Częstochowa: maturzyści archidiecezji łódzkiej u tronu Matki Najświętszej

az, Częstochowa, 2016-03-29

Około dwóch tysięcy licealistów z terenu całej archidiecezji łódzkiej wzięło udział w corocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Modlitewnemu zawierzeniu młodych przed egzaminem dojrzałości przewodniczył ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski.

Pielgrzymka rozpoczęła się spotkaniem w auli ojca Kordeckiego, gdzie uczniowie mieli okazję wysłuchać świadectw i dowiedzieć się więcej o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży. Swoim doświadczeniem wiary podzielił się lider zespołu Full Power Spirit - Mirosław Kirczuk. „Jesteśmy tutaj, by zadawać pytania i prowokować tych młodych ludzi do tego żeby szukali na nie odpowiedzi” - mówił. Wokalista tłumaczył młodym czym jest wolność, jakie są rodzaje miłości i co to znaczy brać odpowiedzialność za swoje życie.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza święta, której przewodniczył ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski. W homilii metropolita łódzki mówił do młodych o przyszłości i dojrzałości. „Dzisiaj spotykamy się u stóp naszej Matki, by zawierzyć waszą dojrzałość. Aby dojrzewała w was wiara, pogłębiała się w was nadzieja na zbawienie, aby dojrzewała w was miłość do Boga, do drugiego człowieka do siebie samych. I żeby dzięki tej waszej postawie właściwie kształtowała się wasza osobista przyszłość. Ale także dzięki tej waszej dobrej przyszłości była zagwarantowana dobra przyszłość naszej Ojczyzny” - mówił łódzki Pasterz. To już tradycja, że łódzka młodzież we wtorek po Wielkanocy jedzie właśnie do Częstochowy. Tu poprzez modlitwę i ofiarowanie siebie Maryi, duchowo przygotowują się do matury, a także do wyboru swojej drogi życiowej.

„Jest to dla nas ważne żeby w przerwie od nauki, którą ciągle mamy, znaleźć czas na duchowe wyciszenie, modlitwę i zawierzenie Matce Bożej swojej przyszłości i matury, od której wiele zależy” - mówi Alicja Niemirska, maturzystka z XXV L.O w Łodzi. Jej kolega Emil Budny dodaje: „Modlitwa daje naprawdę dużo, jest takim odprężeniem przed maturą i dzięki niej możemy czuć, że ktoś nas wspiera. Młodzi wiedzą, że w trudnych chwilach stresu na pewno przyda się pomoc i opieka z góry. „Mam nadzieję, że wsparcie Matki Bożej w trakcie matury pomoże przetrwać te ciężkie chwile, jakimi jest matura. Wsparcie duchowe na pewno się przyda, bo jak zawiodą siły fizyczne i psychiczne, to na pewno Matka Boże wspomoże - mówi Aleksandra Peżan.

Co roku z młodymi jest ich duszpasterz ksiądz Przemysław Góra, który wierzy, że ten czas jest dla młodych ważny i potrzebny. „To widać, że oni tego potrzebują i wiem, że oni tu jeszcze wrócą w pielgrzymkach, wrócą dziękować za maturę i będą dziękować za każdą łaskę i każdą radość” - mówi.
Na zakończenie młodzi wspólnie ze swoim Pasterzem odmówili modlitwę zawierzenia przed słynącym z cudów jasnogórskim obrazem. Metropolita łódzki życzył młodym połamania piór i zwycięstwa!

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook