Rawa Mazowiecka: parafialny kulig z wolontariuszami ŚDM

xbk, Rawa Maz., 2016-01-17

Dzięki wymodlonej wspaniałej pogodzie odbył się w Rawie Mazowieckiej drugi kulig parafialny. W sobotnie popołudnie na teren Miasteczka Krwi Chrystusa przybyło prawie 300 osób składających się z rodzin z dziećmi oraz młodzieży - wolontariuszy ŚDM.

Słoneczna pogoda oraz świeży śnieg zachęcał do wspólnej zabawy, której główną atrakcją był kulig. Kursujące
non stop traktory ciągnęły duże sanie z podczepionymi do nich mniejszymi sankami. Było też przeciąganie liny, zjeżdżanie na workach ze słomą i mecz na śnieżnym boisku. Zabawy prowadzili księżą wikariusze z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wspierani przez siostry Misjonarki, które przygotowały bigos i herbatę.

Dzięki sponsorom była także kiełbasa pieczona nad ogniskiem i pieczywo. Ksiądz proboszcz Bogumił karp rozdawał cukierki dzieciom i wałczył z nimi śnieżnymi kulkami. Humory dopisywały wszystkim a szczególnie licznej młodzieży, która promowała zbliżające się ŚDM. To już kolejne wydarzenie w rawskiej parafii Niepokalanego Poczęcia, którego celem jest integracja społeczności wiernych oraz pokazanie jak radośnie można przeżywać wiarę. Aż do zmroku trwała dobra zabawa przy muzyce i w blasku ogniska.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook