Łódź: bezpłatna gazeta Caritas w nakładzie 50 tys. egzemplarzy

lg, Łódź, 2016-03-15

50 tys. egzemplarzy bezpłatnej gazety łódzkiej Caritas „Bez Reszty” trafi 16 marca do rąk mieszkańców archidiecezji. Pismo będzie rozdawane na ulicach Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Pabianic oraz we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej.

„Bez Reszty” redagowane jest siłami łódzkiej Caritas. 8-stronicowe pismo wydawane w stylistyce zwykłej gazety codziennej poświęcone jest najważniejszym sprawom, jakimi zajmuje się organizacja.

„Misją specjalną, jaka stoi przed nami w Roku Miłosierdzia jest zakładanie nowych parafialnych zespołów Caritas. Dlatego pokazujemy przykład świetnie działającego środowiska i opisujemy, jak można pójść jego śladem” - tłumaczy Tomasz Kopytowski, rzecznik łódzkiej Caritas.

W numerze jest też m.in. wywiad z Jolantą Chełmińską, byłą wojewodą łódzką i Ambasadorem Życia i Rodziny, sylwetki ludzi podejmujących uczynki Caritas, opis działalności Zakładu Aktywności Zawodowej, wsparcia dla osób starszych czy budowy Domu Seniora. Są też przepisy kulinarne, krzyżówka, labirynt dla dzieci i zapowiedzi najbliższych działań Caritas.

Pismo ukazało się w nakładzie 50 tys. egzemplarzy. Większość nakładu (ok. 60%) zostanie rozdana na ulicach Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Pabianic, reszta – w parafiach archidiecezji łódzkiej.

Materiałom drukowanym towarzyszą także filmy wyprodukowane we współpracy z kanałem Maskacjusz TV. Czytelnicy gazety mogą do nich dotrzeć dzięki smartfonom, za pomocą kodów QR umieszczonych przy części artykułów.

„Bez Reszty” ukazuje się od pięciu lat i jest jednym z działań wspierających starania łódzkiej Caritas o pozyskanie 1% z rozliczenia rocznego podatku PIT.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook