Łódź: 27 kwietnia zostanie odsłonięta tablica śp. bp. Cieślara

ks.wojprac, Łódź, 2011-03-25

W najbliższą niedzielę 27 marca 2011 o g. 10.00 w ewangelicko-augsburskim Kościele św. Mateusza w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej zmarłemu tragicznie ks. Mieczysławowi Cieślarowi – biskupowi Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, pełniącego jednocześnie funkcję zastępcy Biskupa Kościoła (naczelnego).

Uroczystość odbędzie się w przeddzień 61. urodzin tragicznie zmarłego Zwierzchnika Diecezji i na 3 tygodnie przed pierwszą rocznicą jego tragicznej śmierci. Odsłonięcia tablicy podczas nabożeństwa dokonają najbliżsi współpracownicy i zarazem następcy Zmarłego – obecny Biskup Diecezji Warszawskiej KEA w RP – ks. Jan Cieślar i obecny proboszcz Parafii św. Mateusza w Łodzi – ks. Michał Makula. Kazanie wygłosi biskup Kościoła E-A w RP – ks Jerzy Samiec. Uroczystość zakończy się modlitwą nad grobem śp. biskupa Cieślara na cmentarzu ewangelickim w Łodzi przy ul. Ogrodowej 43.

Z kolei w poniedziałek, 18 kwietnia o g. 19.00 w kościele św. Mateusza w Łodzi – w rocznicę śmierci biskupa Cieślara odbędzie się koncert dla uczczenia pamięci Zmarłego. Podczas koncertu zorganizowanego wspólnie z Filharmonią Łódzką zostanie wykonana „Pasja św. Jana Johanna Sebastiana Bacha. Grać będzie czeski ensemble „Musica Florea” – jeden z czołowych wykonawców muzyki dawnej.

Biskup Cieślar zginął w niedzielę, 18 kwietnia 2010 r., w godzinach nocnych w wypadku samochodowym w Rogowie pod Łodzią.

Ks. bp Mieczysław Cieślar wziął udział w uroczystościach żałobnych po katastrofie smoleńskiej, 17 kwietnia 2010 na Pl. Piłsudskiego w Warszawie. W niedzielę 18 kwietnia zastępował tragicznie zmarłego pod Smoleńskiem proboszcza – ks. gen. Adama Pilcha w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Tragiczny wypadek miał miejsce w trakcie wieczornego powrotu Księdza Biskupa do Łodzi. Pozostawił Żonę - profesor, prorektor Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Córkę i Syna.

Ks. bp Mieczysław Cieślar pełnił obowiązki: zwierzchnika Diecezji Warszawskiej, zastępcy biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, prezesa Diakonii Diecezji Warszawskiej, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Łodzi, wykładowcy Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.

Szczegółowy życiorys Zmarłego - http://www.luteranie.pl/pl/index.php?D=3076

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook