Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Łódzka

11:24 / 21-08-2017

Łódź: wyruszyła 92. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Jesteśmy żywą koroną Maryi – to hasło 92. Łódzkiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która rozpoczęła się tradycyjnie od Mszy św. sprawowanej w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi, pod przewodnictwem bp. Marka Marczaka, administratora archidiecezji łódzkiej.

11:30 / 18-08-2017

Łódź: rodziny harcerek proszą o uszanowanie prywatności

Rodziny harcerek, które zginęły podczas dramatycznych wydarzeń w Suszku, prosi o uszanowanie prywatnego charakteru uroczystości pogrzebowych – brak obecności na nich mediów i nie składanie kondolencji.

12:27 / 16-08-2017

Bp Marczak: Bitwa Warszawska walką o niepodległą Polskę i Europę

Bitwa Warszawska była wielkim dziejowym zmaganiem o to, czy Polska i Europa zachowa nie tylko byt niepodległy, ale czy ocali swoją tożsamość religijną i kulturalną – mówił podczas Mszy świętej w łódzkiej archikatedrze św. Stanisława Kostki bp. Marek Marczak. Administrator archidiecezji łódzkiej sprawował Eucharystię w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, a także w rocznicę Cudu nad Wisłą, kiedy obchodzone narodowe święto Wojska Polskiego.

10:11 / 14-08-2017

Kilka tysięcy łodzian na Mszy w intencji zmarłych harcerek

Kilka tysięcy Łodzian wzięło udział we Mszy Świętej w łódzkiej katedrze, w intencji zmarłych harcerek śp. Olgi i śp. Asi, ich rodzin oraz wszystkich uczestników obozu w Suszku. Eucharystii przewodniczył bp Adam Lepa.

09:30 / 14-08-2017

Łódź: wyrazy uznania dla kadry obozu ZHR od ZHP

Harcmistrz Jolanta Kreczmańska, wiceprzewodnicząca ZHP, powiedziała 13 sierpnia w Łodzi, podczas Mszy w intencji ofiar tragedii w Suszku, że pozostaje pod wrażeniem zachowania kadry obozu ZHR, która poradziła sobie „w tej nadludzkiej próbie, przed którą zostaliście postawieni, a przed którą niewielu dałoby radę”.

19:15 / 12-08-2017

Łódź: Modlitwa za tragicznie zmarłe harcerki

Mszę św. za zmarłe podczas nawałnicy w miejscowości Suszek harcerki będą odprawione w Łodzi 13 sierpnia – poinformował archidiecezjalny duszpasterz harcerzy ks. Robert Batolik.

11:38 / 09-08-2017

Bp Libera: pielgrzymi nas ubogacają

O tym, że ludzie ubogacają się wzajemnie podczas różnych spotkań, a także spotykając się z pielgrzymami, mówił bp Piotr Libera 8 sierpnia wieczorem, podczas odwiedzin u pątników, którzy maszerują z Płocka na Jasną Górę. Duchowny uczestniczył w adoracji Najświętszego Sakramentu i poprowadził Apel Jasnogórski z licznym udziałem mieszkańców Wielkiej Wsi.

11:16 / 04-08-2017

„Był ojcem dla wszystkich Łodzian” – 21. rocznica śmierci bp. Rozwadowskiego

O ojcowskiej misji duszpasterskiej biskupa Józefa Rozwadowskiego i o jego niezwykłej miłości do Łodzi mówił w 21. rocznicę jego śmierci arcybiskup senior Władysław Ziółek podczas Mszy świętej odprawionej w czwartek w łódzkiej katedrze.

16:30 / 01-08-2017

Bp Lepa: Za mało mówimy o heroizmie Polaków

Za mało mówimy o heroizmie Polaków. Nie każdy naród może pochwalić się tak heroiczną postawą swoich rodaków – zauważył biskup senior Adam Lepa w łódzkiej archikatedrze w 73. rocznicę Powstania Warszawskiego. W swojej homilii duchowny mówił m.in. o godności, otwartości, bohaterstwie i heroizmie Polaków oraz o tym, że Polska jest sercem i duszą Europy.

14:31 / 20-07-2017

Czciciele szkaplerza świętego na odpuście w Łodzi

– Maryja była i jest najważniejszym szkaplerzem w historii naszego narodu. Szkaplerzem, który uratował nas od wielu nieszczęść – powiedział bp Adam Lepa, podczas uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel. Co roku 16 lipca czciciele szkaplerza świętego pielgrzymują do niewielkiego kościółka przy klasztorze ss. Karmelitanek Bosych w Łodzi, aby tam wziąć udział w uroczystościach odpustowych.

1 2 3 121
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.