Lubelska

08:31 / 17-04-2018

Helena szła przez życie jak burza

„Helena nigdy nie bała się podejmować wyzwań, szła przez życie jak burza” – powiedziała Teresa Kmieć. Siostra zamordowanej misjonarki wraz z ks. Pawłem Królem spotkali się ze studentami i pracownikami KUL. Panel odbył się w ramach 50. Jubileuszowego Tygodnia Eklezjologicznego „Po co teologia?”.

08:14 / 17-04-2018

Abp Budzik: Kościół powinien być jak księżyc

„Kiedyś utarło się takie powiedzenie: księża na księżyc. Wbrew pozorom, w tym haśle jest głęboki sens, bo Kościół powinien być jak księżyc” – powiedział abp Stanisław Budzik. Metropolita lubelski przewodniczył mszy świętej w kościele akademickim KUL z okazji otwarcia 50. Jubileuszowego Tygodnia Eklezjologicznego.

18:40 / 15-04-2018

Lublin: bezdomni pielgrzymowali do sankturaium maryjnego

Bezdomni z Lublina i okolic pielgrzymowali dziś do sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. To kolejna inicjatywa podjęta przez lokalnego duszpasterza osób wykluczonych, z myślą o najbardziej potrzebujących.

20:58 / 14-04-2018

Powtórny pogrzeb biskupów podlaskich w Janowie

W Janowie Podlaskim, pierwszej stolicy diecezji siedleckiej, odbył się powtórny pogrzeb pierwszych biskupów diecezji: Beniamina Szymańskiego i Jana Marcelego Gutkowskiego. Uroczystości 14 kwietnia rozpoczęły się w południe w kolegiacie janowskiej pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, z udziałem bpa siedleckiego Kazimierza Gurdy, bpa radomskiego Henryka Tomasika, bpa Antoniego Pacyfika Dydycza, bpa pomocniczego diecezji siedleckiej Piotra Sawczuka oraz duchownych, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich.

11:56 / 14-04-2018

Lublin: wkrótce jubileuszowy 50. Tydzień Eklezjologiczny na KUL

„Po co teologia?” – to temat jubileuszowego 50. Tygodnia Eklezjologicznego, który w dniach 16-20 kwietnia odbędzie się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Problematyka nadchodzącego Tygodnia Eklezjologicznego koncentrować się będzie wokół dwóch tematów – uniwersytetu katolickiego i teologii jako dyscypliny naukowej. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100-lecia KUL.

20:35 / 13-04-2018

Ulica w Lublinie nazwana imieniem rodziców JPII

„Emilia i Karol Wojtyła mogą być wzorem dla małżonków i rodziców, jak wypełniać to piękne, życiowe powołanie, jakim jest rodzina” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz. Były sekretarz papieski poświęcił i otworzył ulicę nazwaną imieniem rodziców Papieża Polaka oraz Rondo Światowych Dni Młodzieży 2016. Obiekty znajdują się obok kościoła pw. św. Jana Pawła II na lubelskim Wrotkowie.

20:32 / 13-04-2018

Kard. Dziwisz do młodych: Oprzyjcie wasze życie na Chrystusie!

„Nie zmarnujcie daru, który dzisiaj zaszczepia w was Święty Duch. Oprzyjcie wasze życie na Chrystusie” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz. Były papieski sekretarz przewodniczył Eucharystii i udzielił sakramentu bierzmowania ponad 50 młodym z parafii pw. św. Jana Pawła II w Lublinie.

14:34 / 13-04-2018

Kard. Dziwisz na KUL: Litania do św. Jana Pawła II jest portretem apostoła naszych czasów

„Litania do św. Jana Pawła II – Portret Apostoła naszych czasów” to tytuł wykładu, który na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wygłosił dziś kard. Stanisław Dziwisz. Podczas spotkania w auli Stefana kard. Wyszyńskiego mówił o wezwaniach modlitwy odnoszących się do postawy, cech oraz spraw bliskich sercu świętego papieża.

12:35 / 13-04-2018

KUL: Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się inauguracja Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego. W uroczystości wzięli udział abp Stanisław Budzik, rektor ks. prof. Antoni Dębiński oraz ks. inf. Grzegorz Pawłowski z Jaffy. Tematem tegorocznej edycji jest List do Rzymian autorstwa św. Pawła z Tarsu.

10:21 / 13-04-2018

Jubileusz 60-lecia prawosławnego arcybiskupa lubelskiego i chełmskiego Abla

W Kościele prawosławnym w pierwszych dniach Paschy 8-10 kwietnia w Lublinie odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 60-lecia prawosławnego arcybiskupa lubelskiego i Chełmskiego Abla.

1 2 3 162
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.