Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Łódzka

21:21 / 20-05-2017

Łódź: święcenia sześciu nowych diakonów archidiecezji łódzkiej

Waszą misją jako diakonów, jest służba i mówienie o tych najważniejszych wartościach, które zawsze są aktualne i zawsze są bardzo ważne dla każdego człowieka! – mówił biskup senior Adam Lepa podczas uroczystości święceń diakonatu w łódzkiej katedrze

10:22 / 20-05-2017

Łódź: na placu katedralnym odsłonięto pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej

Na placu przed łódzką archikatedrą św. Stanisława Kostki odsłonięty został w piątek pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Uroczystościom przewodniczył inicjator budowy pomnika, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

17:50 / 18-05-2017

100-lecie urodzin prof. Włodzimierza Fijałkowskiego (zapowiedź)

W łódzkim Centrum Służby Rodziny 20 maja rozpocznie się cykl konferencji o tematyce ginekologiczno-położniczej związanych z postacią prof. Włodzimierza Fijałkowskiego. 4 czerwca br. minie 100. rocznica urodzin tego wybitnego lekarza, znanego w całej Polsce, a także na świecie, jako twórca polskiego modelu Szkoły Rodzenia, promotor rodzicielstwa zgodnego z naturą, popularyzator wiedzy z zakresu naturalnego planowania rodziny i psychologii prenatalnej oraz wybitny obrońca życia, małżeństwa i rodziny.

10:50 / 15-05-2017

195. rocznica urodzin mistyczki i wizjonerki Wandy Malczewskiej

Dokładnie 195 lat temu, 15 maja 1822 roku w Radomiu, przyszła na świat Wanda Justyna Nepomucena Malczewska, prekursorka świeckich katechetów, wychowawczyni prostego ludu wiejskiego, mistyczka i wizjonerka. Tradycyjnie, w rocznicę jej urodzin, do kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Parznie k. Bełchatowa, przybywają pielgrzymi, aby modlić się przy jej grobie, znajdującym się w krypcie świątyni.

11:35 / 13-05-2017

Łódź: pielgrzymują modląc się za miasto i region

„Ku trzeźwości narodu” to hasło XXVI pieszej pielgrzymki z łódzkiej katedry do grobu bł. ojca Rafała Chylińskiego w Łagiewnikach. Pielgrzymka ta, odbywa się co roku w drugą sobotę maja, a jej głównym celem jest modlitwa w intencji trudnych problemów miasta i regionu.

11:08 / 05-05-2017

„Ikona dla Syrii”

Chcemy z serca pomóc ludziom w Syrii. Nie tylko chrześcijanom – mówi w rozmowie z KAI Roman Zięba ze wspólnoty Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia, przedstawiając projekt wystawy ikon Matki Bożej Kazańskiej i charytatywnej aukcji na rzecz Syrii. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca w Niepokalanowie.

15:35 / 03-05-2017

Bp Lepa: zawsze w sytuacjach trudnych Polacy zwracali się do swojej Matki i Królowej

Zawsze w sytuacjach trudnych, niekiedy tragicznych, Polacy zwracali się do swojej Matki i Królowej, błagając o pośrednictwo między nimi, a Panem Bogiem. Prosząc o uratowanie pewnych dóbr, które należały do tych najważniejszych, podstawowych i świętych – mówił bp Adam Lepa, podczas łódzkich obchodów 3 maja.

20:28 / 27-04-2017

Łódź: otwarcie i poświęcenie Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej „Łupkowa”

Uroczystym przecięciem wstęgi bp Marek Marczak zainaugurował działalność nowo wybudowane Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej „Łupkowa” w Łodzi.

12:00 / 23-04-2017

Nowy fakt o św. Faustynie

Święta Faustyna miała w Łodzi objawienia, tu zapragnęła wstąpić do zakonu, jest patronką Łodzi i znaną na całym świecie propagatorką Bożego Miłosierdzia. Niewiele osób jednak wie, że Helenka Kowalska przyjęła sakrament bierzmowania w Aleksandrowie Łódzkim. Właśnie znaleziono dokumenty potwierdzające ten fakt.

20:16 / 20-04-2017

Bp Marczak do służb mundurowych: jesteście tymi, którzy pomagają ludziom przejść z ciemności do światłości

W czwartek, 20 kwietnia w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym im. Alcide De Gasperiego w Łodzi, odbyło się wielkanocne spotkanie służb mundurowych województwa łódzkiego.

1 2 3 118
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.