Łódzka

14:28 / 15-08-2018

Abp Ryś: nasze życie to ciągłe zmaganie o wolność

Spotykamy się tu dziś, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, w Dzień Wojska Polskiego, wspominając również zwycięską Bitwę Warszawską, i na wspólnej Eucharystii staramy się przeczytać przed Bogiem nasze “wczoraj” i nasze “dziś”, bo wiemy, że losy świata są w ręku Boga – mówił abp Grzegorz Ryś podczas Mszy św. w łódzkiej katedrze.

14:18 / 14-08-2018

Abp Ryś: św. Maksymilian Kolbe jest wzorem kapłaństwa i człowieczeństwa

Św. Maksymilian jest nie tylko wzorem kapłaństwa, ale i człowieczeństwa. Jest wzorem dla każdego. Jest wzorem człowieczeństwa przez to, że szukał spełnienia siebie, w darze z siebie samego – mówił abp Grzegorz Ryś we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego do energetyków i ich rodzin, w intencji których odprawiona została we wtorek Msza św. w kościele Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie.

14:04 / 08-08-2018

Księga Abstynencji u jezuitów

W wielu parafiach i sanktuariach istnieje możliwość zadeklarowania decyzji o powstrzymywaniu się od alkoholu w specjalnych Księgach Abstynencji. “Każdy, kto chce podjąć post od alkoholu w konkretnej intencji, wypowiada krótkie prywatne zobowiązanie i wpisuje się do księgi. Można się wpisać na dowolny czas” – mówi KAI o. Remigiusz Recław SJ, który propaguje inicjatywę przy duszpasterstwie łódzkich jezuitów.

21:28 / 03-08-2018

Abp Ziółek o bp. Rozwadowskim: czujny strażnik, odważny prorok

Był czujnym strażnikiem, odważnym prorokiem, wiarygodnym świadkiem i wiernym sługą Chrystus – mówił o bp. Józefie Rozwadowskim arcybiskup senior Władysław Ziółek. 3 sierpnia br. minęła 22. rocznica śmierci czwartego ordynariusza diecezji łódzkiej.

20:24 / 31-07-2018

Abp Ryś na Przystanku Jezus: Bóg nie sieje idei! Bóg szuka ludzi, na których słowo się wypełnia!

– Bóg nie sieje idei! Bóg szuka ludzi, na których słowo się wypełnia! Nazywamy to najprościej w Kościele – świadectwem! – tłumaczył metropolita łódzki.

19:01 / 30-07-2018

Abp Ryś na Przystanku Jezus: Dlaczego Bóg wybiera was do ewangelizacji? Bo jesteście najmniejsi!

– Dlaczego Bóg wybiera was do ewangelizacji? Bo jesteście najmniejsi! A jak nie jesteście najmniejsi, to nigdzie nie idźcie! – mówił do młodych abp Grzegorz Ryś. W drugim dniu Przystanku Jezus – rekolekcji przygotowujących do ewangelizacji w Kostrzynie nad Odrą – podczas Mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem abp. Rysia rozważano fragment ewangelii zawierający przypowieści o ziarnku gorczycy i zakwasie.

20:10 / 29-07-2018

Można oglądać Przywilej Renowacyjny Łodzi Władysława Jagiełły

Niecodziennego odkrycia w ubiegłym roku w Łodzi dokonał Krzysztof Laszkiewicz z Głowna, który wśród dokumentów rodzinnych pozostałych po jednym ze zmarłych księży diecezji łódzkiej, odnalazł zaginiony blisko 100 lat temu „Przywilej Renowacyjny Łodzi” wydany przez króla Władysława Jagiełłę w 1433 roku. Historyczny dokument związany jest odnowieniem praw miejskich nadanych Łodzi w 1423 roku.

08:49 / 21-07-2018

Łódź: abp Ryś wraz z diakonami zdobywał tatrzańskie szczyty

Zdobywanie szczytów, możliwe jest tylko podczas wspólnej drogi! – tłumaczy diakon Kamil Gregorczyk, jeden z uczestników kleryckiej wakacyjnej wyprawy w Polskie Tatry. Abp Grzegorz Ryś wybrał się razem z diakonami łódzkiego seminarium na wspólny wyjazd w góry, aby przez kilka kolejnych dni modlić się, zdobywać szczyty oraz uczyć się wspólnoty kapłańskiej.

09:31 / 20-07-2018

Arcybiskup Ryś zaprasza na pielgrzymkę

– Kochani, zapraszam: spotkajmy się w doświadczeniu wędrującego za Panem Kościoła!. – tak rozpoczyna swój list do mieszkańców Łodzi i całej diecezji metropolita łódzki Grzegorz Ryś, który tuż przed rozpoczęciem okresu pielgrzymkowego w Archidiecezji Łódzkiej kieruje do nich swoje słowo.

15:01 / 11-07-2018

Suspensa dla księdza Lemańskiego zawieszona

Bp Romuald Kamiński postanowił o zawieszeniu do odwołania suspensy nałożonej na ks. Wojciecha Lemańskiego po tym, jak duchowny zwrócił się z prośbą o podjęcie pracy duszpasterskiej poza Diecezją Warszawsko-Praską. Ks. Lemański rozpocznie posługę na terenie Archidiecezji Łódzkiej – poinformowało KAI Biuro Prasowe Diecezji Warszawsko-Praskiej.

1 2 3 143
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.