Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Lubelska

09:23 / 15-02-2017

Lublin: Boska liturgia w intencji pokoju

W święto Cyryla i Metodego w lubelskiej rzymskokatolickiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli, wierni obrządków wschodniego i zachodniego spotkali się na Boskiej Liturgii św. Jana Chryzostoma. Modlitwie przewodniczył biskup pomocniczy archieparchii lwowskiej Benedykt Aleksijczuk. Zgromadzeni modlili się w intencji pokoju w Europie i na świecie. W liturgii wziął udział biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej Mieczysław Cisło, oraz ks. Stefan Batruch, proboszcz lubelskiej parafii grekokatolickiej.

09:21 / 15-02-2017

KUL: Pokaz filmu o ks. Franciszku Blachnickim (zapowiedź)

W piątek, 17 lutego o godz. 18:30 w Centrum Transferu Wiedzy KUL odbędzie się darmowy pokaz produkcji „Prorok nie umiera”, prezentujący postać ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło-Życie i wieloletniego pracownika KUL. Po projekcji przewidziana jest dyskusja na temat filmu.

18:39 / 13-02-2017

XXV Dzień Chorego w archidiecezji lubelskiej

Msza święta pod przewodnictwem bp Ryszarda Karpińskiego była głównym punktem obchodów Światowego Dnia Chorego w archidiecezji lubelskiej. Poniedziałkowa archikatedralna liturgia zgromadziła przedstawicieli świata medycznego, wolontariuszy oraz chorych wraz z rodzinami. – Prosimy Boga o pomoc, a ona przychodzi w postaci posługi lekarzy – mówił w homilii.

10:57 / 11-02-2017

Lublin: modlitwa w 6. rocznicę śmierci abp. Józefa Życińskiego

W lubelskiej archikatedrze modlono się w intencji zmarłego przed sześcioma laty abp. Józefa Życińskiego. Wspólnej modlitwie przewodniczył aktualny metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik, a homilię wygłosił ostatni sekretarz zmarłego hierarchy, ks. Tomasz Adamczyk. Przed Eucharystią, w Trybunale Koronnym odbyło się spotkanie pt. „Niezatarty ślad”, podczas którego wspominano wybitnego duszpasterza i naukowca.

14:16 / 09-02-2017

Lublin: paczki dla małych pacjentów z okazji Światowego Dnia Chorego

Siedemset paczek głównie dla dzieci hospitalizowanych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie przygotowała Caritas Archidiecezji Lubelskiej z okazji XXV Światowego Dnia Chorego. Część podarunków trafi też do pacjentów kilku innych szpitali na terenie archidiecezji.

18:25 / 02-02-2017

Abp Budzik do osób konsekrowanych: Świat was potrzebuje

Starzec Symeon wziął Jezusa w objęcia. Jeśli on zrobił to dlaczego nie możemy zrobić tego ja i Ty? Trzeba nam na nowo odkrywać, że dar święceń kapłańskich czy konsekracji to spotkanie z Tym, który jest światłością – mówił w Dniu Życia Konsekrowanego ks. Andrzej Krasowski, wikariusz biskupi ds. instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego. Uroczystej Eucharystii w lubelskiej archikatedrze przewodniczył metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

19:26 / 01-02-2017

Lublin: zakończyły się uroczystości pogrzebowe prof. Andrzeja Nikodemowicza

W lubelskiej archikatedrze pożegnano dziś kompozytora i pedagoga prof. Andrzeja Nikodemowicza. Wspólnej modlitwie przewodniczył metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, a homilię wygłosił bp Mieczysław Cisło. Obecni na pogrzebie przyjaciele, współpracownicy i uczniowie podkreślali w przemówieniach znaczenie twórczości Nikodemowicza dla polskiej kultury i muzyki sakralnej oraz jego przywiązanie do rodzinnego Lwowa.

11:24 / 28-01-2017

Lublin: zmarł profesor Andrzej Nikodemowicz

W nocy 28 stycznia 2017 roku zmarł wybitny kompozytor, pianista i pedagog, wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego profesor Andrzej Nikodemowicz. był jednym z czołowych współczesnych twórców muzyki sakralnej. Miał 91 lat.

10:51 / 23-01-2017

Lublin: koncert trasy „Betlejem w Polsce”

Lublin stał się 10 miastem trasy koncertowej "Betlejem w Polsce". Kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z rożnych stron świata zaprezentowali w autorskich aranżacjach: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Organizatorzy informują, że dochód z imprezy wesprze cele charytatywne.

10:47 / 21-01-2017

Lublin: „Lalek” wygrał przed sądem

Zakończył się – trwający blisko trzy lata – spór o patrona jednej z lubelskich ulic. 18 stycznia Naczelny Sąd Administracyjny uznał za prawomocną zaskarżoną uchwałę Rady Miasta Lublin w sprawie uhonorowania Józefa Franczaka.

1 2 3 138
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.