Łódzka

16 marca 2019 | 21:42

Łódź: modlitwa w stacyjnym kościele pw. Trójcy Przenajświętszej

– Dzisiejsza Ewangelia, każe nam bardzo uważnie patrzyć na Boga. Mówi nam o Bogu, który kocha złych i dobrych. Sprawia, że jego słońce wschodzi nad dobrymi i nad złym. Bóg kocha każdego człowieka i daje każdemu czas. Czas do zmiany, do nawrócenia – mówił abp Grzegorz Ryś w homilii podczas Mszy św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, kolejnym kościele stacyjnym w Łodzi.

16 marca 2019 | 18:25

Archidiecezja łódzka: nowi nadzwyczajni szafarze Eucharystii

– Jeśli rozeznaliście, że do tego miejsca was Pan Jezus wzywa, że wam tę misję chce powierzyć w Kościele, to idźcie w niej na całość. Oddajcie się jej w sposób pełny. Tak jak nie chcecie mieć księdza w parafii na pół etatu, nie chcecie być ojcem – mężem na ¾ doby, dlatego życzę wam panowie, abyście poszli na całość. – mówił abp Grzegorz Ryś do ustanowionych dziś nowych nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii w archidiecezji łódzkiej.

15 marca 2019 | 22:51

Bp Pękalski: przebaczenie bywa trudne, ale z Bogiem jest możliwe!

Tematowi pojednania poświęcił swoją homilię podczas liturgii stacyjnej celebrowanej w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe na łódzkim osiedlu Dąbrowa ksiądz biskup Ireneusz Pękalski.

12 marca 2019 | 15:00

Abp Ryś o wolności w Kościele

Ochrzczeni w Jezusie Chrystusie, odnajdują w sobie taką godność, która jest nieusuwalna przez żadne zewnętrzne konteksty, łącznie z tak zasadniczym, że ktoś jest niewolnikiem czy wolnym człowiekiem – przypomniał abp Grzegorz Ryś podczas wykładu inaugurującego „Akademicki Tydzień Pytań”. Hasłem cyklu organizowanego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego jest „wolność”.

11 marca 2019 | 08:50

Abp Ryś do katechumenów: to nie my wybieramy Pana, to On nas odwiecznie wybiera

Nie chodzi o to, że my wybieramy Pana. Chodzi o to, żeby odkryć, że to On nas odwiecznie wybiera, że jesteśmy przez Niego od zawsze wybrani. On wybrał nas dla siebie. Wybrał tzn. zaprosił nas do relacji, która jest relacją miłości. Jesteśmy wybrani! – mówił do katechumenów pasterz kościoła łódzkiego – abp Grzegorz Ryś.

10 marca 2019 | 18:20

Abp Ryś do kleryków: w samym sercu Kościoła możecie być dramatycznie kuszeni!

Słowo was zaprasza do przepięknej posługi, do największych rzeczy.(…) Ale Słowo to mówi też: uważajcie, bo w tym miejscu waszej posługi, które jest w samym sercu Kościoła, idąc z biblią na ustach, możecie być dramatycznie kuszeni! – mówił dziś do przyszłych lektorów i akolitów abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

10 marca 2019 | 08:50

Abp Ryś: Słowo Boga zabezpiecza przed pokusami szatana

– Jezus nie tylko pokazuje nam, że czekają nas w życiu próby – że czeka nas w życiu pokusa, tylko pokazuje nam w tej Ewangelii, jak się z nią zmagać, jak być uważnym! Miejsce święte jeszcze cię nie zabezpiecza przed pokusą. Co cię zabezpiecza? Zabezpiecza cię Słowo Boga! – mówił abp Grzegorz Ryś.

08 marca 2019 | 22:54

Abp Ziółek: post jest usilnym dążeniem do zażyłości z Chrystusem

Chrześcijański post nie polega tylko na powstrzymywaniu się od pokarmów czy innych przyjemności, ale jest usilnym dążeniem do zażyłości z Chrystusem – – powiedział arcybiskup senior Władysław Ziółek. Przewodniczył on Mszy świętej w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi na osiedlu Retkinia.

07 marca 2019 | 13:59

Wielki Post to 40 dni obdarowywania nas przez Boga

Czas, który dziś zaczynamy jest czasem łaski Bożej. Czterdzieści dni wielkiego obdarowywania nas przez Boga To jest ważne, bo my możemy widzieć post przede wszystkim jako czas naszego wysiłku, gdyż zawsze zaczynamy post od tego: post, modlitwa i jałmużna, tzn. wysiłek, trud, rezygnacja, ofiara. Ofiara z czasu przy modlitwie, ofiara z pieniądza przy jałmużnie, ofiara z przyjemności przy poście – mówił metropolita łódzki.

04 marca 2019 | 15:22

Łódź: średniowieczne Christianitas i chorał gregoriański

Od 1 do 3 marca w Studium Muzyki Kościelnej w Łodzi odbyły się Zimowe Weekendowe Warsztaty Chorału Gregoriańskiego. Gościem warsztatów była Sophie Laurent z francuskiej szkoły św. Grzegorza z Le Mans, z którą ośrodek w Łodzi bardzo ściśle współpracuje.

1 2 3 158
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.