Łódź: podpisanie listu intencyjnego o współpracy w organizacji ŚDM

az, Łódź, 2016-03-08

Władze Kościoła metropolii łódzkiej, miasta Łodzi i województwa łódzkiego podpisały dziś list intencyjny o współpracy w organizacji Światowych Dni Młodzieży. Porozumienie dotyczy zwłaszcza spraw organizacji Dni w Diecezji, które odbędą się między 20 a 25 lipca.

W myśl porozumienia wszystkie strony deklarują m.in. opracowanie i przyjęcie wspólnej strategii działania w zakresie organizacji Światowych Dni Młodzieży w obszarach logistyki i promocji, ustalenie zasad wdrożenia strategii oraz określenie zasad zaangażowania podległych stronom urzędów i podmiotów w przygotowanie i organizację tego międzynarodowego przedsięwzięcia.

Według danych szacunkowych, do archidiecezji łódzkiej na Światowe Dni Młodzieży może przyjechać od kilku do kilkunastu tysięcy młodych ludzi. Wszystkie strony podkreśliły, że ŚDM wydarzenie niezwykle ważne zarówno dla Kościoła, miasta, jak i województwa łódzkiego, dlatego tak ważna była gotowość współpracy i otwartość na wspólne działanie.

List intencyjny podpisali metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski, wojewoda łódzki Zbigniew Rau, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook