Ostatkowy Bal Szkolnych Kół Caritas

az, Łódź, 2016-02-09

Ponad 200 uczniów z 30 szkół z terenu archidiecezji łódzkiej wzięło udział w karnawałowej zabawie, która odbyła się w ostatki w gościnnych salach Muzeum Miasta Łodzi, przy ul. Ogrodowej 15. Na balu, już po raz dziesiąty bawili się wolontariusze Szkolnych Kół Caritas.

Tematem przewodnim przygotowywanych przez uczestników balu strojów byli bohaterowie ulubionych filmów i bajek.

Nagrodą za najbardziej pomysłowe przebranie było miejsce na koloniach letnich dla dzieci organizowanych przez łódzką Caritas w ośrodku w Drzewocinach dla potrzebującego pomocy ucznia ze szkoły, do której uczęszcza zwycięzca konkursu.

Jak podkreśla ks. Sebastian Krawczyk, wicedyrektor łódzkiej Caritas - bal zorganizowano jako podziękowanie wolontariuszom za ich całoroczną pomoc -„Chcemy im podziękować za ich pracę, za ich wrażliwość serca, za trud jaki wkładają na co dzień w bezinteresowną pomoc potrzebującym”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy tych młodych ludzi. To niesamowite, że już w tym wieku wykazują się tak dużą empatią i wrażliwością na ludzkie cierpienie. To ich wyróżnia od rówieśników i daje nadzieję, że jako dorośli ludzie będą umieli i chcieli pomagać potrzebującym” - mówi Danuta Sażyn, opiekun Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Na terenie Archidiecezji Łódzkiej działają 202 Szkolne Koła Caritas. To zespół kilku tysięcy młodych wolontariuszy, którzy angażują się w akcje organizowane przez łódzką Caritas. Wolontariusze prężnie działają również w swoich środowiskach niosąc pomoc potrzebującym koleżankom i kolegom ze swoich szkół.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook