Legnicka

14:11 / 12-12-2018

Legnica: wieczysta adoracja u św. Jacka

W sanktuarium św. Jacka w Legnicy rozpoczęła się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Wierni przez 24 godziny na dobę mogą trwać przed Panem. To jedyne takie miejsce w diecezji legnickiej.

19:00 / 08-12-2018

Klerycy legnickiego seminarium otrzymali sutanny

Sutanna to zewnętrzny znak oddania się Chrystusowi, to znak gotowości bycia z Jezusem – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas uroczystości obłóczyn kleryków trzeciego roku legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego.

09:26 / 05-12-2018

Legnica: górnicze święto w Kombinacie Polskiej Miedzi

Jak co roku dzień św. Barbary był w diecezji legnickiej świętem pracujących na jej terenie górników i skalników. W Lubinie, siedzibie Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi (KGHM), uroczystej Mszy św. w intencji górników i ich rodzin przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

08:46 / 20-11-2018

Lubomierz: Marcel Pérès przygotuje starorzymski chorał na uroczystość Chrystusa Króla

W Lubomierzu na Dolnym Śląsku odbędzie się już druga edycja warsztatów chorału gregoriańskiego, organizowanego przez Stowarzyszenie “Dusza”. Do miasta ściągną śpiewacy z różnych stron, by pod kierunkiem wybitnego francuskiego śpiewaka i muzykologa Marcela Pérèsa zgłębiać celebrację uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, wykorzystując dawny śpiew kaplicy papieskiej, który towarzyszył liturgiom rzymskim od VI do XIII wieku.

14:55 / 11-11-2018

Bp Kiernikowski: nasza relacja do Ojczyzny rodzi się z relacji do Boga

Nasza relacja do Ojczyzny rodzi się z naszej relacji do Boga. Naszym współczesnym wyzwaniem jest to, by zbliżać się do krzyża i nie nieść tylko własnych idei. To również podejmowanie takich działań, by budować wolny dom – mówił biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny odprawionej w legnickiej katedrze.

08:34 / 02-11-2018

Modlitwa na legnickim cmentarzu

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski przewodniczył 1 listopada po południu nieszporom i procesji z modlitwą za zmarłych na legnickim cmentarzu. W nabożeństwie wzięli udział księża i wierni z legnickich parafii, oraz ci, którzy odwiedzali na cmentarzu groby swoich bliskich.

08:04 / 02-11-2018

Modlitwa w Katedrze przy grobach bpa Tadeusza Rybaka i ks. inf. Władysława Bochnaka

W Uroczystość Wszystkich Świętych, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski odprawił Mszę św. w katedrze. Modlił się także przy grobach pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka i pierwszego proboszcza kościoła ks. inf. Władysława Bochnaka.

17:54 / 30-10-2018

Wichura uszkodziła dach kościoła w Krzeszowie

30 października z powodu bardzo silnych podmuchów wiatru, uszkodzone zostało poszycie dachu na kościele brackim św. Józefa. – Musimy zabezpieczyć kościół na zimę, aby woda nie uszkodziła sklepienia pokrytego freskami, których renowacja została niedawno zakończona – mówi kierownik ds. sanktuarium Grzegorz Żurek.

17:36 / 20-10-2018

Konsekracja kościoła pw. św. Jana Pawła II

Ten kościół wybudowany ludzkim wysiłkiem ma służyć temu, by ci, którzy tutaj przychodzą, stawali się świątynią Boga – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas konsekracji kościoła w Chróstniku.

10:31 / 20-10-2018

Biskup legnicki apeluje o modlitwę za Jakuba

W kościele św. Tadeusza Apostoła w Legnicy trwa modlitwa za wszystkich dotkniętych tragicznym wypadkiem na lekcji WF. Podczas lekcji w terenie, w tzw. Lasku Złotoryjskim, jeden z uczniów został uderzony konarem drzewa w głowę. Stan chłopca jest ciężki. Dziecko przebywa w szpitalu.

1 2 3 47
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.