Legnica: bogaty program KSM na Wielki Post

ks. ww, Legnica, 2016-01-15

VIII legnicki Marsz dla Życia i Rodziny, Krucjata modlitewna za dzieci nienarodzone oraz modlitewny Flash Mob – to propozycje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji legnickiej na zbliżający się Wielki Post. Inicjatywy te omówiono podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Legnicy.

Ks. Janusz Wilk, diecezjalny asystent KSM-u poinformował dziennikarzy o planowanym, VIII już Marszu dla Życia i Rodziny. Wyruszy on w Niedzielę Palmową, 20 marca 2016 roku z legnickiej katedry. W tym roku hasłem przewodnim manifestacji będą słowa „Ogłaszamy Miłosierdzie”. „W ten sposób chcemy włączyć się w przeżywany w Kościele Jubileusz Miłosierdzia. Ten czas związany jest ze szczególnymi darami odpustów, jak również możliwości uzyskania u każdego kapłana rozgrzeszenia z grzechu aborcji” – przypomniał ks. Wilk.

Warto podkreślić, że Marsz zakończy się Oratorium pt. „Ogłaszamy miłosierdzie”, które wraz z legnicką młodzieżą przygotują znani polscy muzycy – Paweł Bębenek i Hubert Kowalski. W tym dniu będzie można również przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Marsz dla Życia i Rodziny, podobnie jak w poprzednich latach, poprzedzą inne inicjatywy modlitewne. Pierwszą z nich jest krucjata „40 Dni dla Życia”, a drugą Modlitewny Flash Mob. „W tym roku pragniemy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych” – zaznaczył ks. Wilk. Modlitewny Flash Mob to przedsięwzięcie spontaniczne, które będzie odbywać się w określonym miejscu i czasie. Młodzież poprzez telefony i inne komunikatory umawiać się będzie na wspólną modlitwę. „To jest okazja do świadectwa wiary i jednoczenia się poprzez wspólną modlitwę nie tylko zaangażowanych osób, ale też przypadkowych przechodniów” – wyjaśnił ks. Wilk.

Modlitewny Flash Mob odbywać się będzie w duchowej łączności z modlącymi się w krucjacie 40 Dni dla Życia w kraju i za granicą - zwłaszcza modlącymi się w tym czasie pod klinikami aborcyjnymi w USA. Intencją wspólnej modlitwy będzie prośba o zaprzestane aborcji i pokój na świecie.

Krucjata modlitewna „40 Dni dla Życia” odbędzie się po raz kolejny w diecezji legnickiej. „To modlitwa trwająca 24 godziny na dobę. Modlitwa rozpocznie się 10 lutego, w środę popielcową, o godzinie 12, a zakończy w Niedzielę Palmową, wraz z rozpoczęciem VIII Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny” – poinformowała Anna Zenka z biura KSM-u. Rozpoczęły się już zapisy chętnych do udziału w tej formie modlitwy. Kalendarz modlitwy dostępny jest na stronie www.marszdlazycia.legnica.pl

Ponadto przez cały Wielki Post przed pomnikiem św. Jana Pawła II, obok legnickiej katedry, o godz. 15 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji życia dzieci poczętych.

Na konferencji prasowej obecny był również ks. Przemysław Superson – diecezjalny koordynator przygotowań do Światowego Spotkania Młodzieży w Krakowie. Przedstawił stan przygotowań do tego wydarzenia w pięciu campusach diecezji legnickiej. Natomiast salezjanin ks. Marcin Kozyra poinformował o inicjatywach związanych z obecnością znaków ŚDM 2016 w diecezji legnickiej – krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz ikony Matki Bożej. Peregrynacja tych znaków po diecezji legnickiej, która rozpocznie się 6 marca, poprzedzona zostanie rekolekcjami ewangelizacyjnymi.

„Już dziś zapraszam do udziału w tych rekolekcjach, które poprowadzi ks. Antonello Caddedu z Brazylii. Odbędą się one pod hasłem „Weźmijcie Ducha Świętego”. Miejscem rekolekcji będzie parafia św. Jana Bosko w Lubinie” – poinformował ks. Kozyra.

O. Antonello Cadeddu jest włoskim księdzem, który wyjechał do Brazylii, by wśród najbiedniejszych mieszkańców faveli głosić Ewangelię i podejmować uczynki miłosierdzia. Ofiaruje im przede wszystkim Słowo Boże i moc Ducha Świętego. Z tego zrodziła się katolicka wspólnota Przymierze Miłosierdzia. O. Antonello daje świadectwo o tym, że Jezus uzdrawia, leczy, daje nowe życie, daje miłość.
Z ks. Antonello, będzie możliwość spotkania już w piątek 4 marca. A także w niedzielę 6 marca, w Polkowicach, podczas Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Szczegóły tych spotkań będą jeszcze podane osobno.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook