Łódź: „Malowane Nadzieją” - wystawa i aukcja na rzecz niepełnosprawnych

az, Łódź, 2016-03-15

Już po raz piętnasty w Łódzkiej Manufakturze odbywa się wystawa „Malowane Nadzieją”, poprzedzająca aukcję charytatywną, organizowaną przez Katolickie Duszpasterstwo Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej.

Przy głównym wejściu do Manufaktury do 20 marca każdy odwiedzający centrum handlowe, może oglądać pisanki i obrazy, przygotowane na tegoroczną aukcję. Uroczystego otwarcia wystawy, dokonał ks. kan. Piotr Kosmala, archidiecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych, pomysłodawca i organizator wystawy oraz aukcji.

„Każdego roku dziękuję wszystkim artystom, którzy tak licznie i chętnie wykonują swoją pracę przede wszystkim na strusich pisankach. Od pewnego czasu, na naszych wystawach obecne są także obrazy. W tym roku zostały przygotowane 52 prace. To jest 37 jajek strusich, pięknie przyozdobionych i 15 obrazów” – powiedział podczas otwarcia wystawy ks. Kosmala.

Aukcja przygotowanych prac odbędzie się w andel’s Hotel Łódź, (ul. Ogrodowa 17) w poniedziałek 21 marca o godz. 18:00. Dochód z aukcji zostanie przekazany na organizację turnusów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej /www.niesprawni.pl/

Malowane nadzieją to charytatywna aukcja strusich pisanek. Znani sportowcy, karykaturzyści i artyści są wśród autorów pisanek ze strusich wydmuszek. Ich dzieła trafią na licytację na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej wywodzi się z Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych założonego w 2001 r. Stowarzyszenie zajmuje się organizacją pielgrzymek, wycieczek i turnusów wakacyjnych.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook