Misterium Męki Pańskiej na ulicach Łodzi

az, Łódź, 2016-03-13

Już po raz czwarty na ulicach Łodzi wystawiono Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja ostatnich chwil życia i śmierci Jezusa rozpoczęła się o godzinie 19 w Parku Sienkiewicza. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć sceny z Ogrodu Oliwnego, Drogi Krzyżowej i Golgoty oraz nawiązujące do nich sceny z życia historycznych postaci, które zginęły śmiercią męczeńską.

Scenki odegrała klaretyńska młodzież zrzeszona w grupie pantomimy Iuventus Dei, wolontariusze Światowych Dni Młodzieży oraz młodzież z Rady Młodych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.

Wszystkich przybyłych na misterium przywitał ksiądz Przemysław Góra, duszpasterz młodzieży, który podkreślił, że to wydarzenie już od lat wpisuje się w duchowe przygotowanie młodych do przeżycia Świąt Wielkanocnych. Jest to dla łódzkiej młodzieży, która licznie wzięła udział w misterium, forma zakończenia ich wielkopostnych rekolekcji, zamanifestowanie wiary oraz pokazanie tego, w jaki sposób przeżywają Wielki Post.

Misterium przeszło z Parku Sienkiewicza ulicą Piotrkowską, na Plac Wolności. Przez cały czas uczestnikom towarzyszył śpiew pieśni pasyjnych, była więc to okazja do dania świadectwa wiary i refleksji nad męką cierpiącego Chrystusa, który kroczył ulicą Piotrkowską wypełnioną bawiącą się młodzieżą.

Szczególnie przejmująca była scena ukrzyżowania, która odbyła się na Palcu Wolności. W momencie konania plac wypełniony był ludźmi. Misterium zakończyło się w kościele Zesłania Ducha Świętego. Dopełnieniem nabożeństwa było przyjęcie Komunii świętej. Na zakończenie słowo zabrał ksiądz biskup Marek Marczak, który również uczestniczył w Misterium Męki Pańskiej przygotowanym przez łódzką młodzież.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook