Łódzka

13:08 / 21-06-2018

Łódź: nowy dyrektor w łódzkim „Katoliku”

Nowym dyrektorem Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi na Teofilowie został ks. dr Marcin Czajkowski – wykładowca etyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi oraz długoletni katecheta w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Decyzję tę ogłosił abp Grzegorz Ryś podczas liturgii Mszy świętej sprawowanej w sanktuarium Miłosierdzia Bożego, przy którym usytuowany jest łódzki katolik.

08:14 / 21-06-2018

Chrzest i bierzmowanie w łódzkim ośrodku katechumenalnym

W przekazie wiary idzie o to, by otworzyć człowieka na to, że Pan Bóg może w jego życiu robić rzeczy niemożliwe, niesłychane – tłumaczył abp Grzegorz Ryś, udzielając ośmiu osobom w łódzkim ośrodku katechumentalnym sakramentu chrztu i bierzmowania.

08:02 / 20-06-2018

Łódź: zakończenie roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym

Mszą świętą sprawowaną przez abpa Grzegorza Rysia metropolitę łódzkiego w kaplicy pw. Chrystusa Dobrego Pasterza we wtorek 19 czerwca zakończył się kolejny rok formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

11:13 / 19-06-2018

Łódź: nowy rzecznik archidiecezji łódzkiej

Decyzją abp. Grzegorza Rysia od 19 czerwca stanowisko rzecznika prasowego archidiecezji łódzkiej pełnić będzie ks. Paweł Kłys. Od grudnia 2014 roku pełni on funkcję dyrektora biura prasowego Archidiecezji Łódzkiej.

16:29 / 16-06-2018

Abp Ziółek świętuje 60-lecie święceń kapłańskich

– Póki mogę, chcę podnieść kielich zbawienia i wezwać imienia Pana. Chcę złożyć ofiarę pochwalną i wypełnić me śluby dla Pana przed całym jego ludem. Czynię to dziś podczas tej uroczystej liturgii wobec was wszystkich bracia i siostry. – mówił arcybiskup senior Władysław Ziółek podczas uroczystości 60-lecia święceń kapłańskich.

08:41 / 16-06-2018

Filipiński biskup z wizytą w Polsce

O dialogu chrześcijańsko–muzułmańskim i sytuacji Kościoła na Filipinach opowiadał w Łodzi bp Edwin de La Penia. Ordynariusz diecezji Marawi na wyspie Mindanao przebywa w Polsce w dniach 15-17 czerwca. W sobotę odwiedzi Poznań, a w niedzielę sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

23:03 / 15-06-2018

Abp Ryś do młodych: daj się poprowadzić Bogu!

Kulminacją dzisiejszego Spotkania Młodych „Bierz-mów-a-nie” gimnazjaliści wraz ze swoimi nauczycielami i wychowawcami wzięli udział we Mszy świętej, która odbyła się na placu przed kościołem oo. Jezuitów w Łodzi, a której przewodniczył abp Grzegorz Ryś. „Daj się poprowadzić Bogu! Spróbuj wejść w relację z Nim!” – zachęcał młodych metropolita łódzki.

21:01 / 15-06-2018

„Bierz-mów-a-nie” – Święto Młodych w Łodzi

W centrum Łodzi odbyło się dziś święto młodych zatytułowane „BIERZ-MÓW-A-NIE”, skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych oraz tych młodych, którzy w tym roku przystąpili do sakramentu bierzmowania.

18:03 / 13-06-2018

Łódź: obchody 31. rocznicy wizyty Jana Pawła II

Kulminacją obchodów 31. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łodzi były Msze św. sprawowane w łódzkiej katedrze i w trzech innych świątyniach usytuowanych w miejscach, w których polski papież spotkał się z wiernymi. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele miasta i województwa, poczty sztandarowe oraz uczniowie z łódzkich szkół.

16:28 / 11-06-2018

Ewangelizatorzy spotkali się w Łodzi

Ogólnopolskie spotkanie odpowiedzialnych za nową ewangelizację w diecezjach, zgromadzeniach zakonnych i wspólnotach działających na terenie całej Polski odbyło się w Łodzi.

1 2 3 141
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.