Lubelska

22 lutego 2019 | 17:00

Prezentacja książki o powołaniu Wydawnictwa „Gaudium”

„Za Nim” to tytuł nowej książki wydanej przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”, której prezentacja odbędzie się we wtorek, 26 lutego o godz. 17.00 w Metropolitalnym Seminarium Duchowym w Lublinie.

22 lutego 2019 | 15:23

“Młodzi w Kościele” – Tydzień Eklezjologiczny na KUL (zapowiedź)

51. Tydzień Eklezjologiczny pod hasłem “Młodzi w Kościele” odbywać się będzie od 25 do 28 lutego w Kolegium Jana Pawła II na KUL. Spotkanie organizuje Koło Naukowe Teologów KUL. Do udziału zaproszeni są szczególnie młodzi z duszpasterstw i grup młodzieżowych.

21 lutego 2019 | 15:47

VII Zjazd Dużych Rodzin 14-16 czerwca w Lubartowie

VII Zjazd Dużych Rodzin pod hasłem “Dumni z rodziny” odbędzie się w dniach 14-16 czerwca w Lubartowie koło Lublina. Organizatorzy wydarzenia, czyli Związek Dużych Rodzin “Trzy Plus” i władze miasta, spodziewają się przyjazdu tysiąca osób.

15 lutego 2019 | 04:46

Pogrzeb Władysława Stefana Grzyba – jedynego w Polsce klikona

Wyróżniał się swoim strojem, mocnym głosem, ale przede wszystkim sercem, którym kochał Lublin i jego tradycję – powiedział abp Stanisław Budzik o Władysławie Stefanie Grzybie. Metropolita lubelski przewodniczył Mszy świętej pogrzebowej lubelskiego klikona. Przez ponad 25 lat zmarły działał jako jedyny w Polsce krzykacz miejski, zapowiadając uroczystości miejskie i religijne.

11 lutego 2019 | 15:50

Abp Budzik: cierpienie ma sens zbawczy

Jezus jest lekarzem naszych duch i ciał. Dzięki Niemu cierpienie może przyczyniać się do zbawienia nas i całego świata – powiedział abp Stanisław Budzik. Metropolita przewodniczył w lubelskiej archikatedrze Mszy świętej z okazji 27. Światowego Dnia Chorego. Podczas liturgii został udzielony sakrament namaszczenia chorych.

11 lutego 2019 | 10:34

Ósma rocznica śmierci abp. Józefa Życińskiego

Wspominamy wielkiego człowieka potrafiącego pochylić się nad każdym i chcącego z każdym wejść w dialog – powiedział o swoim poprzedniku abp Stanisław Budzik, który przewodniczył Mszy św. w lubelskiej katedrze w 8. rocznicę śmierci abp. Józefa Życińskiego. Homilię wygłosił ks. Adam Bab, wikariusz biskupi ds. młodzieży.

10 lutego 2019 | 20:49

Środowisko KUL modliło się w intencji abp. Józefa Życińskiego

Abp Józef Życiński był Bożym szaleńcem, niepozbawionym racjonalnego myślenia. We wszystkim, co robił stosował jedno kryterium: Ewangelię Chrystusa – powiedział ks. dr Marek Słomka. Były sekretarz metropolity lubelskiego przewodniczył Eucharystii w kościele akademickim KUL w intencji zmarłego przed ośmiu laty hierarchy. Abp Życiński był m.in. wielkim kanclerzem tej katolickiej uczelni.

09 lutego 2019 | 14:57

Lublin: rocznica kradzieży relikwii Świętego Krzyża

Dziś mija 28. rocznica zniknięcia relikwii Krzyża Świętego z bazyliki dominikanów na Starym Mieście w Lublinie. W nocy z 9 na 10 lutego w 1991 r. nieznani sprawcy ukradli jeden z trzech największych fragmentów Drzewa, na którym umarł Chrystus wraz z zabytkowym relikwiarzem.

08 lutego 2019 | 15:10

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji śp. abp. Józefa Życińskiego

W niedzielę, 10 lutego 2019 r., przypada ósma rocznica śmierci abp. Józefa Życińskiego, profesora filozofii i Wielkiego Kanclerza KUL w latach 1997-2011. Z tej okazji w Kościele akademickim KUL o godz. 12.30 odprawiona zostanie Msza św. w Jego intencji. Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej modlitwy.

07 lutego 2019 | 19:31

Puławy: pogrzeb ks. prof. K. Jeżyny – teologa moralisty z KUL

W Puławach odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. prof. Krzysztofa Jeżyny – teologa moralisty, wieloletniego pracownika Wydziału Teologii KUL, byłego dyrektora Instytutu Teologii Moralnej. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył bp Józef Wróbel SCJ, a homilię wygłosił ks. Stanisław Zając. – Dzielił się z nami tym, co dał mu Bóg. Jako kapłan i jako profesor – powiedział o zmarłym bp Wróbel.

1 2 3 182
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.