Lubelska

14:09 / 15-06-2018

Lublin: bezdomni wyruszą z pielgrzymką do MB Krasnobrodzkiej

We wtorek 19 czerwca Caritas Archidiecezji Lubelskiej we współpracy ze Spółką Lubelskie Dworce S.A. oraz Zakonem Braci Mniejszych Kapucynów zaplanował pielgrzymkę dla osób bezdomnych do Głównego Sanktuarium Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie.

13:28 / 15-06-2018

Lublin: „Dzieci moje!” kolejna odsłona wystawy w rocznicę ingresu bp. Wyszyńskiego do katedry lubelskiej

Z okazji 72. rocznicy ingresu bp. Stefana Wyszyńskiego do katedry lubelskiej w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie otwarta jest, zorganizowana przez Fundację Nasza Tradycja, wystawa pt. „Dzieci moje!”.

09:28 / 13-06-2018

Wernisaż wystawy ikon „Siła modlitwy”

W niedzielę 17 czerwca br. w lubelskiej cerkwi pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny przy al. Warszawskiej 82 o godz. 11 zostanie otwarty wernisaż wystawy ikon pt. „Siła modlitwy”. Jego otwarcie poprzedzi uroczysta Boska Liturgia o godz. 10.

14:24 / 12-06-2018

Obchody 100-lecia KUL z udziałem Kościoła greckokatolickiego

W jedno nas tu zgromadziła miłość Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelii. Nic tak nie szkodzi głoszeniu Ewangelii, jak niezgoda – mówił abp Stanisław Budzik podczas homilii wygłoszonej w trakcie liturgii w Kościele Akademickim KUL pod przewodnictwem abpa Eugeniusza Popowicza, metropolity przemysko-warszawskiego i bp. Włodzimierza Juszczaka, ordynariusza wrocławsko-gdańskiego. Przez dwa dni przedstawiciele Kościoła greckokatolickiego uczestniczyli w uroczystościach związanych z obchodami 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

21:57 / 10-06-2018

Lublin: Marsz dla życia i rodziny

W niedzielę ulicami Lublina przeszedł „Marsz dla życia i rodziny”. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą na placu przed Kościołem Akademickim KUL, której przewodniczył bp Józef Wróbel. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Dziękuję, że żyję!”.

18:38 / 09-06-2018

Lublin: Złoty Dyplom wydziału teologii KUL dla metropolity Rygi

Jednym z najistotniejszych wydarzeń towarzyszących Światowemu Zjazdowi Absolwentów KUL było wręczenie metropolicie Rygi, abp Zbigniewowi Stankiewiczowi, Złotego Dyplomu Wydziału Teologii KUL. Laureat jest absolwentem Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, stanowiącego integralną część uniwersytetu.

11:04 / 09-06-2018

Rozpoczął się Światowy Zjazd Absolwentów KUL

„To tutaj najczęściej spotykają się osoby odwiedzające uniwersytet. Ten dziedziniec i cały otaczający go gmach główny stawał się miejscem charakterystycznym i rozpoznawalnym w Polsce i za granicą. Z czasem też miejscem symbolicznym” – powiedział do zgromadzonych na dziedzińcu uniwersytetu ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL, podczas spotkania z uczestnikami jubileuszowego Światowego Zjazdu Absolwentów uczelni. Na […]

19:06 / 08-06-2018

Lublin: rozpoczął się Światowy Zjazd Absolwentów KUL

„To tutaj najczęściej spotykają się osoby odwiedzające uniwersytet. Ten dziedziniec i cały otaczający go gmach główny stawał się miejscem charakterystycznym i rozpoznawalnym w Polsce i za granicą. Z czasem też miejscem symbolicznym” – powiedział do zgromadzonych na dziedzińcu uniwersytetu ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL, podczas spotkania z uczestnikami jubileuszowego Światowego Zjazdu Absolwentów uczelni. Na uczelnię przyjechało ok. 1,5 tys. absolwentów.

16:05 / 08-06-2018

KUL: święto patronalne i światowy zjazd absolwentów

„W sercu Jezusa Chrystusa poznaliśmy w sposób najpełniejszy tajemnice Boga i Jego miłości” – powiedział abp Stanisław Budzik. Metropolita lubelski przewodniczył uroczystej Mszy Św. ku czci Najświętszego Serca Jezusa z okazji święta patronalnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania uczelni, do wspólnego świętowania zostali zaproszeni wszyscy jej absolwenci.

18:08 / 06-06-2018

Lublin: Promocja książki o dialogu polsko-ukraińskim na KUL

„Dialog leczy rany” to tytuł ksiązki-wywiadu, który z arcybiskupem większym kijowsko-halickim Światosławem Szewczukiem przeprowadził Krzysztof Tomasik, redaktor Katolickiej Agencji Informacyjnej. 6 czerwca na KUL odbyła się jej prezentacja, w której udział wzięli m. in. zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk, metropolita lubelski i Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik, greckokatolicki biskup Eugeniusz Popowicz, bp Mieczysław Cisło,rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński, prezes Społecznego Instytutu Wydawniczego „Znak” Henryk Woźniakowski, prezes Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza i proboszcz parafii greckokatolickiej w Lublinie ks. mitrat Stefan Batruch oraz redaktor KAI Krzysztof Tomasik. Wydarzenie poprowadził redaktor naczelny KAI Marcin Przeciszewski.

1 2 3 166
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.