Łódzka

10:19 / 08-12-2018

Msza św. w domu narodzin św. Jana Chrzciciela w Ain Karem

– Jak doświadczyłeś miłosierdzia, jak doświadczyłeś tego, że Bóg jest wierny w tych miejscach, gdzie ty jesteś niewierny, że Bóg czyni cuda mimo twojej niewiary, jak żeś to przeżył, to masz o czym mówić! – tłumaczył abp Grzegorz Ryś podczas Mszy świętej celebrowanej w Domu narodzin św. Jana Chrzciciela w Ain Karem. Abp Ryś przewodniczy pierwszej Łódzkiej Ekumenicznej Pielgrzymce do Ziemi Świętej.

10:16 / 08-12-2018

Łódzka Ekumeniczna Droga Krzyżowa przeszła ulicami Jerozolimy

Uczestnicy pierwszej Łódzkiej Ekumenicznej Pielgrzymki do Ziemi Świętej uczestniczyli w piątek w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której trasa prowadziła po wąskich uliczkach Jerozolimy. Idąc po śladach Zbawiciela, rozważali oni teksty przygotowane przez duchownych poszczególnych Kościołów Chrześcijańskich uczestniczących w tej pielgrzymce.

09:43 / 07-12-2018

Bp Marczak: chcemy iść śladami Maryi od Zwiastowania do Zmartwychwstania – Eucharystia w Bazylice Zwiastowania

– Kiedy myślimy dziś o Maryi jako wzorze, jako naszej ścieżce – drodze do Boga, to pomyślmy także o tym, że i Ona doświadczyła w swoim życiu radości z powołania, ale także cierpienia i bólu wytrwania w tym powołaniu, aż do końca. Pan Bóg nigdy nie opuszcza ludzi, których powołuje. Pan Bóg nigdy nie cofa łaski od tych, których wybiera i posyła. A przecież przeżywamy i chcemy przeżywać w tej naszej pielgrzymce nasze osobiste powołanie i chcemy iść śladami Maryi od Zwiastowania, aż do Zmartwychwstania – mówił bp Marek Marczak.

09:50 / 06-12-2018

Góra Błogosławieństw: trzeci dzień ekumenicznej pielgrzymki do Ziemi Świętej

Trzeci dzień wspólnego pielgrzymowania po Ziemi Zbawiciela pielgrzymi z Łodzi rozpoczęli od wizyty na Górze Błogosławieństw, gdzie każdy z uczestników po zapoznaniu się z rysem historycznym tego miejsca, miał blisko godzinę czasu na indywidualną lekturę Pisma Świętego.

09:46 / 06-12-2018

Abp Ryś w Ziemi Świętej: Jezus tutaj uczy miłości

Jezus tutaj uczy miłości. Trzy razy pyta Piotra, bo ten trzy razy się Go zaparł. Pyta go przy ognisku, bo przy ognisku się Go zaparł. Zrobił wszystko, żeby mu pokazać: okazałeś się słaby, powiedziałeś trzy razy, że mnie nie znasz. Paś owce moje, kocham cię. Ty kochasz Mnie? Kochasz mnie, choć ja okazałem się innym niż oczekiwałeś? – mówił w homilii abp Grzegorz Ryś.

11:08 / 05-12-2018

Ks. Koroza na Górze Tabor: Bóg posyła nas do całego świata, abyśmy zwiastowali ewangelię

Tutaj i teraz Bóg posyła nas do całego świata, abyśmy zwiastowali ewangelię, aby Kościół wzrastał, żeby liczba tych którzy wyznają Jego święte imię rosła. Więc idźmy i głośmy tę prawdę całemu światu, poczynając od samych siebie, ale nie kończąc na samych sobie – apelował przewodniczący łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

14:23 / 04-12-2018

Góra Tabor: ponad 300 Polaków na ekumenicznej pielgrzymce do Ziemi Świętej

Ponad 300 osób uczestniczy w Ekumenicznej Pielgrzymce do Ziemi Świętej. Duchowni i wierni różnych Kościołów chrześcijańskich odwiedzają najważniejsze miejsca związane z Piątą Ewangelią.

08:33 / 04-12-2018

Archidiecezja łódzka: Ekumeniczna Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Co was może zatrzymać w miejscu, gdzie nic się nie dzieje? Maryję zatrzymało Słowo Boże. Ona rozmawia z Bogiem przy pomocy Słowa, przy pomocy Biblii. A Ciebie co może zatrzymać w twoim Nazarecie? – pytał abp Grzegorz Ryś. Ponad 300 osób bierze udział w pierwszej Ekumenicznej Pielgrzymce z Łodzi do Ziemi Świętej. W tym wyjątkowym wydarzeniu wspólnie uczestniczą duchowni i wierni Kościoła Katolickiego oraz Kościołów zrzeszonych w łódzkim oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej.

22:01 / 26-11-2018

Chrześcijanie z Łodzi wkrótce wyruszą do Ziemi Świętej

Już za tydzień grupa ponad 300 pielgrzymów z rożnych Kościołów wyruszy na szlak pątniczy w pierwszej ekumenicznej pielgrzymce z Reymontowskiej Ziemi Obiecanej do Chrystusowej Ziemi Obietnicy.

20:23 / 24-11-2018

Abp Ryś do członków Akcji Katolickiej: Królestwo Boże jest w was, jeśli jesteście z Prawdy

Najważniejsze pytanie dzisiejszej liturgii to nie pytanie o to, czy przyjmiemy Chrystusa jako Króla. Najważniejszym pytaniem jest: czy przyjmiemy Jego królestwo? Nie chodzi o to, by uznać, że On jest Królem, tylko żeby przyjąć Jego sposób sprawowania władzy. To jest główny temat rozmowy Jezusa z Piłatem – mówił do członków Akcji Katolickiej metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

1 2 3 151
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.