Łódź: abp Jędraszewski przewodniczył Mszy Wieczerzy Pańskiej

az, Łodź, 2016-03-24

O tym, że noc Wielkiego Czwartku jest szczególnym powrotem do jerozolimskiego Wieczernika, mówił arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w łódzkiej archikatedrze. Hierarcha zainaugurował obchody Świętego Triduum Paschalnego w archidiecezji łódzkiej.

W homilii metropolita łódzki mówił o tym, że noc Ostatniej Wieczerzy to noc ciemności, zdrady i dojrzewającej największej zbrodni w dziejach świata: noc podniesienia nienawistnej ludzkiej ręki na samego Boga. - Jednak ponad to wszystko była to noc, w której ostatecznie zatryumfowała miłość Chrystusa. Tajemnica Wieczernika jest najjaśniejszą z tajemnic światła, ponieważ swym blaskiem rozproszyła ona najczarniejszą ze wszystkich nocy w dziejach ludzkości – powiedział arcybiskup.

Hierarcha zauważył, że w jerozolimskim wieczerniku nachylił się nad nami sam Bóg. - Całe dzieje Kościoła to historia nieustannego nachylania się Boga nad ludźmi. Dlatego dzisiaj i jutro, z największą czcią i wdzięcznością adorujmy Pana Jezusa w kaplicy adoracji, zwanej ciemnicą. Naszymi sercami nachylajmy się nad Bogiem, który do końca nas umiłował. Z tej adoracji czerpmy siłę, aby powstawać i z odwagą dawać świadectwo współczesnemu światu, że miłość zwyciężyła – wezwał do modlitwy łódzki pasterz.

Podczas liturgii metropolita łódzki obmył nogi dwunastu, ustanowionym w tym roku, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii.

Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do kaplicy adoracji.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook