Łódzka

23 lutego 2019 | 18:32

Łódź: pożegnanie o. Jerzego Świątka – duchowego przewodnika wielu kapłanów

– Jeśli świadectwo ludzkie ma znaczenie na sądzie Boskim – a z tego, co mówi nam dziś przeczytana ewangelia możemy wnosić, że ma – to wielu z nas wyda o Tobie Ojcze Jerzy dobre świadectwo! Spoczywaj w pokoju! – mówił w homilii pogrzebowej ks. prał. Janusz Lewandowicz. W sobotnie południe w łódzkiej bazylice archikatedralnej kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy pożegnali ks. prał. Jerzego Świątka – długoletniego Ojca Duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i wychowawcę wielu pokoleń kapłanów Kościoła Łódzkiego. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył arcybiskup senior Władysław Ziółek.

18 lutego 2019 | 08:33

Porszewice: Warsztaty Muzyczno-Teatralne

W dniach 15-17 lutego br. w Porszewicach k. Łodzi odbywały się warsztaty Muzyczno-Liturgiczno-Teatralne, których organizatorem była parafia św. Wojciecha w Łodzi oraz Ośrodek Konferencyjno – Rekolekcyjny Archidiecezji Łódzkiej.

16 lutego 2019 | 23:15

Wojownicy Maryi „zdobyli” Łódź

Ponad półtora tysiąca mężczyzn z całego kraju wzięło udział w spotkaniu wspólnoty “Wojowników Maryi” w Łodzi. “Maryja to kobieta, która nosiła Jezusa pod swoim sercem, będąc tak blisko Niego i później będąc z Nim 30 lat pod jednym dachem. Od Jezusa chcę uczyć się prawdziwego męstwa w życiu, właśnie dlatego zostałem Wojownikiem Maryi” – mówił Aleksander Beta.

16 lutego 2019 | 15:06

Lutomiersk: Kapituła Inspektorialna Salezjanów

W dniach 18-22 lutego 2019, salezjanie warszawskiej Inspektorii św. Stanisława Kostki gromadzą się w Lutomiersku koło Łodzi, aby uczestniczyć w Kapitule Inspektorialnej. Tym razem jej głównym celem jest przygotowanie do Kapituły Generalnej Zgromadzenia Salezjańskiego, która odbędzie się w 2019 roku.

15 lutego 2019 | 09:12

O nowej ewangelizacji w sanktuariach

Przewodniczący Komisji ds. Nowej Ewangelizacji, ds. Sanktuariów i ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek działający przy Konferencji Episkopatu Polski spotkali się w Kolegiacie Łaskiej – najstarszym sanktuarium maryjnym archidiecezji łódzkiej, aby rozmawiać nt. sanktuariów i ewangelizacji.

12 lutego 2019 | 10:52

Abp Ryś do chorych: w swojej chorobie dotknij Jezusa

Ewangelia mówi nam jak ważne jest, by w czasie choroby dotknąć Jezusa. Dotknąć, czyli zniweczyć ten dystans, który narasta, bo pokusa, moja podejrzliwość wobec Pana Boga, ustawia mnie na dystans, a Ewangelia mówi nam o tym, by w swojej chorobie dotknąć się Jezusa – tłumaczył abp Grzegorz Ryś. W Światowy Dzień Chorego metropolita łódzki przewodniczył Mszy św. w jedynym w Polsce sanktuarium szpitalnym pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, które mieści się w szpitalu oo. Bonifratrów w Łodzi.

10 lutego 2019 | 20:57

„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny!” – Forum Charyzmatyczne w Łodzi

„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny!” – to hasło Forum Charyzmatycznego, które w dniach 9-10 lutego odbywa się w łódzkiej Hali Sportowej przy ul. Skorupki.

10 lutego 2019 | 10:57

Bóg cierpi, gdy widzi rozbite małżeństwa i rodziny

Temat rodziny jest kluczowy, bo Bóg cierpi, gdy widzi rozbite małżeństwa i rodziny oraz dzieci w domach dziecka. Bóg cierpi, gdy widzi rozbity Kościół, który jest rodziną siostrami i braćmi, którzy są pozamykani w swoich wyznaniowych kółkach – powiedział abp Grzegorz Ryś podczas Mszy św. towarzyszącej kolejnemu dniu obrad synodu archidiecezji łódzkiej, tym razem poświęconemu kwestiom rodziny.

10 lutego 2019 | 01:15

Młodzież i rodzina w sercu synodu archidiecezji łódzkiej

W łódzkiej archikatedrze zakończyła się pierwsza sesja II roku Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Spotkanie rozpoczęła modlitwa Liturgią Godzin, w czasie której głos zabrał metropolita łódzki.

09 lutego 2019 | 19:42

Łódź: archidiecezjalny synod nt. małżeństwa i rodziny

W trzeciej części synodalnego spotkania miały miejsce dwa wykłady, które stały się niejako wprowadzeniem do drugiego roku obrad IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, który poświęcony jest rodzinie.

1 2 3 156
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.