Łódzka młodzież we Włoszech zapraszała na ŚDM

az, Łódź, 2016-02-22

Młodzież z diecezjalnego centrum ŚDM wybrała się do Triestu, aby zaprosić swoich rówieśników na tegoroczne światowe spotkanie do Krakowa. Młodzi uczestniczyli w wieczornej ulicznej ewangelizacji, która odbywała się w centrum portowego miasta Triest.

„To bardzo ważne, aby dzisiaj wychodzić do młodzieży, którzy szczególnie w weekendy przebywają w pubach, gromadzą się na dyskotekach i tam spędzają czas” – mówi Monika, wolontariuszka z Łodzi. Wielu młodych, których spotkaliśmy słyszało o ŚDM, ale byli i tacy, którzy nie wiedzieli np. kim był Jan Paweł II. Uliczne ewangelizacje w Trieście to już pewna tradycja. Odbywają się kilka razy w roku. Zwykle mają miejsce w sobotę w jednym z kościołów Triestu, który zostaje otwarty do północy.

Każdy mógł wejść do kościoła na chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, zapalić świeczkę i napisać na karteczce intencję do modlitwy. Przyszło bardzo wielu młodych. Organizatorzy byli mile zaskoczeni. Niektórzy skorzystali z sakramentu spowiedzi. Młodzi w kilkuosobowych grupach chodzili po ulicach i placach, rozdawali ulotki z programem łódzkich Dni w Diecezji, rozdawali gadżety ŚDM oraz zapraszali do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

W niedzielę łódzka młodzież uczestniczyła w Eucharystii w kościele parafialnym gdzie proboszczem jest ks. Andrea Mosca, diecezjalny duszpasterz młodzieży z Triestu.

„Jesteśmy pod wrażeniem ogromnej gościnności. Ksiądz Andrea troszczy się o nas. Parafianie przynoszą posiłki, jednym słowem dbają, abyśmy czuli się jak najlepiej” - mówi ks. Przemysław Góra, duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej.

„Po Eucharystii zwiedzaliśmy miejscowe Oratorium gdzie razem z lokalną młodzieżą graliśmy w siatkówkę, piłkę nożną i w koszykówkę” – opowiada Agnieszka.

Wieczorem w sali teatralnej oratorium odbyło się spotkanie z młodzieżą z Triestu, która już zapisała się na ŚDM i przyjedzie do Łodzi na Dni w Diecezji, a następnie weźmie udział w wydarzeniach centralnych w Krakowie. We wtorek 23 lutego młodzież z Łodzi zostanie przyjęta przez miejscowego arcybiskupa Giampoaolo Crepaldi.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook