Łowicka

07 marca 2019 | 18:07

Łowicz: dzień pokutny kapłanów

W czwartek 7 marca 2019 r. kapłani Diecezji Łowickiej modlili się wraz ze swymi biskupami w czasie nabożeństwa pokutnego w bazylice katedralnej. Modlitwę i rozważania poprowadził ks. dr Radosław Czarniak, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, który wskazał na potrzebę nawracania.

01 marca 2019 | 20:00

Zakończyły się uroczystości pogrzebowe bp. Alojzego Orszulika

Modlitwą brewiarzową o godz. 10.00 przy trumnie Zmarłego rozpoczęły się dziś uroczystości pogrzebowe śp. bp. Alojzego Orszulika. W południe w łowickiej bazylice katedralnej prymas Polski Wojciech Polak przewodniczył Mszy pogrzebowej. Pierwszego biskupa łowickiego pochowano w krypcie prymasowskiej łowickiej katedry.

27 lutego 2019 | 13:09

W czwartek i piątek uroczystości pogrzebowe bp. Alojzego Orszulika

W czwartek 28 lutego i w piątek 1 marca w Łowiczu odbywać się będą uroczystości pogrzebowe zmarłego 21 lutego biskupa Alojzego Orszulika. Pierwszy ordynariusz łowicki, zostanie pochowany w kryptach prymasowskich łowickiej bazyliki katedralnej.

23 lutego 2019 | 12:55

Znamy datę pogrzebu bp. Orszulika

Zmarły 21 lutego bp Alojzy Orszulik, pierwszy ordynariusz łowicki, zostanie pochowany 1 marca w Bazylice Katedralnej w Łowiczu – informuje Kuria Diecezjalna Łowicka.

22 lutego 2019 | 09:11

Kondolencje przewodniczącego KEP po śmierci bp. Alojzego Orszulika

Kościół w Polsce i nasza ojczyzna wiele zawdzięczają śp. biskupowi Alojzemu, zwłaszcza w kontekście jego pracy w Sekretariacie Episkopatu Polski, w niezwykle trudnym czasie reżimu komunistycznego. Dzięki jego umiejętnościom negocjacyjnym, stał się jedną z kluczowych postaci w rozmowach, które doprowadziły do pokojowych przemian w 1989 roku i zwołania Okrągłego Stołu – napisał abp Stanisław Gądecki po śmierci bp. Alojzego Orszulika.

21 lutego 2019 | 13:22

Zmarł bp Alojzy Orszulik

Zmarł bp senior Alojzy Orszulik, pierwszy biskup łowicki, uczestnik obrad Okrągłego Stołu. Miał 90 lat, odszedł w 62 roku kapłaństwa i 30 roku biskupstwa. “Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych zostaną podane do wiadomości w najbliższym czasie” – poinformował wikariusz generalny diecezji łowickiej bp Wojciech Osial.

02 lutego 2019 | 18:13

Łowicz: odnowienie profesji przez osoby konsekrowane

W sobotę 2 lutego osoby konsekrowane diecezji Łowickiej modliły się pod przewodnictwem Pasterza tutejszego Kościoła partykularnego. Bp Andrzej F. Dziuba, który celebrował uroczystą Mszę św. w katedrze, skierował do obecnych także swoje słowo.

13 stycznia 2019 | 21:26

Łowicz: modlitwa środowisk weterynaryjnych

W Niedzielę Chrztu Pańskiego 13 stycznia w Bazylice Katedralnej w Łowiczu zgromadzili się lekarze weterynarii świętujący 100-lecie służby weterynaryjnej na łowickiej ziemi. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.

01 stycznia 2019 | 13:18

Dziękczynienie podsumowujące zakończony rok

W poniedziałek 31 grudnia w katedrze łowickiej celebrowano dziękczynną Mszę św. na zakończenie roku kalendarzowego i wprowadzającą w dni zbliżającego się roku 2019. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, a słowo do wiernych wygłosił ks. Robert Kwatek, miejscowy proboszcz.

30 grudnia 2018 | 17:12

Pszczonów: odsłonięto tablicę śp. bp Stanisława Kędziory

W parafii św. Doroty Dziewicy i Męczennicy w Pszczonowie w diecezji łowickiej odsłonięto tablicę poświęconą zmarłemu przed rokiem śp. bp Stanisławowi Kędziorze, byłemu biskupowi pomocniczemu diecezji warszawsko-praskiej. W uroczystości, którą poprzedziła Msza św. wziął udział ordynariusz łowicki bp Andrzej Dziuba, ordynariusz warszawsko-praski, bp Romuald Kamiński, bp senior Kazimierz Romaniuk, oraz bp pomocniczy Marek Solarczyk i biskup pomocniczy Wojciech Osial. Tablica została ufundowana przez rodzinną parafię śp. bp Kędziory.

1 2 3 15
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.