Łódź: zainagurowano Młodzieżową Akademię Dziennikarstwa

az, Łodź, 2016-02-13

„Łączyć aby się dzielić” - pod takim hasłem rozpoczęła swoją działalność Młodzieżowa Akademia Dziennikarska. Pierwsze warsztaty dla młodzieży, odbyły się w Łodzi, w Diecezjalnym Centrum Światowych Dni Młodzieży. Gościem specjalnym był rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik KEP, zaapelował do młodzieży, o odwagę i wykorzystywanie swoich talentów, by móc przekazywać w mediach społecznościach to czym żyją, w co wierzą, czym się interesują i czym chcą podzielić się z innymi, a przez to mogą się stać współczesnymi ewangelizatorami.

Warsztaty prowadzili dziennikarze, na co dzień zaangażowani w łódzkie media katolickie (Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, Prezydium Krajowej Rady KSM, Biuro Prasowe Archidiecezji Łódzkiej, Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela Łódzka”, Diecezjalna Redakcja miesięcznika dla młodzieży „Łódzkie Wzrastanie” oraz KSM Archidiecezji Łódzkiej,TVP3 Łódź).

Warsztaty to pomysł, który zrodził się we współpracy Konferencji Episkopatu Polski i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ks. Zbigniew Kucharski - Asystent Generalny KSM, zwracając się do uczestników warsztatów, uświadomił im, że każdy, kto dziś korzysta z mediów społecznościach takich jak: Facebook i Twitter, jest dziennikarzem. Krótka notka, zdjęcie, filmik, udostępnione kilka lub kilkadziesiąt razy w Internecie, stają się newsem i docierają do wielu.

W warsztatach udział wzięło ponad 40 uczestników z Archidiecezji Łódzkiej, którzy w czasie Światowych Dni Młodzieży w diecezjach, mogą stać się korespondentami i relacjonować wydarzenia, odbywające się w tzw. regionach.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook