Lubelska

22 marca 2019 | 11:46

Lublin: „W poszukiwaniu ukrytego sensu” – promocja książki prof. Andrzeja Grzegorczyka na KUL

21 marca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyło się otwarte seminarium na temat książki prof. Andrzeja Grzegorczyka pt. „W poszukiwaniu ukrytego sensu”. Pozycja ta stanowi wybór tekstów z późniejszego okresu twórczości filozofa. Panelistami wydarzenia byli prof. Renata Grzegorczykowa, żona autora, prof. Joanna Golińska-Pilarek z Uniwersytetu Warszawskiego, ks. dr Henryk Paprocki, wykładowca w Akademii Teatralnej im. A Zelwerowicza i w Prawosławnym Seminarium Duchownym, oraz ks. prof. Alfred Wierzbicki z Instytutu Filozofii KUL. Spotkanie moderował prof. Piotr Gutowski z KUL.

21 marca 2019 | 11:06

Ks. prof. Stanisław Wilk odbierze Nagrodę im. ks. Idziego Radziszewskiego

W środę 27 marca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wręczona zostanie Nagroda im. ks. Idziego Radziszewskiego. Tegorocznym laureatem przyznawanego przez władze Towarzystwa Naukowego KUL wyróżnienia został ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk SDB, były rektor lubelskiej uczelni.

20 marca 2019 | 13:13

Czy rodzina kocha życie? – konferencja naukowa na KUL

O współczesnych zagrożeniach rodziny i małżeństwa rozmawiali duszpasterze, przedstawiciele wspólnot i familiolodzy podczas X międzynarodowej konferencji naukowej „ŻYCIU – TAK” zatytułowanej „Czy rodzina kocha życie?”. Organizatorem panelu jest Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL. Jednym z gości spotkania był bp Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady Episkopatu ds. Rodziny.

20 marca 2019 | 09:46

“Czy rodzina kocha życie?”

Małżeństwo i rodzina to nie panowanie jedno nad drugim. To nie przemarsz wojsk i konfrontacja, ale słuchanie, poznawanie i zrozumienie – powiedział bp Wiesław Śmigiel. Przewodniczący Rady Episkopatu ds. Rodziny sprawował poranną Eucharystię w kościele akademickim KUL. Biskup toruński bierze udział w konferencji „Czy rodzina kocha życie?” zorganizowanej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

19 marca 2019 | 20:53

Abp Ryś na KUL: Źródłem każdej siły jest miłość

Mamy w sobie tylko zadatek Ducha Świętego, dlatego jesteśmy słabi. Siła bierze się z miłości – powiedział abp Grzegorz Ryś w kościele akademickim KUL. Metropolita łódzki przez trzy dni przewodniczył wielkopostnym rekolekcjom dla studentów i pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

19 marca 2019 | 08:02

Lublin: drugi dzień rekolekcji wielkopostnych z abp. Rysiem na KUL

Podczas drugiego dnia rekolekcji wielkopostnych prowadzonych przez abp. Grzegorza Rysia w kościele akademickim KUL tematem refleksji było orędzie wielkopostne papieża Franciszka.

18 marca 2019 | 13:14

Archidiecezja lubelska: dane nt. wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez duchownych

Do Kurii Metropolitalnej w Lublinie zgłoszono dziewięć przypadków przestępstw duchownych przeciwko VI przykazaniu Dekalogu z osobą małoletnią. Mówimy o latach 1990-2018. Cztery z omawianych przypadków dotyczą dzieci poniżej 15. roku życia, pięć to przestępstwa przeciwko małoletnim pomiędzy 15-18. rokiem życia – powiedział w rozmowie z KAI ks. dr Adam Jaszcz.

18 marca 2019 | 13:13

Nasz układ z Chrystusem nie jest układem dwóch równych partnerów

„Nasz układ z Jezusem Chrystusem nie jest układem dwóch równych partnerów. Jezus określa warunki. To co mu poddasz, będzie przemienione. To, czego mu nie poddasz nie będzie przemienione” – mówił abp Grzegorz Ryś podczas Mszy świętej rozpoczynającej rekolekcje wielkopostne w Kościele Akademickim KUL, które do wtorku głosił będzie metropolita łódzki.

17 marca 2019 | 12:03

Debata młodzieży i duszpasterzy na Synodzie Młodych

Młodzież z archidiecezji lubelskiej wraz ze swoimi duszpasterzami spotkała się na debacie podczas drugiego dnia I Synodu Młodych. Rozmowie przysłuchiwał się abp Stanisław Budzik. Młodzi pytali m.in. co robić, kiedy ich inicjatywy spotykają się z brakiem przychylności proboszcza.

17 marca 2019 | 03:00

Abp Budzik do młodych: przyszłość Kościoła zaczyna się już dzisiaj

Nie jesteście w żadnej poczekalni, czekając na swój czas. Przyszłość Kościoła zaczyna się już dzisiaj – powiedział abp Stanisław Budzik. Metropolita lubelski przewodniczył Eucharystii dla uczestników I Synodu Młodych. Poprzez dwudniowe spotkanie, młodzież i duszpasterze, spróbują wypracować wspólne metody ewangelizacji.

1 2 3 185
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.