Łódź: Jasiek Mela o nadziei i miłosierdziu

az, Łódź, 2016-03-16

O swojej walce o życie, pogodzeniu się z samym sobą, o wierze i obecność Boga - mówił podczas spotkania z młodymi w parafii św. Anny w Łodzi Jasiek Mela, ambasador Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu pt. "Raban".

Jasiek Mela jako ambasador ŚDM w Krakowie jeździ na spotkania z młodymi, by mówić, że mimo wielu życiowych trudności potrafił odnaleźć pokój i nadzieję.

Jak mówi, nie byłoby to możliwe bez odnalezienia w swoim życiu Boga. „Chciałbym, aby w swojej historii życia każdy odnajdywał nadzieję i nawet przy największych przeciwnościach umiał odnaleźć sens życia. Warto w życiu skupiać się na dobrych rzeczach i tym dobrem dzielić się z innymi” - mówił Jasiek.

Oprócz dzielenia się swoim doświadczeniem życiowym młody podróżnik mówił również o tym, dlaczego warto wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. „Myślę, że to jest kapitalna okazja do spotkania się z młodymi z całego świata, z ludźmi którzy często mają podobne problemy i dylematy jak my, również duchowe. Tam będziemy mogli wymienić się poglądami, wątpliwościami, a wszystko to w atmosferze życzliwości i otwartości młodych ludzi. To będzie niesamowite” - mówił.

Jasiek Mela zachęcał młodzież, by dzieliła się dobrem, "bo dobro do nas wraca". - Dając dobro inwestujemy również w samych siebie. Bo przecież im więcej dobra damy z siebie, tym więcej go będzie wokół nas i w całym świecie - mówił.

Spotkanie odbyło się w ramach nowego projektu pod nazwą „Raban”. Jest to odpowiedź na słowa Papieża Franciszka z Rio de Janeiro: „Chcę, byście poszli na ulice robić raban. Chcę rabanu w waszych diecezjach. Chcę, żeby Kościół wyszedł na ulice.” W ramach projektu będą organizowane spotkania, świadectwa, pokazy filmowe, koncerty, imprezy plenerowe.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook