Lubelska

16:53 / 15-08-2018

Wąwolnica: 740. rocznica pierwszego zjawienia się Matki Bożej na ziemiach polskich

W sanktuarium maryjnym w Wąwolnicy odbyły się uroczyste obchody 740. rocznicy objawień Matki Bożej. Według historyków było to pierwsze odnotowane w kronikach zjawienie się Maryi na ziemiach polskich. Podczas uroczystości poświęcono obraz autorstwa Stanisława Eugeniusza Bodesa, przedstawiającego wizję cudownego zdarzenia z 1278 r.

15:00 / 14-08-2018

Lubelscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Jubileuszowa 40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę jak co roku zakończyła się uroczystą Eucharystią sprawowaną na Wałach. Tegorocznej liturgii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, natomiast homilię wygłosił abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Wśród duchownych obecni byli również bp łowicki Andrzej Dziuba, bp zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek, bp radomski Henryk Tomasik i bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

18:12 / 08-08-2018

Święty Krzyż: pielgrzymi lubelscy adorowali relikwie Drzewa Krzyża Świętego

Blisko 2 tys. uczestników 40. Pieszej Pielgrzymki Lubelskiej w drodze na Jasną Górę adorowało 8 sierpnia relikwie Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu, oddając im cześć poprzez ucałowanie. Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP, który mówił o znaczeniu krzyża i jego roli w życiu chrześcijanina.

16:54 / 08-08-2018

Lublin: Caritas zachęca do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów”

Caritas Archidiecezji Lubelskiej zachęca do wzięcia udziału w 10 edycji organizowanej przez Caritas Polska akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Trwa ona do 26 sierpnia.
Głównym celem wydarzenia jest pomoc dzieciom i młodzieży, pochodzącym z ubogich rodzin, których rodziców nie stać na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych.

15:59 / 08-08-2018

Lublin: Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej (zapowiedź)

W dniach 23-26 sierpnia w Garbowie już po raz szósty odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Hasłem tegorocznej imprezy jest „Teraz On”. Wszystkie wydarzenia zaplanowane przez organizatorów skupiać się będą wokół pogłębiania osobistej relacji z Chrystusem.

09:32 / 03-08-2018

Wyruszyła 40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

„Owocem Ducha jest miłość…” – to hasło, pod którym już po raz 40. wyruszyła z Lublina piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Jak co roku Mszę świętą inaugurującą to wydarzenie sprawował dla pątników zgromadzonych pod Archikatedrą lubelską metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik.

08:25 / 01-08-2018

W Lublinie powstał Dom pomocy osobom opuszczającym więzienia

Byli skazani otrzymają wsparcie. W Lublinie powstał Dom pomocy dla osób opuszczających więzienia. To pierwszy tego typu ośrodek po prawej stronie Wisły – wyjaśnia inicjator powstania Domu, ks. Mieczysław Puzewicz.

11:17 / 04-07-2018

Lublin: rozpoczęły się zajęcia w Szkole Letniej Języka i Kultury Polskiej na KUL

Już po raz 45. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Łącznie we wszystkich wakacyjnych kursach udział weźmie ponad 150 uczestników z 39 krajów.

21:00 / 28-06-2018

Lublin: nabożeństwo ekumeniczne w katedrze prawosławnej

Przedstawiciele wyznań chrześcijańskich spotkali się w prawosławnej lubelskiej katedrze Przemienienia Pańskiego na nabożeństwie ekumenicznym. Odbyło się ono pod przewodnictwem metropolity lubelsko-chełmskiego, abp. Abla, a kazanie wygłosił luterański biskup Paweł Hause. W wydarzeniu uczestniczył również metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik.

14:11 / 27-06-2018

Lublin: dofinansowanie archidiecezji lubelskiej na realizację projektu cyfrowego

Przesyłanie informacji pomiędzy parafiami, formalności związane ze ślubem lub chrztem, dostęp do archiwum diecezjalnego lub łatwy dostęp do aktualności i informacji, to tylko część spraw, która stanie się znacznie prostsza i mniej czasochłonna dla mieszkańców archidiecezji lubelskiej dzięki dofinansowaniu projektu cyfrowego: System E-administracji kościelnej SeAK.

1 2 3 168
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.