Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Łódzka

13:06 / 08-10-2017

Łódź: ponad 18 tys. kremówek dla wiernych z okazji Dnia Papieskiego

Setki młodych wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas rozprowadza w kościołach archidiecezji łódzkiej 18,5 tys. kremówek papieskich. Całkowity dochód z akcji przeznaczony zostanie na pomoc uczniom w szkołach, w których działa Caritas.

12:15 / 08-10-2017

Łódzcy księża modlili się o świętość

O swoją świętość modlili się duchowni z terenu archidiecezji łódzkiej podczas corocznego, organizowanego w pierwszą sobotę października dnia skupienia. Konferencję dla kapłanów diecezjalnych i zakonnych zgromadzonych w łódzkiej katedrze wygłosił łowicki biskup pomocniczy Wojciech Osial.

09:01 / 08-10-2017

Łódź: obchody ku czci św. Faustyny – patronki miasta

Idźmy do ołtarza ofiary i uczty Eucharystycznej, źródła boskiego pokrzepienia i ukojenia. Czerpmy z tego źródła Bożego Miłosierdzia, i nieśmy miłość bez granic, naszej Ojczyźnie, oplecionej modlitwą różańcową, Kościołowi łódzkiemu i jego pasterzom, miastu Łódź i jego mieszkańcom, i wszystkim ludziom dobrej woli! – mówił bp Jan Zając.

16:12 / 02-10-2017

Bp Marczak: św. Teresa pokazała, co znaczy mieć ducha misyjnego

O znaczeniu misyjności Kościoła mówił wczoraj bp Marek Marczak w czasie Mszy świętej w łódzkim Karmelu. Suma odpustowa była sprawowana w dniu wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji.

18:31 / 30-09-2017

Łódź: Forum Charyzmatyczne o odkrywaniu męskości i kobiecości

„Kim jesteś? Odnaleźć męskość, odkryć kobiecość” – to hasło Forum Charyzmatycznego, które w dniach 30 września – 1 października odbywa się w Łodzi. Jego organizatorem jest ośrodek ewangelizacyjno-formacyjny Mocni w Duchu.

17:43 / 28-09-2017

Ingres arcybiskupa łódzkiego

Ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia do katedry łódzkiej odbędzie się w sobotę, 4 listopada br. o godz. 11.00 – informuje KAI łódzka kuria metropolitalna. W uroczystościach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Penacchio.

15:21 / 28-09-2017

Uczestnicy „Koronki na ulicach miast świata” modlili się o pokój na Bliskim Wschodzie

Dokładnie w godzinie miłosierdzia na ulicach i placach miast Koronką do Miłosierdzia Bożego modlili się uczestnicy akcji „Koronka na ulicach miast świata”. Tegoroczną intencją modlitwy, zgodnie z zachęta papieża Franciszka, była prośba o pokój na Bliskim Wschodzie i w innych ogarniętych wojną regionach świata.

15:02 / 27-09-2017

Porszewice k. Łodzi: rekolekcje dla duszpasterzy akademickich

W domu rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach k. Łodzi, zakończyły się trzydniowe rekolekcje dla duszpasterzy akademickich, które prowadził ks. bp Jacek Kiciński z Wrocławia.

17:16 / 24-09-2017

Łódź: ośmiu alumnów przyjęło szatę duchowną

Ośmiu alumnów III roku łódzkiego seminarium otrzymało z rąk bp Marka Marczaka sutannę. Obłóczyny odbyły się w niedzielę, 24 września, podczas Mszy św. w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie.

15:51 / 21-09-2017

Bp Marczak do celników: bądźcie celnikami z powołania!

W przeddzień liturgicznego święta, św. Mateusza apostoła i ewangelisty, w bazylice archikatedralnej łódzkiej odbyła się Msza święta w intencji pracowników Krajowej Administracji Skarbowej i ich rodzin. Liturgii przewodniczył bp Marek Marczak, administrator archidiecezji łódzkiej.

1 2 3 124
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.