Diecezja Łowicka: Celebracja Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego

ks. as, Łowicz, 2016-03-27

Katedra Łowicka świętowała radość ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego. Bp Andrzej Dziuba odwiedził także jedną z parafii diecezji, w której poprowadził procesję rezurekcyjną i sprawował Mszę św.

W niedzielę 27 marca br., w godzinach południowych Bp Andrzej Dziuba sprawował Mszę św. w katedrze łowickiej, w czasie której udzielił sakramentu chrztu ośmiorgu dzieciom. „Winniśmy dziękować za nasz chrzest (...) i poprzez chrzest za ten niezwykły dar przeżywania Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego” - zachęcał biskup wiernych.

Bp Dziuba nawiązywał do wielkiego Jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. „Można by się zapytać: gdyby nie 14 kwietnia 966 roku gdzie byśmy dzisiaj byli? Gdzie byłaby nasz społeczność?” - pytał w katedrze łowickiej kaznodzieja. Do tego ważnego w dziejach Polski wydarzenia nawiązywał również w czasie sprawowanej także w bazylice katedralnej w Łowiczu Wigilii Paschalnej oraz w czasie porannej Mszy św. niedzielnej połączonej z procesją rezurekcyjną celebrowanej w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Regnowie.

To już jest trwały zwyczaj Diecezji Łowickiej, że jej Pasterz w okresie świątecznym odwiedza wybrane parafie.

Każdego roku Biskup Ordynariusz kieruje do wszystkich parafii Kościoła Łowickiego list z życzeniami świątecznymi. Uczestnicy liturgii w parafiach katedralnej oraz regnowskiej mieli ten przywilej, że mogli dziś przyjąć życzenia bezpośrednio od Pasterza Diecezji.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook