Łódzka

16:11 / 21-10-2018

Kardynalskie prymicje w rodzinnej parafii jałmużnika papieskiego

– Jezus nie boi się pierwszych miejsc. Tylko jest pytanie: jak my do nich dochodzimy? On proponuje, byśmy dochodzili do nich będąc pokorni, będąc beztrosko obdarzeni pięknem, służąc innym – mówił jałmużnik papieski. Dokładnie 30 lat od pierwszej Mszy świętej celebrowanej przez ks. Konrada Krajewskiego w rodzinnej parafii p.w. Opatrzności Bożej w Łodzi w niedzielę 21 października br. prymicjom kardynalskim w tej samej parafii przewodniczył jako kardynał.

09:18 / 15-10-2018

Abp Ryś do Synodu Luterańskiego: bardzo chciałem być tu z wami

Jeszcze wczoraj w południe byłem na Synodzie w Rzymie, wracam tam dzisiaj w nocy, ale bardzo chciałem być dziś tu z wam. Myślę, że to nie jest żaden przypadek, że nasze Kościoły wspólnie przeżywają Synod w tym samym czasie – zauważył metropolita łódzki.

21:13 / 13-10-2018

Łask: VI Archidiecezjalna Pielgrzymka Różańcowa

Przyjechali z: Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Andrespola, Bełchatowa, Borszewic Kościelnych, Dobrej, Domaniewa, Górki Pabianickiej, Konstantynowa Łódzkiego, Koźla, Pabianic, Parzna, Piotrkowa Trybunalskiego, Poddębic, Pożdżenic, Rokicin, Rzgowa, Sokolnik, Tomaszowa Mazowieckiego, Tuszyna, Wolborza i Wygiełzowa, w sumie ponad tysiąc osób uczestniczyło w VI Archidiecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Łasku.

21:10 / 13-10-2018

Męski różaniec na głównej ulicy Łodzi

„Bóg się do każdego z nas odzywa inaczej. Ta inność, ona musi mieć znamiona Maryjne. Od niej trzeba się tego uczyć. Jako mężczyźni, kiedy chcemy być Maryjni, musimy zgodzić się na to, na co Ona się zgodziła” – mówił ks. Przemysław Góra podczas Mszy Św. w kościele Zesłania Ducha Świętego, która rozpoczęła inicjatywę męskiego różańca ulicami Łodzi.

10:24 / 10-10-2018

Abp Ryś: Młodzi już mają swoje miejsce w Kościele

Młodzi już mają swoje miejsce w Kościele, a nie dopiero się przygotowują, żeby je zająć – zaznaczył abp Grzegorz Ryś podsumowując dla KAI pierwszy etap trwającego w Watykanie Synodu Biskupów na temat: “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Refleksja pierwszego etapu dotyczyła pierwszej części dokumentu roboczego “Instrumentum laboris” pt. “Przeprowadzenie rozpoznania. Kościół słuchający rzeczywistości”. Metropolita łódzki […]

10:05 / 06-10-2018

Abp Ryś: 550 lat tradycji twórczego myślenia razem ku dobru wszystkich

– 550 lat Polskiego Parlamentaryzmu, to 550 lat tradycji schodzenia się razem i twórczego myślenia razem ku dobru wszystkich – mówił w piątek arcybiskup łódzki. W Piotrkowie Trybunalskim zakończyły się uroczystości związane z obchodami 550. rocznicy Polskiego Parlamentaryzmu.

09:49 / 06-10-2018

Abp Ryś: dziękujemy Ci Panie za Godzinę Miłosierdzia

– Dziękujemy Ci Panie za tę Godzinę Miłosierdzia, kiedy mamy odwagę, odzyskujemy odwagę, by nadal być Kościołem, być przez Ciebie posłani! – mówił w czasie piątkowego rozważania metropolita łódzki.

09:45 / 06-10-2018

Abp Ryś przyjął paliusz – oznakę posługi metropolity i symbol łączności z papieżem

– Kościele Łódzki jesteś przepięknym Kościołem! Jestem Panu Bogu wdzięczny, że nas sobie wzajemnie zadał! – mówił podczas liturgii arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś. Podczas Mszy świętej celebrowanej w uroczystość świętej Faustyny – Patronki Łodzi, w łódzkiej bazylice archikatedralnej nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio nałożył na ramiona metropolity łódzkiego paliusz – oznaka władzy metropolitalnej i łączności ze Stolicą Apostolską.

19:37 / 04-10-2018

Łódź: trwa I Kongres Świętej Siostry Faustyny

W Łodzi trwa I Kongres Świętej Faustyny, który odbywa się pod hasłem „Z niej wyjdzie iskra…”. Pomysłodawcą tego ogólnopolskiego spotkania jest ks. prał. Wiesław Potakowski, proboszcz parafii św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi. Świątynia – położona między dawnym Parkiem Wenecja, gdzie Helena Kowalska miała wizję Jezusa, a łódzką katedrą, gdzie usłyszała naglące wezwanie, aby wyjechać do Warszawy i wstąpić do klasztoru – stała się miejscem dwudniowego kongresu poświęconego Patronce Miasta Łodzi.

16:05 / 02-10-2018

Abp Ryś: relacja mistrz – uczeń to dusza nauki

Relacja mistrz – uczeń to jest dusza życia uniwersyteckiego, to jest dusza nauki. Stać się jak dziecko i dać się komuś zrodzić – mówił do studentów łódzkich uczelni teologicznych arcybiskup Grzegorz Ryś.Mszą świętą celebrowaną 2 października w bazylice archikatedralnej zainaugurowano nowy rok akademicki 2018/2019 w łódzkich uczelniach. W liturgii uczestniczyli rektorzy wyższych uczelni Łodzi, przedstawiciele władz miasta i województwa oraz studenci rozpoczynający w tym roku swoją przygodę z teologią.

1 2 3 148
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.