Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Lubelska

13:04 / 28-06-2017

Wakacyjna Akcja Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Tradycyjnie, jak co roku, Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabiera potrzebujące dzieci na dwanaście dni dobrej zabawy, zapewniając niezliczone okazje do radości z uroków lata i wypoczynku w pięknych miejscach Lubelszczyzny. Na pięciu turnusach kolonijnych, w tym jednym dla wolontariuszy Caritas, wypocznie blisko 500 dzieci.

19:33 / 23-06-2017

Abp Budzik: teologia jest sercem katolickiego uniwersytetu

Dziś, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II obchodził swoje święto patronalne. Z tej okazji, uroczystej Eucharystii w kościele akademickim przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. „Teologia jest sercem naszego katolickiego uniwersytetu. Gdy to serce bije bardzo dobrze i zdrowo, to wtedy korzysta na tym cały organizm” – powiedział Wielki Kanclerz KUL.

21:39 / 21-06-2017

Lublin: 50. rocznica nadania kościołowi dominikanów tytułu bazyliki mniejszej

Dzisiejszy jubileusz nakłania nas, aby spojrzeć na krzyż, na Ukrzyżowanego, albowiem w tym spojrzeniu jest życie – powiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy z okazji 50. rocznicy ustanowienia bazyliką mniejszą, lubelskiego kościoła dominikanów. Uroczystej Eucharystii przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

14:24 / 16-06-2017

Lublin: Ponad 10 tys. osób wzięło udział w 15. „Koncercie Chwały”

Już po raz piętnasty, w Lublinie w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbył się „Koncert Chwały”. Tegoroczna edycja wydarzenia była wyjątkowa – po raz pierwszy odbyła się w scenerii lubelskiego Placu Zamkowego i zgromadziła rekordową, ponad dziesięciotysięczną widownię.

15:25 / 15-06-2017

Abp Budzik: procesji Bożego Ciała nie da się zrozumieć, stojąc w oknie

„Procesji Bożego Ciała nie da się zrozumieć stojąc w oknie czy na krawędzi chodnika. Trzeba pójść i włączyć się we wspólnotę, pochodem z kornie złożonymi dłońmi a nie z zaciśniętymi pięściami” – powiedział abp Stanisław Budzik w homilii podczas Mszy na zakończenie procesji Bożego Ciała w Lublinie. Eucharystię poprzedziła tradycyjna procesja eucharystyczna, która przeszła ulicami miasta.

21:34 / 13-06-2017

Lublin: piknik wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

Kilkaset wolontariuszy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych należących do Szkolnych Kół Caritas, uczestniczyło w pikniku na lubelskich błoniach pod Zamkiem, zorganizowanym przez archidiecezjalną Caritas. Na piknik. Spotkanie było też okazją do podsumowania akcji Kilometry Caritas.

20:39 / 11-06-2017

Abp Budzik na lubelskim Marszu dla Życia: niech on da nam wytrwałość, abyśmy w każdej sytuacji bronili życia

– Niech dzisiaj ten marsz pełen radości, afirmacji dla życia da nam odwagę i wytwałość, abyśmy w każdej sytuacji bronili życia – powiedział do osób zgromadzonych z okazji tegorocznego „Marszu dla życia i rodziny” abp Stanisław Budzik. Hierarcha przypomniał osobę prof. Fijałkowskiego, który w trudnych czasach komunizmu mimo represji walczył o obronę życia nienarodzonych dzieci. Arcybiskup podkreślił, że życie jest największym darem i wartością dla każdego człowieka, dlatego należy go bronić i dziękować za nie Bogu.

22:59 / 09-06-2017

Lublin: Obchody 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Lublinie

– W 30. rocznicę pobytu papieża Polaka w naszym mieście i na tym miejscu spotykamy się, aby podziękować Bogu za dar wielkiego i świętego papieża – mówił podczas homilii abp Stanisław Budzik. Przewodniczył on uroczystej Mszy świętej w kościele pw. Świętej Rodziny, upamiętniającej 30. rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Lublinie podczas pielgrzymki do Polski w 1987 r.

22:26 / 08-06-2017

Lublin: debata poświęcona akcji „Wisła”

W czwartek, 8 czerwca w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się debata pt. Akcja „Wisła” w świetle najnowszych badań, współczesnych kontekstów i ocen. Ekspertami, którzy wzięli udział w dyskusji moderowanej przez Aleksandrę Zińczuk byli prof. Jan Pisuliński, dr hab. Rafał Wnuk oraz dr. Mariusz Zajączkowski.

19:50 / 08-06-2017

Pracownicy i studenci KUL o współpracy z Fu Jen Catholic University w Tajpej

Umowa pomiędzy Katolickim Uniwersytetem Lubelskim a Fu Jen Catholic University w Tajpej to perspektywa szerszego rozwoju – podkreślają zgodnie pracownicy i studenci KUL. Dziś rektorzy obu uczelni podpisali umowę o wzajemnej współpracy. Korzyści z niej będą mieli nie tylko studenci sinologii, ale też innych kierunków.

1 2 3 143
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.