Lubelska

13:04 / 18-02-2018

Abp Budzik na Wielki Post: Miłość żąda ofiary

Krzyż Chrystusa jest nie tylko dowodem radykalnej miłości Boga do człowieka. Z Krzyża rozlega się także donośne wołanie o miłość, która żąda ofiary, która zapomina o sobie, aby się poświęcić dla innych, aby służyć pięknej i szlachetnej sprawie – napisał abp Stanisław Budzik. Metropolita lubelski skierował do wiernych archidiecezji wielkopostny list pasterski.

11:19 / 17-02-2018

Lublin: debata „Ratowanie i nieratowanie Żydów w czasie Holokaustu”

O postawach Polaków i Ukraińców wobec Żydów podczas Holokaust debatowali w Teatrze Starym prof. Monika Adamczyk-Garbowska – profesor literatury amerykańskiej i porównawczej z Zakład Kultury i Historii Żydów UMCS, prof. Grzegorz Motyka, historyk, profesor nauk społecznych i były członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej oraz prof. Dariusz Libionka, historyk, profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Wydarzenie moderował o. Tomasz Dostatni OP.

13:27 / 16-02-2018

Równolatek II Rzeczypospolitej. O Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Instytucie Polskim w Wiedniu

W czwartek, 15 lutego 2018 roku, gościem Instytutu Polskiego w Wiedniu był ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, który podczas spotkania z austriacką i polonijną publicznością przedstawił historię i misję Uczelni.

16:46 / 15-02-2018

„JA JESTEM”: Koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL

W poniedziałek 26 lutego o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany „JA JESTEM”. Na scenie wystąpią m. in. Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek, a także Orkiestra Trybunału Koronnego i Chór KUL.

14:39 / 15-02-2018

Lublin: 78 lat po pierwszej deportacji Polaków na Sybir

Mimo narodowego nieszczęścia, rozłąki z krewnymi i przyjaciółmi, zesłańcy pokładali ufność i nadzieję w Bogu, nie przestali Go kochać. Choć byli zniewoleni, to wewnętrznie pozostali wolni. Czuli, że jest z nimi Bóg i modlili się do Niego – mówił w homilii podczas Mszy św. w 78. rocznicę pierwszej deportacji Polaków na Sybir ks. Dariusz Bondyra.

15:52 / 14-02-2018

Wielkopostne kościoły stacyjne w Lublinie [program]

Od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Palmowej w kolejne dni Wielkiego Postu, trwać będzie już po raz piąty w Lublinie pielgrzymka wielkopostna do kościołów stacyjnych Lublina. Kościoły stacyjne to 40 lubelskich kościołów, w których osoby pragnące w ten sposób pogłębiać swoje przeżywanie Wielkiego Postu, gromadzą się na pierwszej Mszy świętej, przez czterdzieści dni udając się […]

13:47 / 12-02-2018

Lublin: obchody XXVI Światowego Dnia Chorego

„Zawsze, kiedy ciemność zalega twoją ziemię pamiętaj, że jest przy Tobie Jezus Zmartwychwstały zamieniający smutek w radość, ból w chwałę, śmierć w życie” – powiedział abp Stanisław Budzik 12 lutego w archikatedrze lubelskiej podczas Msza św. z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego.

12:45 / 11-02-2018

Siedem lat temu odszedł abp Józef Życiński

„Budował mosty między ludźmi innych religii i kultu. Chciał wszystkich zjednoczyć, by przypomnieć im, że są dziećmi jednego Boga” – powiedział o swoim poprzedniku abp Stanisław Budzik, który przewodniczył Mszy św. w lubelskiej katedrze w 7. rocznicę śmierci abp. Józefa Życińskiego.

21:08 / 07-02-2018

Abp Budzik zakończył wizytę w Ameryce Południowej

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik zakończył trwającą od 25 stycznia wizytę w Ameryce Południowej. Podczas dwutygodniowej podróży hierarcha odwiedził pracujących tam kapłanów archidiecezji lubelskiej: w Brazylii ks. Józefa Ciesielczuka, a w Ekwadorze ks. Dariusza Jaworskiego i ks. Tomasza Bartmańskiego. Spotkał się również z misjonarzami posługującymi na tamtym terenie.

17:41 / 02-02-2018

Lublin: Dzień Życia Konsekrowanego

– Miłość, której udziela Jezus Chrystus przez łaskę powołania i miłość ofiarowania siebie boli – mówił w homilii podczas Mszy świętej sprawowanej w archikatedrze lubelskiej w Dzień Życia Konsekrowanego bp Mieczysław Cisło.

1 2 3 158
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.