Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Lubelska

21:05 / 16-05-2017

Lublin: „Kapłański testament sługi Mesjasza” – promocja książki ks. Grzegorza Pawłowskiego

„Kapłański testament sługi Mesjasza” – to tytuł książki ks. inf. Grzegorza Pawłowskiego, której promocja miała miejsce we wtorek 16 maja w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

19:54 / 15-05-2017

Abp Mokrzycki: Jan Paweł II przed snem całował figurkę MB Fatimskiej

„W papieskiej sypialni znajdowała się mała figurka Matki Bożej z Fatimy. Zawsze przed snem, papież oddawał cześć Matce Bożej, całując jej dłonie” – powiedział abp Mieczysław Mokrzycki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Sekretarz Jana Pawła II był gościem sympozjum „Aktualność orędzia fatimskiego” zorganizowanego z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich.

15:10 / 14-05-2017

Arturo Mari w Puławach: Matka Boża nigdy nie opuściła Jana Pawła II

Matka Boża nigdy nie opuściła Ojca Świętego. Każdego dnia rozmawiał z Nią i prosił o pomoc -mówił Arturo Mari, fotograf sześciu papieży, który wieczorem 13 maja spotkał się z mieszkańcami Puław. Spotkanie odbyło się w 100. rocznicę Objawień Fatimskich i 36. rocznicę zamachu na Jana Pawła II.

23:20 / 13-05-2017

Bp Miziński: Bez nawrócenia, czeka nas zagłada świata

Współczesny człowiek, przez działania sprzeczne z prawem Bożym zmierza ku zagładzie. Jest tylko jedna droga oczyszczenia świata: nawrócenie, pokuta i zadośćuczynienie za grzechy – powiedział bp Artur Miziński, podczas obchodów jubileuszu 100. rocznicy objawień fatimskich w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie.

17:12 / 13-05-2017

Lublin: nocne czuwanie „Stacja Fatima” u kapucynów

Nocne czuwanie „Stacja Fatima” odbyło się w nocy z 12 na 13 maja w kościele kapucynów na lubelskiej Poczekajce. Podczas spotkania wierni uczestniczyli m.in. w konferencji nt. orędzia fatimskiego, procesji maryjnej czy uroczystej Eucharystii o północy. W czuwaniu wzięło udział kilkaset osób z całego Lublina.
Spotkanie modlitewne rozpoczęło wieczornym nabożeństwem majowym, a zakończyło się w sobotę o 3:00 w nocy koronką do Miłosierdzia Bożego.

16:12 / 13-05-2017

Abp Stanisław Budzik z wizytą w Kolonii

W niedzielę, 14 maja br. Metropolita lubelski abp Stanisław Budzi weźmie udział w corocznym kongresie międzynarodowym „Renovabis” dotyczącym sytuacje mieszkańców Europy środkowo-wschodniej. W tym roku konferencja odbywa się w dniach 11-14 maja, a jej gospodarzem jest archidiecezja kolońska.

16:09 / 13-05-2017

Abp Budzik na Jasnej Górze: dzieci fatimskie przypominają o prymacie Boga w życiu

– Kanonizowane dziś dzieci z Fatimy przypominają o prymacie Boga w życiu – powiedział na Jasnej Górze abp Stanisław Budzik. Metropolita lubelski przewodniczył Mszy św. w ramach 32. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Bankowców.

19:52 / 11-05-2017

Lublin: konferencja „10 lat Summorum Pontificum” na KUL

Pod hasłem „10 lat «Summorum Pontificum». Wyzwania i perspektywy wzajemnej relacji dwóch form rytu rzymskiego” odbyła się w czwartek 11 maja na KUL ogólnopolska konferencja poświęcona temu zagadnieniu.

14:05 / 09-05-2017

Lublin: ponowny pochówek zmarłych lublinian

W lubelskiej archikatedrze odprawiona została we wtorek Msza święta w intencji wszystkich mieszkańców miasta pochowanych przy nieistniejącym kościele Bożego Ciała w Lublinie, których kości znaleziono podczas przebudowy Placu Litewskiego. Zdaniem archeologów, większość ciał należała do pensjonariuszy szpitala prowadzonego przez zakonników. Po Eucharystii odnalezione szczątki spoczęły we wspólnym grobowcu na cmentarzu na Majdanku.

14:15 / 06-05-2017

Lublin: archidiecezja lubelska ma siedmiu nowych diakonów

– Przyjmujecie na siebie obowiązek odpowiedzialności za wiernych w każdym wymiarze – mówił bp Józef Wróbel do nowo wyświęconych diakonów. W sobotę 6 maja siedmiu kleryków Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie przyjęło święcenia diakonatu.

1 2 3 143
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.