Abp Jędraszewski: myśleć jak Jezus Chrystus to wychodzić z własnego egoizmu

az, Bełchatów, 2016-01-20

- Myśleć jak Jezus Chrystus to wychodzić z własnego egoizmu - powiedział abp Marek Jędraszewski podczas nabożeństwa ekumenicznego, które w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, odbyło się w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Bełchatowie.

Metropolita łódzki przypomniał słowa św. Pawła do Filipian: „Niech wasze myślenie będzie myśleniem Jezusa Chrystusa”. Arcybiskup Jędraszewski wyjaśnił, że „ myśleć myśleniem Jezusa Chrystusa to wychodzić z własnego egoizmu, to dbać o to, aby drugi człowiek był uszanowany w jego godności i w jego powołaniu. Nie gonić za próżną chwałą i dbać o to, żeby relacje międzyludzkie nie były nacechowane złością i kłótliwością. Ale myśleć myśleniem Jezusa Chrystusa to także wejść w niezgłębioną tajemnicę Trójcy Przenajświętszej. Tego wymagał Chrystus od Apostołów podczas Ostatniej Wieczerzy.”

Arcybiskup zwrócił również uwagę, jak głęboko Chrystusowe myślenie i głębokie zawierzenie mieli władcy Polski, którzy zatroskani o zbawienie Ojczyzny i jej mieszkańców dążyli najpierw do przyjęcia Chrztu przez Polskę w 966 roku, a potem o rozwój tych wartości i dziedzictwa w Narodzie.
Metropolita łódzki przypomniał słowa św. Jana Pawła II, który mówił, że Chrzest przyjęty przez Mieszka jest początkiem chrześcijaństwa w Polsce i historią krzyża w Polsce, ale jest także początkiem Polskiego Narodu i początkiem Polskiej Państwowości.

- I tak jest już od 1050 lat, że w Polsce te trzy elementy są ściśle ze sobą powiązane - mówił arcybiskup. Jak dodał, "jest za co Panu Bogu dziękować w Roku Jubileuszu Chrztu Polski - że znaleźli się ludzie, którzy myśleli myśleniem Jezusa Chrystusa i szli dalej z przesłaniem Ewangelii do kolejnych Narodów".

Co roku w styczniu w całym Kościele odbywa się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W archidiecezji łódzkiej ten ekumeniczny czas ma szczególny charakter, gdyż tylko w samej wielokulturowej Łodzi, możemy znaleźć wyznawców kilku wyznań chrześcijańskich. Baptyści, Kalwini, Luteranie, Mariawici, Metodyści, Polskokatolicy, Prawosławni, oraz Katolicy - wszyscy razem wspólnie tworzą jedno miasto, pracując i modląc się obok siebie, a raz w roku wspólnie. Tydzień ekumeniczny, w archidiecezji łódzkiej, prowadzony jest przy współpracy oddziału regionu łódzkiego Polskiej Rady Ekumenicznej i komisji ds. ekumenizmu kurii metropolitalnej łódzkiej. W regionie łódzkim, świątynie chrześcijańskie możemy znaleźć w: Aleksandrowie Łódzkim, Bełchatowie, Ozorkowie, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Strykowie i okolicach, Tomaszowie Mazowieckim, Zelowie i Zgierzu.

Szczegółowy program nabożeństw dostępny jest na stronie internetowej: http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=35586264d9042378aca3e1d87b384da6

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook