Łódź: nowi szafarze Komunii świętej

az, Łódź, 2016-03-12

Około 80 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej z 38 parafii archidiecezji łódzkiej uroczyście wprowadził dziś do posługi ksiądz biskup Ireneusz Pękalski. Będą oni odtąd mogli pomagać podczas udzielania Komunii świętej w parafiach, gdy zabraknie odpowiedniej liczby szafarzy zwyczajnych.

W homilii ksiądz biskup Ireneusz Pękalski przypomniał, że dobiega końca kolejny tydzień Wielkiego Postu i że już za chwilę będziemy przeżywać najważniejszy tydzień całego roku liturgicznego. Tydzień, w którym będziemy wspominać, w Wielki Czwartek, ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Będziemy Bogu dziękować za te liczne i ważne dary jakie wysłużył nam Jezus przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie - mówił ksiądz biskup.
Powinniśmy do tych uroczystości jak najlepiej się przygotować, dlatego w każdym momencie Wielkiego Postu korzystamy z różnych możliwości ażeby popatrzeć na swoje życie i postawić sobie pytania: czym się kieruję w moim życiu, jakimi zasadami, jakimi wartościami? Czy moje życie moje wybory mogą się Bogu podobać? Bogu który tak nas umiłował, że dal nam swojego Syna, aby każdy kto w Niego wierzy miał życie wieczne. Czy rzeczywiście ufam Bogu i w Nim pokładam nadzieję? Czy On jest dla mnie tarczą? Czy pozwalam działać Jego łasce we mnie? Co uczynić żeby moje życie podobało się Panu Bogu?

Trzeba wszystko budować na fundamencie, jakim jest Eucharystia – żywy obecny Jezus, aż do skończenia świata. Tak Eucharystię rozumiał m.in. św. Jan Paweł II. W jego życiu Eucharystia była centrum każdego dnia. Wy, drodzy kandydaci do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej – zwrócił się do nich ksiądz biskup Pękalski - przez swoją odważną decyzję, wsparci modlitwami swoich najbliższych i całego Kościoła zechciejcie także od tej pory iść tą drogą jeszcze bardziej zdecydowanie i z jeszcze większą nadzieją.

Pierwsze błogosławieństwo i posłanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w archidiecezji łódzkiej, miało miejsce w katedrze, w 2003 roku. Nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej może zostać mężczyzna, w wieku 35–65 lat, odznaczający się: dojrzałością w wierze, wzorowym życiem moralnym i solidnością w życiu zawodowym, małżeńskim i rodzinnym. Kandydat musi przejść odpowiednią formację teologiczną i uzyskać aprobatę własnego księdza proboszcza oraz błogosławieństwo biskupa miejsca.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook