Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Łódzka

15:04 / 12-12-2017

Łódź: Caritas otwiera ogrzewalnię dla bezdomnych

Łódzka Caritas uruchomiła wczoraj ogrzewalnię dla osób bezdomnych. Będzie czynna w dni powszednie w godz. 16.00-20.00. Bezdomni mogą napić się w niej gorącej herbaty, ogrzać i wykąpać. Pracownicy Caritas będą też próbowali pomóc im w innych sprawach, np. urzędowych.

08:45 / 11-12-2017

Abp Ryś: to szczęście dla człowieka spotkać Jezusa Chrystusa

Wiara chrześcijańska to nie jest światopogląd, nie system moralny, nie kodeks zachowań społecznych. Od początku do końca jest to spotkanie z Jezusem Chrystusem i to jest Ewangelia, czyli Dobra Nowina. Jest niesłychanym szczęściem w życiu człowieka spotkać Jezusa Chrystusa – mówił abp Grzegorz Ryś podczas niedzielnej Mszy św. akademickiej w łódzkiej katedrze.

16:19 / 09-12-2017

5 tys. dzieci na spotkaniu Mikołajkowym w łódźkiej Atlas Arenie

Blisko 5 tys. dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych, domów dziecka, świetlic środowiskowych województwa łódzkiego oraz wyznaczonych przez pedagogów szkolnych, spotkało się dziś w łódzkiej Atlas Arenie na integracyjnej imprezie Mikołajkowej.

10:40 / 08-12-2017

Łódź: modlitwa o pokój przed Europejskim Spotkaniem Młodych

Ekumeniczne spotkanie modlitewne w intencji pokoju odbyło się wczoraj wieczorem w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Było to przygotowanie do kolejnego Europejskiego Spotkania Młodych, które rozpocznie się 28 grudnia, tym razem w Bazylei w Szwajcarii. Organizatorem corocznych spotkań jest ekumeniczna wspólnota z Taizé.

10:12 / 05-12-2017

Łódź: kleryckie Roraty w domu biskupim

Czas na rewizytę – powiedział abp Grzegorz Ryś do kleryków podczas niedzielnej Eucharystii w łódzkim seminarium. Rozpoczął się adwent, a wraz z nim Roraty. Chcę was zaprosić do siebie, abyśmy wspólnie uczestniczyli we Mszy świętej w kaplicy w moim domu, po niej zapraszam na śniadanie. Tak sobie myślę, że każdy rocznik przyjdzie innego dnia wraz z przełożonym. Czerpiemy z dobrych wzorców, bo podobnie z klerykami spotykał się kard. Karol Wojtyła w Krakowie – podkreślił arcybiskup.

09:57 / 04-12-2017

Łódź: abp Ryś gościem luterańskiej inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

W pierwszych dniach Adwentu (w tym roku w niedzielę 3 grudnia), w kościele ewangelicko-augsburskim pw. św. Mateusza w Łodzi odbyła się jak co roku luterańska inauguracja akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Uczestniczył w niej nowy metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

15:50 / 03-12-2017

Abp Ryś: czuwaj, ale pamiętaj, że jesteś niewolnikiem obsługującym Pańską rodzinę!

– Adwent dla nas oznacza to, że Jezus nam powierza troskę o własną rodzinę! Adwent wzywa nas, abyśmy czuwali nad własną wiarą. Czuwaj nad Kościołem! Czuwaj nad tym, aby Kościół rósł. Czuwaj nad tym, żeby Kościół się nie pogubił w swojej własnej tożsamości. Czuwaj, żeby wychodził do misji i był wiarygodny. Czuwaj nad Kościołem, aby każdy w nim odnalazł swoje miejsce, miejsce swojej posługi. Czuwaj, ale pamiętaj, że jesteś niewolnikiem obsługującym Pańską rodzinę! – mówił do kleryków abp Grzegorz Ryś.

11:51 / 03-12-2017

Łódź: ponad podziałami – chrześcijanie na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Biskup Kościoła katolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego spotkali się w Łodzi, aby wesprzeć flagowe dzieło Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

17:16 / 02-12-2017

Łódź: poświęcono rondo im. gen. Władysława Andersa

Patronem nowego łódzkiego ronda został Władysław Anders – generał dywizji Polskich Sił Zbrojnych, Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944–1945 i 1946–1954, następca prezydenta RP na uchodźstwie w latach 1950–1954. Uroczystego poświęcenia i otwarcia ronda dokonano w sobotę 2 grudnia br. o godz. 14:00. W tej uroczystości udział wzięła córka zmarłego generała – Anna Maria Anders – senator IX kadencji.

13:28 / 02-12-2017

Łódź: święto Caritas

– Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą! Przy całej zmienności świata jest coś, na czym człowiek może się oprzeć, co jest jak mocny grunt pod nogami. Wszystko nam może spod nóg uciekać, ale Słowo Boga jest czymś, na czym mogę stać mocno. Słowo Boga jest niezmienne! – mówił do uczestników liturgii abp Grzegorz Ryś.

1 2 3 128
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.