Wielkopostne Kościoły Stacyjne Łodzi

az, Łódź, 2016-02-10

Już po raz czwarty, w archidiecezji łódzkiej, ma miejsce codzienne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych. To tam, poprzez wspólną modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i karmienie się Ciałem Pańskim, wierni wraz ze swoimi biskupami, będą przygotować się duchowo do obchodów świąt Wielkiej Nocy.

„Mając na uwadze tę czcigodną tradycję, Kościół łódzki gromadzący się wokół swojego Biskupa, podejmuje wielkopostne pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych, gdzie przez modlitwę, post i jałmużnę będzie umacniał swoją wiarę na jedynym Panu i Zbawicielu, Jezusie Chrystusie” – napisał do wiernych Metropolita Łódzki.

Pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych Łodzi, zostało zapoczątkowane (jako pierwsze w Polsce) przez
arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w 2013 roku i nawiązuje do wielowiekowej pokutnej tradycji Kościołów Stacyjnych Wiecznego Miasta. To tam, wierni gromadzili się wokół Biskupa Rzymu, by modlić się i we wspólnocie przeżywać okres pokuty i nawrócenia. Dzisiejsze łódzkie pielgrzymowanie, nawiązując do tego rzymskiego, ma być ukazaniem powszechności tradycji i jedności Kościoła Rzymskokatolickiego.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej www. archidiecezja.lodz.pl

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook