Lubelska

07:42 / 18-10-2018

S. Chmielewska: chrześcijaństwo jest religią wspólnotową

„Im bardziej chcemy, żeby inni dopchali się do świętości, tym bardziej sami się uświęcamy. Chrześcijaństwo jest religią wspólnotową” – mówiła podczas drugiego dnia rekolekcji w Kościele Akademickim KUL s. Małgorzata Chmielewska.

06:47 / 18-10-2018

S. Chmielewska: im bardziej chcemy, żeby inni dopchali się do świętości, tym bardziej sami się uświęcamy

„Im bardziej chcemy, żeby inni dopchali się do świętości, tym bardziej sami się uświęcamy. Chrześcijaństwo jest religią wspólnotową” – mówiła s. Małgorzata Chmielewska podczas drugiego dnia rekolekcji w kościele akademickim KUL.

22:11 / 16-10-2018

KUL: rekolekcje z s. Małgorzatą Chmielewską

„Jeśli tutaj jesteśmy, to dlatego, że czegoś szukamy. Wszyscy szukamy miłości, bo zostaliśmy stworzeni przez Boga miłości do miłości” – powiedziała siostra Małgorzata Chmielewska podczas pierwszej nauki rekolekcyjnej w kościele akademickim KUL.

19:58 / 16-10-2018

KUL: promocja nowego tomu dzieł zebranych Benedykta XVI

„W rozmowie z czasem” to tytuł XIII już tomu dzieł zebranych Josepha Ratzingera, którego promocja odbyła się 16 października Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

08:49 / 16-10-2018

David Fagerberg: działanie Kościoła zależy od jego modlitwy

Liturgia jest fundamentem życia Kościoła. Od tego jak Kościół będzie sprawował liturgię Chrystusa i jak będzie się modlił, zależy to, jak będzie funkcjonował – powiedział prof. David W. Fagerberg w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim w Lublinie. Teolog, liturgista i były pastor luterański opowiedział studentom jak żyć liturgią każdego dnia i o swojej drodze do Kościoła Katolickiego.

18:44 / 15-10-2018

Lublin: Dzień Dziecka Utraconego

Już po raz dziesiąty 15 października odbyły się lubelskie obchody Dnia Dziecka Utraconego. Na wspólnej modlitwie podczas Mszy świętej w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego spotkali się rodzice, których dosięgnęła strata dziecka.

16:20 / 15-10-2018

KUL: wystawa z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

Książki, plakaty, fotografie i pamiątki związane z papieżem Janem Pawłem II można oglądać na wystawie w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL, zorganizowanej z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

16:19 / 14-10-2018

Sobibór: 75. rocznica buntu więźniów z obozu zagłady

Na terenie dawnego obozu zagłady w Sobiborze odbyły się uroczystości 75. rocznicy wybuchu powstania więźniów. Podczas ceremonii odbyło się pośmiertne nadanie Orderu Odrodzenia Polski Lejbie Leonowi Felhendlerowi – jednemu z przywódców powstania. Ostatnim punktem wydarzenia była modlitwa ekumeniczna.

11:08 / 14-10-2018

Rafał Kot: Dla dzieci zawsze trzeba znaleźć czas

O swoim doświadczeniu bycia ojcem dla dwóch synów-sportowców opowiedział były fizjoterapeuta polskiej kadry skoczków narciarskich Rafał Kot. Spotkanie odbyło się w auli im. Zyty Gilowskiej na KUL w ramach lubelskich obchodów XVIII Dnia Papieskiego. – Ojciec musi codziennie poświęcać swoim dzieciom chociaż chwilę – powiedział zakopiańczyk.

18:37 / 13-10-2018

Lublin: Msza w intencji osób z zaburzeniami sfery seksualnej

W sobotę w parafii pw. św. Józefa w Lublinie zorganizowano Mszę św. w intencji wszystkich osób, które mają zaburzenia sfery seksualnej i płciowej. Wspólna modlitwa została zorganizowana jako odpowiedź na trwający w mieście pierwszy „Marsz Równości”. – Chcemy stawać obok naszych braci i modlić się za nich. Chrześcijańska postawa zawsze woła o miłość i nie ma w sobie nic ze złości, gniewu czy pogardy – powiedział ks. Tomasz Gap z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

1 2 3 172
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.