Łódzka

11:15 / 17-02-2018

Bp Lepa: Wielki Post jest czasem spotęgowanej miłości, przebaczenia i dziękczynienia

– Niech przeżywany przez nas wielki post okaże się wyjątkowym czasem. Czasem szczególnie spotęgowanej miłości, czasem przebaczenia, ale i czasem dziękczynienia za otrzymane łaski, czasem nie prosząc nawet Pana Boga o nie – mówił biskup Lepa.

11:47 / 16-02-2018

Arena Młodych z abp. Grzegorzem Rysiem

Blisko 20 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych weźmie udział w „Arenie Młodych” – wielkopostnym spotkaniu rekolekcyjnym, które, z inicjatywy abp. Grzegorza Rysia odbędzie się w dn. 20 i 21 marca br. w łódzkiej Atlas
Arenie.

21:41 / 14-02-2018

Abp Ryś: to w Nim jest taka pasja, aby każdy grzesznik był jednany z Bogiem

Tym, któremu najbardziej zależy na naszym pojednaniu z Bogiem, jest Jezus Chrystus! To w Nim jest taka pasja, aby każdy grzesznik był jednany z Bogiem, to jemu zależy najbardziej! – mówił abp Grzegorz Ryś.

22:23 / 13-02-2018

Abp Ryś: zyskujemy na jałmużnie, bo wtedy rośnie w nas doświadczenie miłości

„Na poście nie tracimy na wadze, tylko zyskujemy to, czego nie zjedliśmy, żeby dać innym. Zyskujemy na jałmużnie, bo wtedy rośnie w nas doświadczenie miłości, ale i przebaczenia grzechów” – pisze w swoim słowie do wiernych abp Grzegorz Ryś.

14:22 / 12-02-2018

Wielkopostne Kościoły Stacyjne w Łodzi [program]

Tradycją Kościoła Łódzkiego w okresie Wielkiego Postu jest codzienne pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi. Przez 34 dni wierni wraz ze swoimi pasterzami pielgrzymują do świątyń, w których odbywa się Liturgia Stacyjna, na którą składa się: Msza Św. celebrowana pod przewodnictwem biskupa, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz podjęcie indywidualnej i dobrowolnej praktyki pokutnej.

10:54 / 12-02-2018

Abp Ryś do księży seniorów: patrzcie na krzyż, bo w krzyżu objawia się moc i mądrość Boża

Patrzcie na krzyż, bo w krzyżu objawia się moc i mądrość Boża – mówił dziś abp Grzegorz Ryś do kapłanów seniorów – mieszkańcach Domu Księży Emerytów przy parafii św. Wojciecha na łódzkich Chojnach. Po Eucharystii arcybiskup udzielił księżom sakramentu namaszczenia chorych.

15:29 / 11-02-2018

Abp Ryś: sakrament chorych to moment spotkania Jezusa z człowiekiem

– Sakrament chorych to moment spotkania Jezusa z człowiekiem. Spotkania, w którym jest miłosierdzie Jezusowe, dotknięcie Jezusowe, uzdrowienie, które przychodzi w sakramencie, ale służy wszystkim. To jest wydarzenie, które nie tylko zmienia chorych, to jest wydarzenie, które zmienia Kościół – mówił abp Grzegorz Ryś.

20:23 / 10-02-2018

Łódź: sesja charyzmatyczna w łódzkiej hali sportowej

„Moc uwielbienia” – to hasło dwudniowej sesji formacyjnej odbywającej się 10 i 11 lutego w łódzkiej Hali Sportowej. Spotkanie skierowane do wspólnot Odnowy w Duchu Świętym działających na terenie całej Polski, zostało zorganizowane przez Centrum Mocni w Duchu, działające przy parafii księży Jezuitów w Łodzi.

12:01 / 06-02-2018

Nowa ewangelizacja w Tomaszowie Mazowieckim

Akademia Nowej Ewangelizacji Alfa i Omega rozpoczęła swa działalność przy sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Tomaszowie Mazowieckim. Gościem inauguracyjnego spotkania był abp Grzegorz Ryś. – Nie wyobrażam sobie, aby było możliwe budowanie osobistej wiary obok Słowa Bożego. Wiara rodzi się z tego, co się słyszy. A tym, co się słyszy jest Słowo Boga – mówił metropolita łódzki.

13:53 / 03-02-2018

Łódź: Spragniony? – rekolekcje dla młodych w Wyższym Seminarium Duchownym

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi trwają trzydniowe rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej ze szkół ponadgimnazjalnych. Hasło tegorocznego zimowego spotkania brzmi: Spragniony?

1 2 3 133
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.