Łódź: nowi ceremoniarze archidiecezji łódzkiej

az, Łódź, 2016-03-05

O pokorze i o tym, że Eucharystia powinna być centrum ich życia mówił biskup Ireneusz Pękalski, który udzielił błogosławieństwa kilkudziesięciu nowym ceremoniarzom z archidiecezji łódzkiej. Uroczystość odbyła się w łódzkiej archikatedrze.

W słowie skierowanym do nowych ceremoniarzy biskup Ireneusz Pękalski zaapelował do nich, by nigdy nie wywyższali się i nie czuli się lepsi od innych ze względu na sprawowane przy ołtarzu funkcje. Dlatego wiele uwagi hierarcha poświęcił pokorze.

Biskup Pękalski zwrócił się do młodych ceremoniarzy z prośbą, by Eucharystia była dla nich centrum ich życia i by nie kończyła się tylko błogosławieństwem. - Eucharystia powinna być dla was centrum i drogowskazem, jak wypełniać Ewangelię i dobro z niej płynące w codziennym życiu - podkreślił hierarcha.

Po homilii duchowny uroczyście i osobiście pobłogosławił każdego z ceremoniarzy na nowo sprawowaną funkcję. Każdy z nich otrzymał również z rąk biskupa krzyż, który odtąd będzie ich odróżniał od innych ministrantów.

Ministrant w stopniu ceremoniarza, odpowiada za przygotowanie liturgii i jej poprawny przebieg. Odpowiada bezpośrednio po celebransie za poprawność liturgii. Musi posiadać dużą wiedzę dotyczącą przepisów liturgicznych. Może pełnić rolę opiekuna parafialnej Służby Liturgicznej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook