Lublin: „Lalek” wygrał przed sądem 2017-01-21

Zakończył się – trwający blisko trzy lata – spór o patrona jednej z lubelskich ulic. 18 stycznia Naczelny Sąd Administracyjny uznał za prawomocną zaskarżoną uchwałę Rady Miasta Lublin w sprawie uhonorowania Józefa Franczaka.

Więcej...

Abp Abel: jedność Kościoła jest spełnieniem modlitwy Chrystusa 2017-01-20

Jedność Kościoła jest spełnieniem arcykapłańskiej modlitwy Jezusa Chrystusa: Ojcze spraw aby byli jedno! - Powiedział podczas swojej homilii abp Abel, prawosławny ordynariusz diecezji chełmsko-lubelskiej. Hierarcha uczestniczył w Eucharystii sprawowanej w Kościele Akademickim KUL z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uroczystości przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej bp Mieczysław Cisło.

Więcej...

Lubelscy dominikanie: modlitwa ekumeniczna i wystawa fotografii o prawosławiu 2017-01-20

Wspólna modlitwa o jedność chrześcijan połączona z otwarciem wystawy „Спаси и Сохрани – Zbaw i ochraniaj” odbyła się wczoraj wieczorem w krużgankach bazyliki oo. Dominikanów w Lublinie. Wystawę poświęconą duchowości i liturgii polskiego prawosławia na kresach wschodnich przygotowała Grupa Twórcza MOTYCZ. Wydarzenie wpisuje się w lubelskie obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Więcej...

Abp Budzik z wizytą w Austrii 2017-01-16

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik rozpoczął 16 stycznia sześciodniową wizytę w Austrii. W jej trakcie hierarcha odwiedzi pracujących w tym kraju księży z archidiecezji lubelskiej.

Więcej...

Bp Zadarko na KUL: w sprawie uchodźców mylimy pojęcia 2017-01-16

Mamy kłopot z definiowaniem tego, kim jest ten który dociera do Europy. Prawidłowym określeniem jest człowiek, a szczegółowiej: to siostra lub brat, nie terrorysta - powiedział bp Krzysztof Zadarko. Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek był jednym z uczestników konferencji „Oblicza i wyzwania imigracji w Polsce”, która odbyła się 16 stycznia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Więcej...

Lubelskie Obchody Dnia Judaizmu 2017-01-16

W ramach obchodów XX Dnia Judaizmu, w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, 16 stycznia odbyło się nabożeństwo Słowa Bożego, z udziałem przedstawicieli lubelskiej Gminy Żydowskiej. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa zaczerpnięte z Księgi proroka Jeremiasza „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść”. Gościem specjalnym był rabin Boaz Pash z Jerozolimy.

Więcej...

"Lubelski Nobel" dla o. prof. Marcina Tkaczyka OFMConv 2017-01-11

Prorektor KUL ds. Nauki i Kontaktów Międzynarodowych o. prof. Marcin Tkaczyk otrzymał Lubelską Nagrodę Naukową im. Prof. Edmunda Prosta (tzw. "Lubelski Nobel") za rok 2016.

Więcej...

Lublin: abp Budzik ustanowił nowych ewangelizatorów projektu „Źródło” 2017-01-09

Lubelski projekt ewangelizacyjny „Źródło” zyskał 15 nowych ewangelizatorów. Do głoszenia Słowa Bożego posłał ich metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. Do końca 2019 roku ewangelizatorzy dotrą do każdej parafii diecezji lubelskiej.

Więcej...

Abp Budzik: chrześcijaństwo nie jest zamkniętą sektą 2017-01-06

- Chrześcijaństwo nie jest zamkniętą sektą w ciasnym gronie wtajemniczonych – powiedział metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, podczas Mszy w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Wspólna modlitwa w miejscowej archikatedrze zakończyła lubelski Orszak Trzech Króli.

Więcej...

Bp Cisło: Maryja odwróciła bieg dziejów grzechu 2017-01-01

O roli Maryi w Bożym planie zbawienia i o roli kobiet w tworzeniu pokoju na świecie, mówił w swoim kazaniu bp Mieczysław Cisło. Biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej celebrował noworoczną Eucharystię ku czci Bożej Rodzicielki w miejscowej katedrze.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook