Łódź: po raz siedemnasty leśna Droga Krzyżowa

łg, Łódź, 2016-03-15

Już po raz 17. przez las łagiewnicki w Łodzi przejdzie Droga Krzyżowa. Tegoroczna celebracja odprawiona będzie 19 marca w intencji trzeźwości. Uczestnicy mają do przejścia ok. 4 kilometrów.

„Organizując pierwszą taką drogę, chcieliśmy wyrwać się z miejskiego zgiełku i w ciszy rozważać Mękę Jezusa Chrystusa. Dodatkowego wymiaru dodawał fakt, że szliśmy wśród budzącej się do życia przyrody” - mówi Krzysztof Góra, organizator Drogi.

Las Łagiewnicki to jeden z większych miejskich kompleksów leśnych na świecie. Przyciąga zatem tłumy spacerowiczów, biegaczy i cyklistów. „Idący leśnymi ścieżkami uczestnicy Drogi Krzyżowej są dla nich żywym świadectwem wiary. Nierzadko w efekcie przyłączają się do nas” - podkreśla Góra.
Uczestnicy tegorocznej celebracji spotkają się w sobotę, 19 marca o godz. 10.00 na przystanku autobusowym linii 51 „Radiostacja” (przy parkingu). Po krótkiej modlitwie ruszą w drogę wytyczoną dzień wcześniej trasą, niosąc drewniany krzyż i rozważając tajemnice Męki Pańskiej. Po około dwóch godzinach marszu (trasa liczy ok. 4 kilometry) powinni dotrzeć do klasztoru oo. franciszkanów, w którym odprawiona będzie Msza święta na zakończenie celebracji.

Tegoroczna intencja Drogi dotyczy trzeźwości. „Oczywiście każdy przychodzi ze swoimi prośbami i podziękowaniami, ale mamy też intencję wspólną. Od kilku lat uczestnicy naszej celebracji wskazują na konieczność modlitwy w intencji trzeźwości" - tłumaczy organizator.
Od pewnego czasu w celebracji uczestniczą nie tylko mieszkańcy Łodzi, ale także zgierzanie, którzy dojeżdżają na miejsce zbiórki autobusem.
Organizatorem celbracji są tercjarze franciszkańscy z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łodzi, a wspiera ich Rada Rycerzy Kolumba przy par. św. Apostołów Piotra i Pawła, Rada Osiedla „Katedralna” i Akcja Katolicka Archidiecezji Łódzkiej. Honorowy patronat nad Drogą Krzyżową objął abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook