Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Legnicka

20:24 / 11-02-2017

Legnica: Dzień Chorego w „Samarytaninie”

„Niech adoracja Najświętszego Sakramentu i obecność Maryi w naszym życiu umacnia nas do niesienia krzyża cierpienia i choroby” – apelował bp Stefan Cichy podczas obchodów Dnia Chorego w Legnicy.

11:55 / 07-02-2017

Legnica: przeżyj Post z sercem

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej kolejny raz zaprasza do wyjątkowego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Będzie modlitewny flash mob, krucjata modlitewna w obronie życia oraz okazja do napisania listu od serca. Wszystko zakończy się w Niedzielę Palmową IX Legnickim Marszem dla Życia i Rodziny.

22:49 / 02-02-2017

Legnica: Dzień Życia Konsekrowanego

„Konsekracja to wejście w totalną bezinteresowność, to całkowite oddanie siebie Chrystusowi” – powiedział w homilii biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. odprawionej w Katedrze w święto Ofiarowania Pańskiego.

15:23 / 26-01-2017

Legnica: Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Podczas liturgicznego wspomnienie Nawrócenia św. Pawła, w dniu 25 stycznia, w Legnicy, w ewangelickiej świątyni pw. Maryi Panny, miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne, kończące obchody Tygodnia Modlitw o jedność Chrześcijan.

15:15 / 26-01-2017

Szkoła Animatorów Misyjnych w Legnicy

W Legnicy już wkrótce ruszy Diecezjalna Szkoła Animatorów Misyjnych. Rozpoczęły się zapisy chętnych. Jak podkreśla ks. Bogdan Michalski, odpowiedzialny za referat misyjny w diecezji legnickiej, pierwsze spotkanie zaplanowano na 24-26 lutego.

14:36 / 19-01-2017

Legnica: Rada Młodych nowym gremium w legnickiej kurii

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski powołał w środę, 18 stycznia, diecezjalną Radę Młodych. Będzie to gremium złożone z przedstawicieli ruchów i duszpasterstw młodzieży. W zarządzie Rady znaleźli się m.in. Marek Staroń, Monika Petelska, Katarzyna Hul oraz ks. Przemysław Superson, który mianowany został także nowym diecezjalnym duszpasterzem młodzieży.

15:04 / 11-01-2017

Bp Mendyk dla KAI: reforma oświaty jest wyzwaniem dla szkół katolickich

Szkoły katolickie przyjmują reformę oświaty jako wyzwanie na dzisiejsze czasy i próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ufam, że szkolnictwo katolickie w Polsce, które cieszy się dobrą marką, poradzi sobie – mówi w rozmowie z KAI bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Wyraża też m.in. nadzieję, że w przyszłości uczniowie będą mieli możliwość zdawania matury z religii.

13:53 / 02-01-2017

Bp Kiernikowski modli się za ofiary wypadku w Jeleniej Górze

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski modli się za ofiary wypadku w Jeleniej Górze. W modlitwie biskup prosi Boga, "aby wszystkim, których dotknęły skutki tego tragicznego wypadku, dał moc i światło w przeżywaniu bolesnej straty bliskich osób". W sylwestrową noc, tuż przed północą w tragicznym wypadku drogowym zginęły dwie nastolatki. Sprawcą okazał się pijany obywatel Ukrainy.

16:02 / 04-12-2016

Lubin: biskupi poprowadzili modlitwę za tragicznie zmarłych górników z Rudnej

Górnicze święto, wspomnienie św. Barbary, było w niedzielę 4 grudnia po raz kolejny okazją do wspólnej modlitwy osób związanych z górnictwem. W kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie tysięczna wspólnota zanosiła do Boga tym razem obok modlitwy dziękczynnej także prośby w intencji ostatnio tragicznie zmarłych 8 górników oraz ich rodzin.

10:41 / 02-12-2016

Dzień żałoby w diecezji legnickiej

Najbliższa niedziela, kiedy przypada również wspomnienie św. Barbary, będzie w diecezji legnickiej dniem żałoby i modlitwy za poległych w Zakładzie Górniczym Rudna – postanowił bp Zbigniew Kiernikowski. "Proszę uwzględnić w modlitwie powszechnej wezwania za zmarłych górników oraz za wszystkich, którzy przeżywają utratę swoich bliskich” – napisał w specjalnym komunikacie do wiernych biskup legnicki. Hierarcha spotkał się także z rodzinami ofiar katastrofy.

1 2 3 38
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.