Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Łódzka

14:22 / 18-02-2017

„Bliżej – pełna łączność” – warsztaty tato.net w Łodzi

Wykłady, prezentacje, praca w grupach, film, muzyka, to elementy, z których składały się warsztaty dla ojców, zatytułowane „Bliżej – pełna łączność”, które odbyły się 18 lutego w bursie Salezjańskiej przy ul. Wodnej w Łodzi, a których organizatorem był Ruch Światło – Życie.

13:26 / 18-02-2017

Łódź: 8 tygodni, by odnowić swoją wiarę

Podczas naszych spotkań dzielimy się Dobrą Nowiną, o której sami usłyszeliśmy i której sami doświadczyliśmy, a poznawszy ją – nie możemy milczeć” – mówi Karol Koprukowiak, prowadzący Seminarium Odnowy Wiary, które od 6 lutego przez osiem tygodni odbywa się we franciszkańskiej parafii św. Antoniego w łódzkich Łagiewnikach.

10:45 / 13-02-2017

Łódź: „Boskie Randki” w Walentynki

Pierwszą w Łodzi akcję „Boskich Randek” dla samotnych katolików, organizuje Centrum Służby Rodzinie. 14 lutego, w Walentynki zaprosi 20 kobiet i mężczyzn, którzy w 5-minutowej rozmowie sprawdzą, czy mogą sobie przypaść do gustu.

19:44 / 12-02-2017

Bp Lepa: Trzeba służyć Ojczyźnie, która jest naszą Matką

– Prośmy dziś Pana Boga, byśmy na wzór żołnierzy Armii Krajowej, naszych bohaterów, jak najlepiej służyli Ojczyźnie, która jest naszą Matką – powiedział bp Adam Lepa w homilii, wygłoszonej podczas Mszy św. w kościele oo. Jezuitów w Łodzi, którą odprawił z racji 75. rocznicy powstania Armii Krajowej.

17:08 / 11-02-2017

Bp Pękalski: mamy z miłością pochylać się nad człowiekiem chorym i przychodzić mu z samarytańską pomocą

O wyobraźni miłosierdzia, której potrzeba „każdemu, kto pochyla się nad chorym” i o niesieniu samarytańskiej pomocy mówił bp Ireneusz Pękalski, podczas Mszy św. w intencji chorych i cierpiących, sprawowanej w łódzkiej katedrze św. Stanisława Kostki. Podczas liturgii biskup posłał do posługi nowych wolontariuszy domowego hospicjum Caritas.

15:45 / 11-02-2017

Bp Marczak: w każdym chorym chcemy zobaczyć Pana Jezusa, który jest blisko nas

W każdym chorym chcemy zobaczyć Pana Jezusa, który jest blisko nas – powiedział w sobotę bp Marek Marczak w prowadzonym przez siostry służebniczki Domu Pomocy Społecznej w Łodzi. Administrator archidiecezji łódzkiej spotkał się z pensjonariuszami z okazji Światowego Dnia Chorych.

14:27 / 11-02-2017

Bp Lepa: Niech Dom Księży Emerytów, stanie się domem zdrowia i opieki Maryi

„Niech ten dom, Dom Księży Emerytów, stanie się domem zdrowia, szczególnej opieki Maryi i Bożego Błogosławieństwa dla jego mieszkańców” – powiedział bp Adam Lepa. Z okazji 25. Światowego Dnia Chorego duchowny odprawił Eucharystię w Domu Księży Emerytów w Łodzi.

16:59 / 04-02-2017

Łódź: „Wielka degustacja” – rekolekcje dla młodzieży męskiej

Jest już tradycją, że w pierwszych dniach lutego (w tym roku 3-5 lutego), w łódzkim seminarium, odbywają się rekolekcje dla młodzieży męskiej, których celem jest pomoc w rozeznaniu powołania. Każde takie spotkanie, ma swój wyjątkowy temat i charakter. W latach ubiegłych tematyka dotyczyła walki („Wierz i walcz”), filmu („Casting do filmu”), a w tym roku dotyczy smaku („Wielka degustacja”).

12:21 / 04-02-2017

Ostatni list abpa Jędraszewskiego do wiernych archidiecezji łódzkiej

W najbliższą niedzielę we wszystkich parafiach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, zostanie odczytany ostatni list abpa Marka Jędraszewskiego, dotychczasowego metropolity łódzkiego, a od 28 stycznia br., arcybiskupa krakowskiego.

09:44 / 04-02-2017

Łódź: 125 lat od poświęcenia świątyni luterańsko – katolickiej

„Dom buduje się mądrością, a roztropnością, umacnia! – czytamy w księdze przysłów. Tak ten dom, był budowany przez naszych braci ewangelików, a później był odbudowywany i upiększany przez katolików” – mówił bp Ireneusz Pękalski, podczas jubileuszu 125 lat, od poświecenia kościoła przy Placu Wolności w Łodzi.

1 2 3 114
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.