17:17 / 20-12-2017

Legnica: bp Kiernikowski odwiedził Oddział Paliatywny

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski odwiedził Oddział Medycyny Paliatywnej Legnickiego Szpitala Specjalistycznego. W środę 20 grudnia, biskup spotkał się z personelem oddziału, pacjentami i ich rodzinami.

08:44 / 05-12-2017

Uroczystości Barbórkowe w Zagłębiu Miedziowym

Wspomnienie św. Barbary, w diecezji legnickiej obchodzone jest jako święto górników i skalników. W Zagłębiu Miedziowym, tradycyjnie miejscem modlitwy osób związanych z górnictwem, jest kościół św. Maksymiliana Kolbe. Tegorocznej Eucharystii przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, a homilię wygłosił biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński.

17:12 / 22-11-2017

Dyrektor Caritas Polska z wizytą w Legnicy

Dyrektor Caritas Polska odwiedził Legnicę. Ks. Marcin Iżycki, który pełni tę funkcję od 4 miesięcy, odwiedza wszystkie diecezje, zapoznając się z działaniami Caritas diecezjalnych. Wszystko po to, by działania tej największej w Polsce instytucji charytatywnej były jeszcze bardziej owocne.

21:24 / 11-11-2017

Bp Kiernikowski: tylko służąc Bogu, potrafimy służyć każdemu

-Tylko służąc Bogu, potrafimy służyć każdemu – powiedział bp Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. za Ojczyznę odprawionej w legnickiej Katedrze. Przy ołtarzu stanęli także księża posługujący w Legnicy oraz przełożeni Seminarium Duchownego. W modlitwie za Ojczyznę udział wzięli m.in. parlamentarzyści, władze miasta i powiatu oraz rzesza wiernych. Eucharystię uświetniła kompania reprezentacyjna X Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

1 2 3 42
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.